Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PART SELECT
29.12.2015, 21:25,
#1
PART SELECT
Bardzo proszę o pomoc. kupiłem tą wspaniałą Yamahe i praktycznie ją rozgryzłem oprócz jednego. chodzi mi o to że kiedy gram zapisanymi wcześniej ustawieniami czyli w performace i w pewnym momencie chciałbym przy pomocy part select zmienić barwę brzmienia np. w prawej ręce (split włączony) to zmienia dzwięki na całej klawiaturze. mimo że wcześniej zapisałem że po wciśnięciu part select np.w sax ma być wybrany dżwięk to i tak zmienia na całej klawiaturze a jeśli wcześniej zapisany był appregiator to wogóle nie idzie zmienić akordu po wciśnietym part select. wychodzi na to że podczas grania nie mogę zmienić barwy... czy tak jest naprawdę pomóżcie proszę

Odpowiedz
30.12.2015, 21:50,
#2
RE: PART SELECT
Spróbuj zmieniać brzmienia przy aktywnej edycji? Inaczej zmieniasz cały program Perform.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.01.2016, 20:50,
#3
RE: PART SELECT
tak w ten sposób jest to możliwe lecz ja potrzebuje grając na występie zapisanymi wcześniej typami dżwięków zmieniać barwy no chociaż w prawej ręce. nie mogę grać na żywo i szukać podchodzących mi dżwięków.chyba że na tej Yamsze to jest nie możliwe...

Odpowiedz
02.01.2016, 21:03,
#4
RE: PART SELECT
Jeśli zapiszesz sobie Perform z podziałem klawiatury, to przecież możesz kolejny Perform zaprogramowany odpalić. Czy dobrze rozumiem, że chciałbyś szybko zmienić brzmienie w konkretnym Performance? Bo zaprogramowanie odpowiednich Perfomance pod konkretny utwór to chyba najlepsze rozwiązanie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
03.01.2016, 16:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2016, 16:13 przez Radi.)
#5
RE: PART SELECT
Dzięki za odpowiedż ale chyba nie rozumiemy się. chodzi mi o to że np. zapisuję perform z konkretnymi brzmieniami w prawej i lewej ręce (ze splitem i apregiatorem). w pewnym momencie grając na żywo chciałbym zmienić dżwięk w prawej ręce. czytałem że można to zrobić za pomocą part select. ale jak to zrobić? bo kiedy w ustawieniach wciskam part select wybieram gdzie ma być zapisany wybrany dżwięk to podczas odpalenia performa wciaskając part select automatycznie zmienia mi całą klawiaturę a ja chce żeby zmieniał tylko prawą rekę dodam że po part select w lewej ręce nie idzie zmienić akordu bo jak tylko zmienie to od razu gra dżwiekiem który wybierałem właśnie z pomocą part select.krótko mówiąc chciałbym w czasie koncertu zmieniać barwę w prawej ręce i szybko wracać do bazowych zapisanych wcześniej ustawień.

dodam że nie mogę zapisywać ustawień w dwóch kolejnych performach bo grając na żywo z apreggiatorem po przełączeniu performera zmieni mi się ciągłość apreggiatora i wywalę perkusistę już nie mówiąc o basiście

Odpowiedz
04.01.2016, 00:32,
#6
RE: PART SELECT
Musisz zmienić Performance (brzmienie w nim)wtedy, gdy jesteś w edycji. Czy tak robisz? Inaczej zmieni Ci na numer innego Performa.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.01.2016, 20:31,
#7
RE: PART SELECT
dzięki że starasz się mi pomóc, jesteś jedynym żródłem. wracając do twoich ostatnich wskazówek to tak też robię że chce użyć part select będąc w edycji i od razu zmienia mi brzmienie na całej klawiaturze dochodze do wniosku że na tej Yamasze tego nie zrobie żałuję że ją kupiłem

Odpowiedz
06.01.2016, 20:19,
#8
RE: PART SELECT
ten cały mój problem krótko mogę opisać tak: dlaczego wciskając part select automatycznie wyłącza się split? i nie ma podzialu na dwie ręce

Odpowiedz
06.01.2016, 21:16,
#9
RE: PART SELECT
Zmieniając brzmienie w Performance zmienia Ci brzmienie w całej klawiaturze na jakie?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
06.01.2016, 21:24,
#10
RE: PART SELECT
na te które na bierząco wciskam czyli z 16tu przycisków po prawej.

Odpowiedz
06.01.2016, 23:40,
#11
RE: PART SELECT
Czyli zmienia Ci brzmienie, a nie wskakuje na inny Perform. Jeśli zmiana kasuje ustawienie splitu to faktycznie nie jest dobrze. Polecam wtedy stworzyć garść swoich performów.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
07.01.2016, 00:44,
#12
RE: PART SELECT
tak.chyba tylko to mi pozostaje. stokrotne dzięki.powodzenia

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS