Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprzęt "entry-level" dla początkującego pianisty
16.09.2020, 15:54,
#1
Sprzęt "entry-level" dla początkującego pianisty
Jak pisałem w powitaniu, po 2 dziesięcioleciach stykam się ponownie z instrumentami klawiszowymi. Moja przygoda skończyła się w liceum i urządzeniem, którego po kilku latach dźwięk mnie przestał satysfakcjonować, a pieniedzy nie było w domu na upgrade. Uczyłem się sam, z pomocą korespondencyjna i nauczeciala muzyki. Teraz mojemu 12-letniemu dziecku zechciało się zagłębić trochę bardziej temat grania na pianinie.

Dlatego po poszukiwaniu w Internecie przerobiłem kilka koncepcji, zaczynając od prostego Casio za 500 pln (nie bijcie), później Yamaha NP12, NP32 i Casio CDP-S100. Ostatecznie na placu boju zostały Yamaha P-45, Roland FP-10, Korg B2. Y and R brzmią w miarę blisko i ciężko i na podstawie brzmienia znaleźć faworyta. Zależy od repertuaru i może tez mojego braku słuchu. FP-10 jest lepszy w dotyku. B2 nie słuchałem na żywo , ale tez jest wymiarowo największy, a kompaktowe wymiary u mnie są zdecydowanie na plus. Nie wiem, czy warto szukać Korga.  Roland jest najdroższy w zestawieniu, bo celuje do kwoty 500€/2500PLN ze stojakiem drewnianym i FP-10 trochę ponad budżet wystaje, kiedy P-45 jest najtańsza w zestawieniu. Tak ponad 500 zl tańsza.  Jednak kiedy nauka młodemu nie podejdzie, zastanawiam się jak te sprzęty trzymają wartość w czasie pod kątem odsprzedaży z jak najmniejszą stratą. Nie chciałbym mieć zabierającego miejsca zbieracza kurzu. Na plus Rolanda przemawia tez bluetooth, bo w obecnych czasach szkoda nie byliby wykorzystać nowej technologii jak aplikacje na tablety do wspomagania nauki. 

Czy Roland FP-10 to najlepszy obecnie sprzęt w tej kategorii cenowej jeżeli chodzi o pełnowymiarowe pianina cyfrowe? Jest coś w niższym budżecie warte rozważenia? Ewentualnie jak zwiększę go odrobinę, czy znajdę sprzęt warty tego rozszerzenia, patrząc ze względu czysto amatorsko-początkującego?

Pozdrawiam
Marcin

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprzęt "entry-level" dla początkującego pianisty - przez talasa - 16.09.2020, 15:54

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 595 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Budżetowy keyboard dla początkującego. greggo-r 205 180,255 29.06.2023, 18:43
Ostatni post: Valtari
  Instrument dla oldboya Rookie 4 1,106 30.05.2023, 19:22
Ostatni post: Rookie
  Keyboard dla dziecka 10 lat zabawa/nauka gooliver 3 973 29.05.2023, 14:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS