Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
17.03.2020, 01:38,
#96
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika)
(16.03.2020, 19:13)pawelsz napisał(a): da sie naprawić łączenie postów napisanych przez jednego usera jeden pod drugim w krótkim czasie?

Niestety nie wiem co za to odpowiadało (pewnie jakaś opcja szablonu graficznego) a w ustawieniach z poziomu panela administracyjnego nie widzę nic podobnego.

(16.03.2020, 18:21)Valtari napisał(a): 452 osoby dzisiaj ! Ciekawe Smile

Skoro jednej nocy poleciało w kosmos 4000 kont spamerskich to te boty próbują się logować więc pewnie dlatego wzmożony ruch.
Konta spamerskie są zakładane przez dwa typy użytkowników:
Boty czyli programy które automatycznie próbują pokonać zabezpieczenia i założyć konto aby sczytywać jego zawartość (do pozycjonowania reklam), wyłudzać e-maile użytkowników itp i handlować tymi danymi oraz do wstawiania reklam na forum.
Druga grupa to fizyczne osoby których pracą jest wertowanie informacji i robią to samo co automaty tylko przed nimi się nie uchronimy bo pokonają Captcha i odpowiedzą na pytanie (zapewne słyszeli o google translate ;-) )

Podsumowując nie ma takiego zabezpieczenia Captcha + dodatko we pluginy, którego by się nie dało przejść tym bardziej że to forum jest na prywatnym serwerze a nie w firmie hostingowej gdzie odpłatnie są prowadzone usługi antyspamerskie przez dostawcę usługi itp oraz nie korzystamy z żadnych płatnych narzędzi zabezpieczających forum jakie są dostępne itp. A jakie skuteczne są np darmowe antywirusy to wszyscy wiemy - coś tam czasem wychwycą ale nie ma porównania do płatnych wersji.

Można dodać do regulaminy forum (jeśli ktoś to w ogóle czyta) że jest obowiązek przywitania się po założeniu konta np w ciągu max 7 dni i jeśli sie to nie odbędzie to konto będzie mogło być uznane z spamerskie/bot i może zostac usunięte. Taki pomysł mi przyszedł ale nie wiem czy to coś pomoże.

(16.03.2020, 21:31)Rychubil napisał(a): No i znowu cała robota poszła na marne. Znowu boty się rejestrują. Trafi mnie coś chyba Sad

bestspec - wysłałem Ci print screeny na maila. Nie usunałem go jeszcze, żebyś sam go zobaczył.

Daj im trochę pożyć bo nawet nie zdążę zobaczyć co się dzieje ;-) Widzę tylko jedno nowe konto założone dzisiaj ;-)

Może dopuśćmy możliwość że czasem ktoś założy konto i nie od razu coś napisze? ;-)

W temacie szablonu graficznego to pisałem już wcześniej że jeśli ktoś chce zobaczyć kilka przykładowych skórek jak wyświetlają nasze forum to żeby się zgłaszać na PW.
Pawelsz już przetestował.
Z obecnym szablonem jest problem z tym że od bardzo dawna bo 2012 r nie jest juz wspierany więc przy każdej aktualizacji silnika forum w których dojda nowe funkcjonalności to ich nie zobaczymy a i sie pewnie wiele rzeczy będzie wykrzaczać bo nikt już nie wyda wersji tego szablonu pod nową wersję silnika. Inne popularne obecnie szablony graficzne są aktualizowane przez ich wydawcę po każdym ukazaniu się nowej wersji silnika (jeśli zmiany tego wymagają) czego u nas będzie zawsze brakować.

Ja już bez dostępu do serwera więcej nic raczej z obecnego szablonu nie wyciągnę.

Wgranie nowych szablonów to nic groźnego i nie trzeba zawieszać działalności forum itp. Mało tego jak jest wgranych kilka szablonów to jeden jest ustawiony za domyślny, a każdy użytkownik indywidualnie (jeśli włącze taka opcję) może korzystać z szablonu jaki mu się najbardziej podoba więc jak ktoś chce będzie mógł pozostać przy obecnym itd.
Nawet teraz każdy może się przełączyć z Kodi (obecny szablon) na Default (standardowy szablon) i robi się to w panelu użytkownika.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Tonący okręt bez kapitana (ba, nawet bez sternika) - przez bestspec - 17.03.2020, 01:38

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS