Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Występy LIVE. Najwyższa jakość. Dobór elementów.
29.12.2015, 23:36,
#1
Występy LIVE. Najwyższa jakość. Dobór elementów.
Witam.
Postaram się mój problem przedstawić jak najzwięźlej.
Ze względu na rozwój zespołu, w którym gram, potrzebuję najlepszej jakości brzmień (jest to zespół popowy, więc różnorodne, nowoczesne brzmienia odgrywają tu kolosalną rolę) oraz możliwości wykorzystywania ich na koncertach jak i w studiu. Posiadam Kurzweil’a PC3K8 lecz czasami nie daje on rady z ilością nałożonych efektów i brzmień, poza tym same brzmienia czasami nie są w 100% zadowalające. Dlatego stwierdziłem, że będę korzystać z instrumentów wirtualnych, ze względu na moc obliczeniową komputera oraz jakość sampli dostarczanych wraz z programami.

Założenia:
1. Najwyższa jakość brzmień.
2. Pełna kontrola w czasie rzeczywistym (przy jak najmniejszej latencji) – potrzebuję możliwości kontroli przynajmniej na takim poziomie jak w Kurzweilu PC3K8. Przykładowo: na jednej klawiaturze sterującej od połowy klawiatury w dół mam brzmienie syntetycznego basu, w górę smyczki, do tego na drugiej klawiaturze sterującej mam nałożone na siebie brzmienia pianina i Hammond’a. Klawiszem C8 odpalam sampel burzy. Pedałem kontroluję filtr dolnoprzepustowy brzmienia basu syntetycznego, a suwakami np. equalizer graficzny całości. W pewnym momencie utworu wciskam przycisk i zmieniają mi się brzmienia na Rhodes’a na dolnej klawiaturze i Moog’a na górnej. Oczywiście role suwaków też zmieniają się na jakieś inne w tym momencie.
3. Jako klawiaturę sterującą chcę wykorzystać Kurzweil’a PC3K8 oraz Casio podłączonego za pomocą MIDI do Kurzweila tak, aby mieć dwie klawiatury.
4. Cały system musi być niezawodny, nie zacinać się itp.

Mój plan jest taki:
1. Laptop:
Lenovo Y70-50
http://www.komputronik.pl/product/242825..._16GB.html
Wymienię jedynie dysk HDD na SSD 256GB, aby zyskać na szybkości, bo rozumiem, że gdy wcisnę klawisz, to dany sampel musi szybko zostać znaleziony na dysku. Chcę spróbować zainstalować na nim OS X ponieważ słyszałem opinie, że to oprogramowanie jest bardziej niezawodne niż Windows i dlatego większość muzyków używa laptopów Apple (pomijając świecące jabłuszko z tyłu).
2. Interfejs MIDI:
Jeszcze nie zdecydowałem. Zapewne na USB 3.0 o ile takie są już w produkcji. Zostanie wykorzystany również jako zewnętrzna karta dźwiękowa, z której sygnał będzie wysłany przez DI-BOX do miksera i na przody.
3. DI-BOX:
Radial JDI Duplex Stereo Direct Box
http://www.radialeng.com/jdiduplex.php
Wybór padł na tego Di-Boxa ze względu na dobrą jakość produktów tej firmy oraz bardzo szerokie pasmo przenoszenia, a szczególnie jego górną granicę, co zaowocować powinno jasnością i klarownością brzmień.
4. Podłączenia:
Za pomocą MIDI podłączam górną klawiaturę (MIDI OUT) do dolnej klawiatury sterującej (MIDI IN), a ją z kolei (MIDI OUT) - również za pomocą MIDI - do interfejsu (MIDI IN). Interfejs za pomocą USB podłączam do komputera. Odpalam Ableton Live 9 i ustawiam np. na dolną klawiaturę smyczki z Native Instruments, a na górną Omnisphere z Spectrasonics oraz co mają robić suwaki dolnej klawiatury, a co suwaki górnej. Wyjście audio interfejsu podłączam przez DI-BOX (XLR OUT) do dwóch wejść mikrofonowych (XLR IN) lub wejścia stereo.

Wymagania są wysokie, a i moja wiedza nie do końca obszerna i ugruntowana, stąd moje poniższe pytania:
1. Czy mój plan jest dobry (realny), a jeśli nie, to jak najlepiej rozwiązać tę sytuację?
2. Czy lepiej używać Applowskiego oprogramowania, czy Windows wystarczy? (Jeśli Windows to jaki?)
3. Jaki interfejs MIDI byłby najszybszy (niska latencja), a jednocześnie miał świetną jakość wysyłanego na przody dźwięku? Może lepiej użyć czegoś innego niż USB? Thunderbolt?
4. Lepiej w mikserze wpiąć się w dwa mikrofonowe kanały czy w jeden stereo? Na czym polega różnica?
5. Czy oprogramowanie Ableton Live 9 spełni moje oczekiwania co do możliwości kontroli w czasie rzeczywistym wielowarstwowych brzmień z dużą ilością efektów? Czy może są lepsze programy?
6. Czy mogę używać brzmień różnych firm na Abletonie lub innym oprogramowaniu (również czy mogę ich używać „na raz”)?
7. Jakiej firmy brzmienia (sample) są najlepszej jakości? Jakie polecacie?

Wiem, że pewnie tematów było mnóstwo na forum, ale chciałbym, aby wszystkie odpowiedzi dotyczące tego zagadnienia znalazły się w jednym miejscu. Być może nie tylko mi to pomoże.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Piter

Odpowiedz
30.12.2015, 21:56,
#2
RE: Występy LIVE. Najwyższa jakość. Dobór elementów.
Kurzweilem to ogarniesz. Podłączyłbym Kurzweila do komputera, a Casio pod MIDI IN Kurzweila. W mikserze wykorzystaj dwa kanały stereofoniczne. Będzie Ci łatwiej jednym potencjometrem sterować głośność jeśli oczywiscie dysponujesz takimi. Co do interfejsu to wszystko zależy od pieniędzy. Ale za tysiąc już kupisz coś porządnego . Możesz używać różńych brzmień.
7. Omnipshere ostatnio jest standardem oraz NAtive Instruments.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
30.12.2015, 23:40,
#3
RE: Występy LIVE. Najwyższa jakość. Dobór elementów.
Powiedzmy, że na interfejs mogę wydać maksymalnie 3000zł. Czy masz może do zaproponowania coś sprawdzonego?

Odpowiedz
01.01.2016, 11:18,
#4
RE: Występy LIVE. Najwyższa jakość. Dobór elementów.
Universal Audio Apollo Twin Dobre noty zbiera i ma dobre stery. Szukaj też RME, ale w sumie i za 1000zł kupisz coś do grania spokojnie.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Interfejs audio-slaba jakosc dzwieku Bluk 5 10,435 05.01.2017, 13:49
Ostatni post: Rychubil
  Samplitude 11 SE - Jakość dźwięku nagrana gorsza od odsłuchiwanej Skydancer 1 3,982 19.06.2015, 05:24
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS