Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Roland RD 800
26.01.2014, 13:26,
#1
Roland RD 800
Witam
Mam pytanie odnośnie nowego stage piano Rolanda RD 800. Czym różni się od swojego poprzednika RD 700 NX. Chodzi mi o różne dane :ilość i jakość brzmień, efekty, jakość klawiatury itd. Piano ma być dostępne w sklepach około luty marzec i kosztować podobnie jak poprzednik około 10000 zł. Miałem zamiar kupić RD 700 NX ale teraz mam dylemat czy może kupić RD 800 który przy podobnej cenie może jest lepszy. Dobrze by było żeby po wprowadzeniu na rynek RD 800 na portalu Muzykuj pokazał się jakiś test tego piana.
Paweł

Odpowiedz
26.01.2014, 20:31,
#2
RE: Roland RD 800
Jako posiadacz RD700 NX mogę powiedzieć, że siedemsetka jest perfekcyjnie wykonana z trwałych materiałów.
Jak przyglądam się zdjęciom osiemsetki to mam wrażenie, że zeszli z jakości ale chętnie przyznam się do pomyłki.
Podobnie jak w siedemsetce, w RD800 tylko fortepiany i e-piana są realizowane przez SuperNatural.
Liczyłem trochę na to, że SuperNatural obejmie także inne kategorie.
W RD700 NX brzmienia PCM to żenada, ciekawe czy coś się zmieniło.
Fortepiany z pewnością zabrzmią lepiej. Podobno wsadzili fortepian z V-piano. Ciekawe, bo V-piano to wirtualka. Czyżby zsamplowali wirtualkę ?
Osobiście chyba bym poczekał i przy okazji zwrócił uwagę na Yamachę CP4.

Odpowiedz
08.02.2016, 09:03,
#3
RE: Roland RD 800
Witam! Smile Jestem posiadaczem RD-800 i powiem szczerze, że jestem z niego bardzo zadowolony - rewelacyjna klawiatura, przepiękne brzmienie fortepianu, pozostałe brzmienia też super, syntezatory brzmią również świetnie i grubo. Już wszystko wyjaśniam: RD-700NX ma ok 950 brzmień, jednak po wyjściu RD-800 do siedemsetki wyszła wersja system 2.0 - wzbogacająca brzmienia. RD-800 posiada 1113 barw fabrycznych. Oba instrumenty więc brzmią świetnie i nikt nie jest poszkodowany. RD-700 NX jest rzeczywiście lepiej wykonane - solidna metalowa obudowa, niestety w RD-800 nie zadbano o to, zaoszczędzono na obudowie i wyposażono instrument w plastik - ubolewam nad tym i nie rozumiem producenta, ale to nie dyskwalifikuje osiemsetki (zależy kto ma jakie wymagania), dzięki plastikowej obudowie instrument jest prawie 5 kg lżejszy od poprzednika. Na szczęście rekompensatą jest nowa klawiatura PHA IV, a w siedemsetce mieliśmy PHA III - w obu instrumentach klawiatura spełnia swoje zadania, gra się na nich świetnie, jednak w osiemsetce jest zdecydowanie cięższa i da się to odczuć. Myślę że warto zwrócić uwagę na klawiaturę, według swoich odczuć trzeba sobie dobrać - lżejszą lub cięższą. Wracając do barw to SuperNatural w przypadku RD-800 jest na fortepiany, pianina, pianina elektryczne, klawinety i część organów. Brzmienia są na prawdę piękne i praktyczne (kilka znajdzie się takich wrzuconych od czapy - zapchajdziur), ale instrument brzmi na prawdę tłusto, grubo, ma to co potrzeba na scenę. W RD-700NX dla jednego może być wadą lżejsza klawiatura, dla drugiego nie, ale ogólnie instrument perfekcyjny. Natomiast RD-800 w moim odczuciu jako użytkownika jest perfekcyjny, jestem w pełni zadowolony, sprawdza się na scenie i nie zamieniłbym go na żaden inny instrument, jednak ma 2 wady, które nie wszystkim będą przeszkadzać: plastikowa obudowa i zakładka z brzmieniami: Other, w której jest aż 13 kategorii instrumentów więc szukanie tej odpowiedniej jest uciążliwe, na szczęście jest 256 miejsc Live Set dla użytkownika, na panelu głównym jest 10 przycisków Live Set także przed koncertem można sobie zapisać swoje brzmienia według kolejności, nadać nazwę i podczas koncertu tylko guzik nacisnąć i ma się potrzebną w danym momencie barwę. Polecam oba instrumenty: świetna klawiatura, piękne brzmienia, wszystkie potrzebne pokrętła i funkcje wyrzucone na panel główny, bardzo intuicyjne instrumenty. Mam nadzieję, że pomogłem Wink Pozdrawiam!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Roland Juno-X - nowy syntezator ZenCore bestspec 11 4,977 04.01.2024, 23:58
Ostatni post: bestspec
  Roland Galaxias - nowy "Super Instrument" wirtualny od Rolanda bestspec 1 333 16.11.2023, 01:33
Ostatni post: bestspec
  Roland Fantom, aktualizacja Fantom EX GoOrange 3 493 09.11.2023, 19:40
Ostatni post: bestspec
  Roland GAIA 2 garit 1 376 28.09.2023, 17:48
Ostatni post: bestspec
  Roland FP-E50 bestspec 1 753 27.01.2023, 14:39
Ostatni post: garit

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS