Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście z "grania" na "performance" czyli jak zrobić z pianisty klawiszowca
27.05.2014, 11:40,
#1
Przejście z "grania" na "performance" czyli jak zrobić z pianisty klawiszowca
Witam
Poszukuję poradnika/tutoriala dotyczącego współczesnego "klawiszowania". Chodzi o to, że do niedawna traktowałem swój instrument bardzo pianistycznie, teraz chciałbym zacząć go wykorzystywać w szerszym spektrum zastosowań, a nie tylko jako zwykły instrument. Zauważyłem, że klawiszowcy są dziś często także trochę DJami, trochę jakby real-timeowymi producentami i jestem ciekaw czy jedyną drogą jest granie z innymi i podpatrywanie co i jak czy może ktoś popełnił jakieś materiały, nawet dość ogólne dotyczące:
- generalnie scenicznej obsługi syntezatorów (co jak podpinać, porady w bardziej złożonych torach audio)
- grania z samplami/loopami
- spinania wszystkiego razem (clocki, synchronizacja efektów (np. delay wokalu w tempie maszyny perkusyjnej synchronizowanej z arpeggiatorem itd)
- grania z instrumentów wirtualnych na żywo
- grania z pilotami (słyszałem, że często klawiszowcy ogarniają "reżysersko" cały zespół podczas koncertu)
Chodzi mi oczywiście o grę live, ale nie weselną tylko bardziej w stronę tego co robią klawiszowcy Archive na przykład.
Zdaję sobie sprawę, że to napisałem trochę zagmatwanie ale nie wiem jak to wszystko nazwać, mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodziSmile w razie potrzeby jakiegoś głębszego wytłumaczenia czego szukam będę się starał wyjaśniaćSmile
pzdr

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przejście z "grania" na "performance" czyli jak zrobić z pianisty klawiszowca - przez dzdzystyjames - 27.05.2014, 11:40

Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 513 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,303 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 929 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,348 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,536 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS