Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M-AUDIO Venom
04.10.2012, 22:06,
#1
M-AUDIO Venom
Ostatnio zainteresowałem się Venom'em a to ze względu na jego atrakcyjną cenę (195 ojro na thomann.de). Niby syntezator nienajwyższych lotów, ale jednak syntezator. Do tego możliwość odpalenia go w swoim DAW'ie za pomocą wtyczki Vyzex.. Venoma można też z powodzeniem używać jako klawiaturę midi no i dodatkowo posiada wbudowany interfejs audio 2x2...

ok. 800zł plus przesyłka 20 euro z Thomanna... Myślę, że dla wielu ludzi będzie to ciekawa opcja.

A co Wy uważacie? Grał ktoś? Warto kupić?

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
05.10.2012, 07:20,
#2
RE: M-AUDIO Venom
Za takie pieniadze to nie wybrzydzac tylko brac. Syntezator jak syntezator nie brzmi jak Virus ( jakosc toru audio), ale wykrecisz z niego fajne brzmienia. Za takie pieniadze zdecydowanie warto.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
05.10.2012, 10:58, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.10.2012, 13:20 przez Tomek.)
#3
RE: M-AUDIO Venom
hammond: Uważam dokładnie tak samo. Za 8 stówek niezły synth, klawa midi i interfejs audio w jednym kawałku to chyba spoko opcja.

Ja Venoma kupywał nie będę bo mam Virusa TI Snow więc kolejne syntezatory VA są mi raczej niepotrzebne.. Bardziej będę się kierował w stronę zakupu Moog'a Minitaur'a.. Ale to jeszcze muszę trochę przyoszczędzić.. Wink

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
05.10.2012, 11:37,
#4
RE: M-AUDIO Venom
Jeśli ktoś potrzebuje syntezatora na scenę i klawiatury sterującej, to wybór jest oczywisty Smile Virus Ti mnie również zastępuje wszystko.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
23.10.2012, 08:54,
#5
RE: M-AUDIO Venom
Miałem okazję pograć ostatnio trochę na Venomie u znajomego.
Ogólnie syntezator brzmieniem nie powala (jest dosyć cyfrowe, brak mu głębi i ciepła) ale kilka całkiem niezłych presetów dało się "wyłowić". Ciekawie natomiast przedstawia się tryb MULTI gdzie można połączyć ze sobą do 4 brzmień, wykorzystać arpeggiator (pamiętając niestety o tylko 12 głosowej polifonii) W pamięci MULTI można znaleźć kilka ciekawych brzmień i riffów w stylu Kraftwerk i nowoczesnej elektroniki, więc nic tylko brać się do pracy i tworzyć własne Smile Jak kogoś nie odstraszy lekko plastikowy design i pewne uproszczenia w torze syntezy to do eksperymentów z brzmieniem polecam. W szczególności biorąc po uwagę cenę już od około 800 zł na rynku wtórnym.

Co do porównania z Virusem, to oczywiście zupełnie nie ta klasa brzmienia.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  M-Audio Mati-dj 1 457 16.07.2023, 21:51
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS