Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
04.01.2020, 10:47,
#8
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł
(03.01.2020, 21:20)joops1982 napisał(a): Dziękuję za odpowiedzi

Na razie waham się miedzy tym Korgiem Havianem - no tak nie do końca mnie ten wynalazek przekonuje.
Pod uwagę biorę również Yamahę P-515 - nie słyszałem jeszcze na żywo, i o ile te rytmy z samym basem są ok to chyba skłaniał bym się ku niej.
Niestety nie znalazłem w necie jeszcze żadnego filmiku z rytmami + bas, a tylko same rytmy jako podkład perkusyjny, a to dla mnie za mało.
Podeślecie jakieś przykłady z basem jeśli takowe są?
Co do P-515 podoba mi się mnogość różnych ładnych barw 40 podstawowych i prawie 500 innych (przynajmniej jak z neta słucham), i wydaje się że super klawiatura, ale po za tym to ubogi instrument
pod względem funkcji keyboard.
Zawsze mi się podobały brzmienia Yamahy (nie lubię Rolandowskich)
Dziwi mnie podejście producentów. Przecież elektronika daje super możliwości żeby zrobić fajne hybrydy pianino + keyboard, a jednak takich jak na lekarstwo, albo kosztują koszmarne pieniądze.
Może jeszcze jakieś pomysły podsuniecie???

Ps. Co do przywitania to uwaga słuszna mogłem się lepiej przywitać bo uprzejmości nigdy za wiele. Smile

Tylko że 515-tka te funkcje keyboardu ma naprawdę szczątkowe, żebyś był tego świadomy. Nie ma przejść, bo według mnie wyklucza ten instrument.

Producenci robią takie instrumenty nieliczne, i tylko tzw. edukacyjne, np. dla dzieci, np. taką Yamahę DGX, takie instrumenty nie mogą być zbyt drogie, co za tym idzie nie mają najlepszych klawiatur. Ludzie, którzy poważnie zajmują się grą pianistyczną i potrzebują super klawiaturę nie są specjalnie zainteresowani podkładami ani setkami barw. Ludzie, którzy znowu grają z podkładami i songami to zwykle keyboardowcy, weselnicy itd i daleko im do wymagających względem klawiatury w szczególności klasycznych pianistów. A instrumenty typu CVP są pewnie dla ludzi z bardzo grubym portfelem którzy chcą mieć w swojej willi całą jednoosobową orkiestrę.

Co do 515 jeszcze, to te 480 pozostałych barw XG-lite w porównaniu z tymi 40-ma nie brzmi dobrze. Nie wiem czy już w mojej starej DGX-305 nie były lepsze, a tam też taki bank był. Tylko tam brzmienia podstawowe nie były z pewnością tej jakości co w 515, ale nie było takiej przepaści jakościowej między bankami. Jeśli idzie o brzmienia z XGlite, to czasem używam tylko czegoś z kategorii synth pad żeby podłożyć pod piano, to wszystko, dostęp też nie jest zbyt wygodny z poziomu samego instrumentu.
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia po cholerę Yamaha dała do tego instrumentu 16-ścieżkowy sekwencer. Ktoś z tego będzie korzystał w ogóle?
Za to nie ma pitch bendera i modulacji również.

Jakieś przykłady rytmów jak nie znajdziesz to mogę Ci coś nagrać w wolnej chwili na USB. Zajrzyj może do instrukcji na spis i napisz mi priva co Cię interesuje.

Uwaga teraz będzie świętokradztwo. A gdyby tak połączyć VPC1 + np. PSR-S775? Big Grin Nie mam tylko pojęcia jak w VPC1 ustawić kanały MIDI na poszczególne warstwy, split pointy itd. i czy się w ogóle da Smile poza tym budżet przekracza.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pianino Cyfrowe z funkcją keyboard do 7000zł - przez pawelsz - 04.01.2020, 10:47

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 464 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 535 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 398 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 806 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 256 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS