Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wyciszenie stukania
27.12.2015, 21:57,
#1
wyciszenie stukania
witam, macie jakieś pomysły żeby wyciszyć stukanie klawiszy od pianina cyfrowego, bo wieczorem można założyć słuchawki ale stukanie słychać piętro niżej Dodgy

Odpowiedz
30.12.2015, 12:21,
#2
RE: wyciszenie stukania
Widzę, że nikt za bardzo nie strzela patentami co mnie nie dziwi. Tego raczej nie dokonasz bez ściszenia (dynamiki) samej gry, co przy szybkiej grze jest bardzo trudne. Generalnie nie ma na to rady w mojej opinii. Moja żona też narzeka jak próbuję pograć na moim Kurzweilu po 22.00. Ograniczam się wtedy do grania patetycznej lub melancholijnej muzyki filmowej bazującej na stringach, co znacznie redukuje głośność naciskanych klawiszy Smile . Jeśli chcę poszaleć o późniejszej godzinie, to wtedy pozostają jeszcze moje syntezatory z lekką klawiaturą jak Roland JP-8000 lub Yamaha AN1X.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
30.12.2015, 12:32,
#3
RE: wyciszenie stukania
Niestety ale nie ma na to sposobu. Próba zakładania jakiegokolwiek filcu pod obudowę, miedzy klawiaturę może skutkować niewłaściwą jej pracą i nieskończoną reakcją sensorów.
Zostaje kupić grube, wyciszające podkładki pod stojak, plus dywan. Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.01.2016, 11:12,
#4
RE: wyciszenie stukania
Często obudowa jest nie wytłumiona i to ona robi sporo problemów. Jakie to pianino?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
27.04.2016, 13:12,
#5
RE: wyciszenie stukania
Też nie słyszałam o sposobie na to.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS