Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
sonivox 88 na ipadzie
28.05.2021, 17:21,
#10
RE: sonivox 88 na ipadzie
(28.05.2021, 10:18)klezmer_stg napisał(a): Nie wierze że komputer sobie nie może z tym poradzić. Mam 8 rdzeniowego athlona fx8350, 32gb rami, dyski ssd. UYwam reapera, bo ableton dołączony w zestawi był zbyt skomplikowany dla córki do ćwiczeń. Z poradników ustawiałem bufor bardzo duży, a podczas cudow z dźwiękiem reaper pokazywał 1,5% obciążenia komputera. Mam dziwne przeczucie, ze wina mogą być porty usb.  Hammer nie jest podpięty do zasilacza, bo gniazdo usb powinno go zasilić (info producenta). Na latencje 0,5s polecono sterownik ASIO. Ustawiałem go na wsYstkie sposoby. Latencja do zniesienia za to co jakiś czas artefakty i przycinki. Czasami PC zgubi komunikacje z Hamletem. Wtedy muszę zamknąć reapera, odpalić programik do ustawień klawiatury i odebrać lub wysłać pakiet z ustawieniami. Wtedy po restarcie reapera działa dalej. Nie da się tak pracować na dłuższa metę. Polecono mi zakup zewnętrznej karty dźwiękowej. Kupiłem behringera um2 lub um22 nie pamietam. Co się okazało? Ze to badziewie tez działa na ASIO i jestem w tym samym miejscu tylko 300zl lżejszy... zmieniałem już kable usb na droższe, z tłumikami zakłóceń, wyłączałem oszczędzanie energii mam portach isb. Ciagle coś nie trybi. Serwisanci M-audio bezradni. Co ciekawe te zakłócenia potrafią wystąpić nawet na materiałem puszczonym z programu muzycznego lub yt. Dźwięk czasami jak by się taśma do wciągała.

No to wszystko jasne. Masz to wszystko nie tak jak trzeba. Wychodzi na to że korzystasz z wbudowanej karty dźwiękowej a te się do niczego nie nadają jesli chodzi o programy muzyczne z VST itp.
Nie wiem czemu sie czepiasz ASIO bo to jedyny sterownik jaki należy używać do Reaper i innych tego typu programów muzycznych tylko właśnie musisz używać dedykowanej do DAW karty muzycznej więc przeproś się z Behringer UM2 i zainstaluj do niego jego dedykowane sterowniki ASIO a zobaczysz że będzie o wiele lepiej tylko trzeba wszystko odpowiednio ustawić (cały muzyczny świat DAW/VST na PC działa na ASIO Wink)
Najwyraźniej trafiłeś na jakiś amatorski poradnik bo absolutnie nie należy ustawiać bufora na bardzo duży a latencja 0,5s to bardzo duża i raczej nie da się komfortowo z nią grać. Latencja powinna być jak najmniejsza a nie wyższa niż 20 ms i bufor trzeba tak skonfigurować (dobrać ) aby latencja była mała, a jednocześnie system audio się nie zatykał (trzeba doprowadzić do kompromisu). Ma Behringer UM2 myślę że da się doprowadzić latencję do 12-15 ms i powinno być wszystko OK (stawiam że bufor powinien być ustawiony na 256 lub 192 sample).
Klawiatura sterująca owszem może być zasilana z USB ale twój komputer prawdopodobnie ma gniazda USB za małej mocy i dlatego ci traci połączenie. Użyj równocześnie zasilacza a problem powinien zniknąć.
Zainstaluj sobie program Team View to jak sobie nie poradzisz z konfiguracją wszystkiego z Behringer to ci mogę zdalnie spróbować pomóc i to poustawiać tyle że Reapera nie znam więc chwilę będę się musiał w nim rozejrzeć aby znaleźć ustawienia itp. Jak chcesz iść tą drogą to mi napisz prywatną wiadomość z nr telefonu.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 26.05.2021, 19:25
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 27.05.2021, 15:53
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 27.05.2021, 18:38
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 27.05.2021, 18:59
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 27.05.2021, 22:58
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 28.05.2021, 00:20
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 28.05.2021, 01:36
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 28.05.2021, 07:57
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 28.05.2021, 10:18
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 28.05.2021, 17:21
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez klezmer_stg - 29.05.2021, 09:39
RE: sonivox 88 na ipadzie - przez bestspec - 31.05.2021, 21:12

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  PPG na Ipada! muzykuj.com 0 4,052 25.08.2012, 11:48
Ostatni post: muzykuj.com

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS