Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wybór pianina cyfrowego 5-6k zł + mobilne do ćwiczeń
24.06.2020, 20:46,
#1
wybór pianina cyfrowego 5-6k zł + mobilne do ćwiczeń
Witam serdecznie szanownych ekspertów, 
 
zwracam się do Was z prośbą o podzielenie się ze mną swoim doświadczeniem. Od ok. pół roku próbuję się w grze na klawiszach i mam głęboką nadzieję, że to będzie to. Po niekończących się poszukiwaniach „tego instrumentu” chciałbym zainwestować swój czas w instrument w dłuższej perspektywie. Mam jakieś zaplecze muzyczne, kilka lat popołudniówki itp. Obecnie gram głownie rozrywkę tj. blues jako wprowadzenie do jazzu. Chcę też zwrócić się do nauczyciela gdyż klasyka nie jest mi obojętna.
 
Do rzeczy, pierwsze pytanie: czy w ogóle taka (jak w temacie) inwestycja w przypadku początkującego jakim jestem ma sens? Czy nie wystarczy mi FP30 czy ES110 i lepiej będzie się jeszcze wstrzymać? Jeśli tak to bardzo proszę o rekomendacje pianina do 3000 zł. W tej chwili dysponuję P45 i chcę zamienić. Zbyt plastikowo, w każdym sensie.
 
jeśli duża inwestycja ma sens to:
co jest dla mnie najważniejsze?
- możliwie najlepsza klawiatura fortepianowa (uniwersalna, brakuje mi doświadczenia żeby lubić taką a nie lubić innej)
- możliwie najlepsze brzmienia pianin (klawiatura ważniejsza, zawsze mogę zainwestować w przyszł. w Pianoteq itp. [interesujący instrument, jestem ciekaw Waszego zdania])
- najlepiej gdyby pianino dysponowało głośnikami (ale nie muszą jeśli bd to uzasadnione)
- w miarę możliwości najlepsza mobilność (waga, wielkość. nie interesuje mnie mebel. im praktyczniej tym lepiej)
 
pianino mobilne do ćwiczeń:
Kolejna rzecz o którą chcę zapytać to Wasza propozycja pianina całkowicie mobilnego do ćwiczeń, na wyjazdy. Chodzi o instrumenten, który można bt swobodnie przewieźć pociągiem itp.  Ideałem było by coś minimalistycznego z dobrą klawiaturą. Czy istnieje coś takiego? Oczywiście tu liczy się wielkość, maks. 61 klaw., waga, etc. 
 
Z góry dziękuję. Jeśli coś wymaga doprecyzowania bardzo proszę o zwrócenie uwagi.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
wybór pianina cyfrowego 5-6k zł + mobilne do ćwiczeń - przez dobryczlowiek - 24.06.2020, 20:46

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,442 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,701 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 599 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Pianino cyfrowe do 1600 zł Jaredfu 0 505 29.03.2023, 03:18
Ostatni post: Jaredfu
  Pianino cyfrowe do 2000 zł Makup 1 1,117 18.10.2022, 06:23
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS