Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
23.06.2020, 22:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2020, 22:45 przez Muzyczny.)
RE: Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt
(23.06.2020, 21:59)Muzyczny napisał(a):
(23.06.2020, 21:17)bestspec napisał(a): Żaden ze mnie profesjonalista. Ani nie jestem profesjonalnym muzykiem ani nie nagrywam nic komercyjnie itp. Co najwyżej mogę się nazwać pasjonatem sprzętu i oprogramowania muzycznego który lubi sobie pograć dla przyjemności i pobawić się dźwiękiem i barwą w domowym zaciszu (kiedyś grałem w kilku amatorskich zespołach ale to dawne czasy [Obrazek: wink.gif]). Oprogramowaniem w muzyce zająłem się dawno temu jak tylko zaczęło przenikać do studii nagraniowych stąd może spore doświadczenie itp tak samo wcześnie bo ponad 30 lat temu zacząłem się interesować na poważnie syntezatorami (wcześniej tylko pianino i organy) i miałem ich sporo więc coś tam ogarniam [Obrazek: wink.gif].
Mam dużo instrumentów w wersji programowej bo za namiastkę ceny prawdziwego instrumentu ma się wirtualną wersję syntezatora który nie wiele ustępuje oryginałowi a są też i takie wirtualne syntezatory na komputer które możliwościami znacznie przewyższają fizyczne sprzęty (generalnie wirtualne programowe instrumenty mają dziś dużo większe możliwości jak prawdziwe fizyczne syntezatory choć mają tez swoje wady). Ilość sprzętu i oprogramowania w moim przypadku w dużym stopniu wynika z pasji i zainteresowań jak to wszystko działa ale też dla osiągnięcie zamierzonych celów (specyficzne brzmienia danego syntezatora, barwy itp) ale też z chęci posiadania [Obrazek: wink.gif]
Na pewno trudniej jest zacząć od wersji komputerowej instrumentów bo to wymaga już trochę wiedzy i dla ciebie łatwiejszym startem będzie fizyczny syntezator jak wspomniany MODX tym bardziej że umożliwia on też korzystanie z programów bez inwestowania w dodatkowy sprzęt jeśli posiadasz tylko w miarę wydajny komputer/laptop. Programy muzyczne mogły by więc być drugim etapem twojej przygody z syntezatorami [Obrazek: wink.gif]
Czyli jak rozumiem jeśli uda mi się kupić  MODX7,  to wraz z oferowanymi dodatkami wystarczy na  początek zarówno do gry, tworzenia nagrań, eksperymentów z dźwiękami i ich nagrywania oraz ewentualnie prostej obróbki. W takim razie nie zawracam już głowy. Jeśli to nie kłopot, zachowam twoje namiary i wrócę do rozmowy jeśli MODX mnie pochłonie i będę chciał poszerzyć warsztat. Chyba że sugerujesz bym zaopatrzył się docelowo w cokolwiek jeszcze typu literatura czy konkretne oprogramowanie poszerzające wiedzę i możliwości rejestracji dźwięku. Bo obsługa YAMAHY zajmie mi zapewne dużo czasu nim wynajdę smaczki dźwiękowe o których marzę. 

Zapomniałbym o ważnym pytaniu. W jaki sposób i do czego podłączyć MODX by usłyszeć to co zagram? Same nawet dobre słuchawki to mało. Zestaw HiFi z amplitunerem?

Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku