Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wrażenia po testach Nord piano 2
20.08.2012, 12:38,
#1
wrażenia po testach Nord piano 2
Witam!
Z przyjemnością zasiadłem dziś do czytania waszego testu Nord piano 2, na który bardzo czekałem a który też przypieczętował moją decyzję o zakupie tego fantastycznie brzmiącego instrumentu, dedykowanego rzeczywiście dla pianistów, bez zbędnych wodotrysków.

Od pół roku już wybieram i ogrywam w sklepach stage piana (nie łatwa decyzja) a docelowym gatunkiem muzyki jest w 70%ach klasyka i 30%ach jazz.
Pierwszym był Roland RD700NX – oczarowała mnie praca klawiatury, szeroka gradacja dynamiczna oraz znakomita jej kontrola. Potem był Kawai MP10 – jeszcze ciekawsza klawiatura i brzmienie bardziej klarowne niż w Rolandzie ale jednak nie wybrzmiewał tak ładnie jak Roland.
Krótko przewijał się pomysł zakupu wirtualnego fortepianu Synthogy Ivory II ale granie i obsługa z komputera – nie dla mnie.

Między czasie, cały czas przewijał się pod moimi palcami Nord.
Początkowo nie akceptowałem go za klawiaturę, która wydawała mi się zbyt lekka, wręcz jak nie fortepianowa lecz z każdym ograniem było coraz lepiej.
Nord piano2 wg mnie, na dzień dzisiejszy, dla pianisty oferuje najwięcej a przede wszystkim: najlepsze brzmienie, nie zabarwione żadnym brzmieniem firmy, jak jest to w innych stage pianach. Brzmi najbardziej realnie jak prawdziwy akustyczny fortepian. Obsługa instrumentu jest bajecznie prosta, szybka i łatwo dostępna. Waga instrumentu, tez przemawia na plus, choć to dla mnie sprawa marginalna.
Dodany do wyposażenia triple pedal, to wiśnia na torcie Smile

Teraz tylko czekam na uzupełnienie funduszy i jak dobrze pójdzie, to za około miesiąc będę posiadaczem Nord piano2.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
wrażenia po testach Nord piano 2 - przez Rychubil - 20.08.2012, 12:38
RE: wrażenia po testach Nord piano 2 - przez radek - 05.10.2012, 15:02
RE: wrażenia po testach Nord piano 2 - przez radek - 05.10.2012, 20:56
Nord Piano I a II - przez groovemike - 19.10.2012, 12:47
RE: wrażenia po testach Nord piano 2 - przez paskud - 30.06.2013, 21:41
RE: wrażenia po testach Nord piano 2 - przez Dar_ek - 24.09.2014, 21:20

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nord piano 3 pierwsze wrażenia Rychubil 2 5,404 15.07.2017, 07:55
Ostatni post: hammond
  Nowy Nord Piano 2 HP 12grudzien 3 13,912 10.04.2013, 07:09
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS