Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
23.06.2020, 21:17,
#12
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(22.06.2020, 08:07)Muzyczny napisał(a): To wiele wyjaśnia. Grając kiedyś kiedyś na pianinie zdaję sobie sprawę, że różnica między fortepianem YAMAHA a STEINWAY jest wyczuwalna dla pianisty zawodowego a nie ucznia (chociaż między pianinem a fortepianem już dla mnie tak). Na Yamahę Montage tylko popatrzyłem i nie analizuję, ale dzięki za bardzo wyczerpujący wykład. Mimo wszystko jestem zaskoczony tak gigantyczną ilością modeli syntezatorów dostępnych na rynku. Ale skoro mam okazję, spytam jeszcze - kiedy czasem widzę napakowane klawiaturami i innym sprzętem studia muzyczne profesjonalnych muzyków - podglądnąłem u ciebie - używasz wielu programów do obróbki dźwięku - czy taka ilość sprzętu wynika z potrzeby osiągnięcia określonego efektu czy też jak każdy profesjonalista jesteś trochę sprzętowcem z miłości do sprzętu? Bo wiele z używanych  urządzeń wygląda tajemniczo albo po prostu bawi oko (ucho?). Czy do zabawy z dźwiękiem warto inwestować w programy do obróbki dźwięku czy to raczej zupełnie zbędny wydatek dla amatora?

Żaden ze mnie profesjonalista. Ani nie jestem profesjonalnym muzykiem ani nie nagrywam nic komercyjnie itp. Co najwyżej mogę się nazwać pasjonatem sprzętu i oprogramowania muzycznego który lubi sobie pograć dla przyjemności i pobawić się dźwiękiem i barwą w domowym zaciszu (kiedyś grałem w kilku amatorskich zespołach ale to dawne czasy Wink). Oprogramowaniem w muzyce zająłem się dawno temu jak tylko zaczęło przenikać do studii nagraniowych stąd może spore doświadczenie itp tak samo wcześnie bo ponad 30 lat temu zacząłem się interesować na poważnie syntezatorami (wcześniej tylko pianino i organy) i miałem ich sporo więc coś tam ogarniam Wink.
Mam dużo instrumentów w wersji programowej bo za namiastkę ceny prawdziwego instrumentu ma się wirtualną wersję syntezatora który nie wiele ustępuje oryginałowi a są też i takie wirtualne syntezatory na komputer które możliwościami znacznie przewyższają fizyczne sprzęty (generalnie wirtualne programowe instrumenty mają dziś dużo większe możliwości jak prawdziwe fizyczne syntezatory choć mają tez swoje wady). Ilość sprzętu i oprogramowania w moim przypadku w dużym stopniu wynika z pasji i zainteresowań jak to wszystko działa ale też dla osiągnięcie zamierzonych celów (specyficzne brzmienia danego syntezatora, barwy itp) ale też z chęci posiadania Wink
Na pewno trudniej jest zacząć od wersji komputerowej instrumentów bo to wymaga już trochę wiedzy i dla ciebie łatwiejszym startem będzie fizyczny syntezator jak wspomniany MODX tym bardziej że umożliwia on też korzystanie z programów bez inwestowania w dodatkowy sprzęt jeśli posiadasz tylko w miarę wydajny komputer/laptop. Programy muzyczne mogły by więc być drugim etapem twojej przygody z syntezatorami Wink

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt - przez bestspec - 23.06.2020, 21:17

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,380 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 326 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 487 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 817 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 1,046 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS