Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BTV - What's Up 77 - mój pierwszy trak ever :)
10.05.2020, 00:46,
#11
RE: BTV - What's Up 77 - mój pierwszy trak ever :)
(09.05.2020, 09:26)bestspec napisał(a): Trochę nieszczęśliwie wybrałeś na początek. Ja siedzę w DAW od początku ich istnienia i mimo to do dziś nie mogę strawić Reasona Wink . Zachęcam do DAW nie dla tego że mają większe możliwości a dla tego że nagrywanie ścieżek midi i ich edycja i panowanie nad miksem jest 100 razy łatwiejsze i szybsze jak w pokładowym seq. Potem taki utwór zapisany w Midi możesz wgrać do seq Rolanda i nie trzeba kompa targać na występy iitp.
Jeden z najlepszych pełnowartościowych daw a jednocześnie darmowy to Cakewalk by Bendlab i jest jednocześnie intuicyjny (nawet bardziej moim zdaniem jak najpopularniejszy chyba Cubase który jest płatny).
Szkoda czasu na grzebanie w małym ekraniku Wink Ja pokładowy seq w moim Kurzwailu PC3K8 odpaliłem pierwszy raz od początku posiadania tego klawisza (kilka lat) dopiero kilka dni temu tylko po to aby pomóc forumowiczowi który miał problem z seq w Kurzwailu Rolleyes

Co do utworu to ja jestem "szerokoprzekrojowy muzycznie"  więc można powiedzieć że mieści się w skali moich zainteresowań muzycznych. Sam miks jak na początek jest OK pod względem technicznym i podoba mi się, tak że działaj bo masz duży potencjał!
Ewentualnie co bym próbował zmienić to partia basu. Zobacz czy nie było by lepiej jak by brzmiał bardziej selektywnie i mniej przestrzennie bo trochę się rozmywa. Może masz na nim jakiś efekt typu reverb czy chorus to zmniejsz albo całkiem usuń i zobacz czy nie będzie bardziej selektywny a jak to nic nie da to można próbować za pomocą EQ podbić jakąś częstotliwość tej barwy aby się bardziej wyizolowała (coś jak w tym klasyku https://www.youtube.com/watch?v=1XXPLP3_ZUQ. )

No tak, zdaję sobie sprawę, że komp i myszka to 100 razy szybsza robota. Ale nie chciałem już tracić czasu na ogarnianie DAW-a, zwłaszcza że seq pokładowy poszedł w zasadzie jak po maśle. Obadam Cakewalka i Cubase, dzięki za sugestię Smile.

Z basem przyłapałeś, jest tam i reverb i chorus Smile. Nie mając pojęcia o mixie/masteringu/przestrzenności podejrzałem któryś kawałek demo pod kątem właśnie reverbu i chorusa i wtedy wrzuciłem go trochę na bas - ale niestety w niektórych momentach, jak chciałem pojedyncze dźwięki basu zaakcentować, to wykręcałem je na maxa Cut Offem, żeby były slyszalne, a nie zlane Smile. Do poprawki w następnych Smile.

Dzięki za opinię! Smile

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: BTV - What's Up 77 - mój pierwszy trak ever :) - przez BTV - 10.05.2020, 00:46

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ciebie - pierwszy autorski kawałek Mike 0 2,321 06.12.2015, 01:15
Ostatni post: Mike

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS