Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stage piano, z naciskiem na piano:)
15.01.2020, 17:50, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2020, 18:16 przez matheoosh.)
#8
RE: Stage piano, z naciskiem na piano:)
@pawelsz, dzięki za bardzo cenne 3 grosze, ekspercki głos zawsze bardzo pomaga

@Rychubil, dzięki za link do tego Rolanda. Koszt 1050 GBP przedpremiowo, czyli podobnie jak ten Kawai ES8 czy Roland FP-60. Brzmi bardzo dobrze, ale klawiatura nadal tylko PHA-4. Będę na pewno obserwował.

Ja w ostatnich dniach pooglądałem mnóstwo filmów, mnóstwo stron odwiedziłem, wizyta w Bonners jeszcze przede mną, ale wczoraj wpadłem na jeszcze inny pomysł. Otóż szukając inspiracji i chodząc po różnych sklepach internetowych trafiłem na używanego Nord Piano 2, które kosztowało 5,5 tys na klawiszowe.pl. No i serce mi zaczęło mocniej bić, nie ukrywam. Ja od dawna marzyłem o Nord Stage, to nie jest zakres finansowy na moje obecne możliwości, ale może to jemu powinienem powiedzieć "mój ci on";-)? Posłuchałem sobie jeszcze go, też co prawda na razie tylko na filmach ale uwielbiam jak ten instrument brzmi, te rezonanse od harmonicznych (oni to nazywają chyba string resonance) urzekają mnie, czynią ten instrument bardziej naturalnym, po latach grania na Yamahach chyba chcę już coś mniej sterylnego. Możliwości ma, nie ukrywam, skrojone pod moje gusta: ja mógłbym mieć stage piano, które nawet nie ma głośników, ma tylko jeden przycisk - włącznik, ale za to po jego naciśnięciu wydobywa się świetne brzmienie fortepianu (no może od biedy Rhodes, Wurli gdyby miał mieć 4 przyciskiWink) no i jest bardzo dobry w dotyku i to w te 2 składniki cała kasa jest wpakowana. Takiego instrumentu na rynku chyba nie ma, więc jeśli mam już wybierać w bajerach, to zamiast 300 barw, podkładów rytmicznych, wszystkich aplikacji współpracujących na telefonie chyba faktycznie wolę możliwość sprawnego wyboru barw, których jest ograniczona ilość, ale za to mogę też łatwo dodawać jakieś chorusy, phasery etc. Pod względem obsługi i brzmienia to jest to, co mi mocno leży, nie wiem tylko jak z klawiaturą. Ja Nord Stage 2 używałem na kilku koncertach, ale tam była pół ważona, więc nie można porównywać. Wiadomo, że klawiatury Fatar są bardzo dobre, ale czy w tej sytuacji - jeśli będę chciał jednak coś lepszego i droższego niż to popularne FP-30 (które wciąż nie wypadło z listy) to czy lepiej wejść np. w opcję nowe Kawai ES8, gdzie ponoć klawiatura jest bardzo dobra, tego nowego Rolanda RD-88 czy używane Nord Piano 2, oba w sumie podobnie cenowo by wyszły? Jakie są Wasze upodobania? U mnie pewnie i tak się skończy na wizycie w sklepie, ale bardzo jestem ciekaw opinii ludzi bardziej doświadczonych, bo to co poczujesz w sklepie czasem też bywa mylące - sugerujesz się pierwszym wrażeniem, jakąś klawiaturę eliminujesz, bo wydaje się dziwna, a w innym scenariuszu mimo pierwszej delikatnej niechęci wybierasz ją, bo ufasz opinii kogoś innego i po pewnym okresie adopcji do innego typu jesteś zachwyconym z zakupu człowiekiem.

W UK znalazłem tylko na ebay'u Nord Piano 3 za 1300, być może udałoby się jeszcze coś zejść z ceny, chociaż teraz i tak nie mogę kupić jeszcze, ten zakres budżetowy wymaga ode mnie jeszcze zaoszczędzenia paru funciaków, na razie sobie włączyłem po prostu na ebay'u alert na frazę Nord Piano:-). Mi w zasadzie wystarczy faktycznie Nord Piano 2, z tego co wstępnie słyszę jest wystarczająca. Problem, który miałbym w sklepie jest taki, że pewnie porównywałbym nowe Nord Piano 4 z Rolandem FP-30 a to nie fairSmile, ciężko będzie znaleźć miejsce, gdzie mógłbym faktycznie w jednym miejscu posłuchać używanego Nord Piano 2/3 i nowego Rolanda czy Kawai, stąd moje dylematy i ciekawość Waszej opinii.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Stage piano, z naciskiem na piano:) - przez matheoosh - 15.01.2020, 17:50

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 643 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 191 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,185 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 441 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pierwsze piano cyfrowe dla amatorów gosciu_co_zaczyna 7 2,322 17.03.2023, 09:29
Ostatni post: gosciu_co_zaczyna

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS