Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektryczne pianino-wybór dla początkującego.
28.12.2020, 11:45,
#1
Elektryczne pianino-wybór dla początkującego.
Dzień dobry.

To mój pierwszy post na forum także witam wszystkich muzyków.

Chciałbym rozpocząć przygodę z grą na pianinie, mój obecny poziom wiedzy jest bardzo mały ale dzień w dzień staram się pogłębiać wiedzę teoretyczną,jednak bez praktyki długo nikt nie pociągnie na samej teorii więc skłaniam się ku zakupowi jakiegoś pianina elektrycznego.Jako że doświadczenia nie mam żadnego, bazuję jedynie na opiniach które można przeczytać w internecie a te jak wiadomo nie koniecznie są pisane przez ludzi którzy rzeczywiście użytkują taki sprzęt.W związku z tym chciałbym zaczerpnąć porady z forum.Przeglądając internet znalazłem takie modele jak:
yamaha p 125 b -opinie dobre, cena za komplet ze statywem ok. 2,8 tys. 
yamaha p 45 b   -opinie również pozytywne cena ze statywem nieznacznie mniejsza ok. 2,1. tys pln 
roland fp 30 -ostatni model, teoretycznie najdroższy z tej trójki,chcąc dokupić statyw robi się okolica 3 tys. pln Z tego co widzę jest też mniej popularny jeśli chodzi o dostępność.

Moje wymagania:
Jak wspomniałem w kwestii pianina mam małą wiedzę.Na pewno początkowo będę grał głównie na słuchawkach ze względu na resztę mieszkańców oraz by mnie nic nie rozpraszało, także sprzęt musi mieć jacka 3,5 ale podejrzewam że to standard.Nie wiem czego się spodziewać po nowym zakupie ale chciałbym by klawisze pianina były prócz dźwięku jego najmocniejszą stroną.Jak mniemam każdy producent posiada jakąś swoją technologię produkcji klawiatur,chciałbym by moja działała płynnie, była trwała, by materiały nie były kiepskiej jakości, tak bym nie musiał po krótkim okresie żałować zakupu.Jak wspomniałem na dźwięku również mi zależy, nie chciał bym się zniechęcić na początek słysząc jak sprzęt mocno odbiega od tego co można usłyszeć u innych.Być może w początkowej fazie nauki nie będę w stanie rozpoznać różnicy między brzmieniem ale wychodzę z założenia że lepiej kupić na początek coś choć trochę lepszego niż potem robić sobie wyrzuty .
Kwestia kasy:
Myślę że max. 3000zł to tyle co chcę wydać na taki zakup wraz ze statywem.

To tyle ode mnie, za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Elektryczne pianino-wybór dla początkującego. - przez dżedak - 28.12.2020, 11:45

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jakie pianino estradowe chomont 7 171 09.04.2024, 15:07
Ostatni post: garit
  Perkusja dla 9-latka. celgz 4 699 21.02.2024, 18:42
Ostatni post: celgz
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 642 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,378 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 447 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS