Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Równomierny poziom głośności brzmień
29.09.2021, 20:29,
#2
RE: Równomierny poziom głośności brzmień
(29.09.2021, 10:08)patrykyamaha napisał(a): Cześć, pytanie jest ogólne ale że posiadam yamahe modx to pozwoliłem sobie napisać wątek w tym dziale. Otóż, grywam po weselach i często akustyk ma problem z nagłośnieniem mnie, ponieważ używam różnych brzmień gdzie systemowo jeden dźwięk jest trochę głośniej ustawiony drugi zaś ciszej przez co raz się wybijam a raz zanikam na scenie. Myślałem żeby poprostu edytować poziom głośności barw powiedzmy wszystkie na 100 ale tu pojawia się problem ponieważ jeden dźwięk może być bardziej wybijający (np jakiś Led) a drugi bardziej stłumiony (coś jak hammond). Jak sobie poradzić z tym problemem?

Musisz ustawić edytując głośność barw nie na równo do 100 bo jak sam piszesz nic to nie da tylko każdej barwie musisz nadać odpowiednią głośność. Na początek wszystkie używane barwy ustawił bym na np 80 aby było możliwe jeszcze podgłaszenie a następnie dalej poszczególne odgłaszał albo ściszał poczynając całą akcję od najcichszej.
Generalnie używał bym barw typu Live Set traktując że Live set to zestaw barw który będzie użyty w jednym utworze czyli Live Set = utwór. Ten tryb w sumie powstał z myślą o grze na żywo właśnie.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Równomierny poziom głośności brzmień - przez bestspec - 29.09.2021, 20:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS