Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
03.04.2016, 12:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.04.2016, 12:57 przez bzyku_1986.)
#1
Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Witam, proszę o poradę jaki instrument wybrać - zależy mi przede wszystkim na dużej ilości brzmień- akordeony, saksofony, brassy, lead, strings oraz jak najwięcej barwy typu synth - typowo syntezatorowych. Instrument miałby być wykorzystywany na graniu imprez okolicznościowych, wesel itp, ( skład na zywo) wiec zależy mi na tym aby był prostu w obsłudze i aby miał większość funkcji pod rękę - szybkie wybieranie barw, ustawienie ulubionych barw, tak aby szybko można było wybrać konkretną barwę , transpozycja pod ręką, a nie gdzieś w ustawieniach, szybki podział klawiatury poprzez funkcję split oraz równie szybkie nakładanie barw ( layer). Kwota jaką mogę przeznaczyć to do 2500zł - i szukam instrumentu używanego - rozwazałem do tej pory:

Korg X 50
Korg M 50
Yamaha Psr 3000
Korg Kross
Korg Pa1x
Korg Ps 60
Yamaha MM6
Yamaha MO6

Jest jeszcze Korg X5d - troche stary instrument i tu mam pytanie w jaki sposob mozna załadować do niego barwy z tego filmu
https://www.youtube.com/watch?v=6WsABHQexAM

Prosze o poradę. Pozdrawiam

Odpowiedz
03.04.2016, 19:14,
#2
RE: Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Z tego co napisałeś wybrałbym Korga M50. Miałem go i to dobry syntezator. Trzeba tylko uważać żeby nie szaleć z aranżem w trybie Combi bo można zapchać polifonię (96 głosów).

DObrym pomysłem byłoby upolowanie używanego Kurzweil PC361, ale pewnie musiałbyś dorzucić ze 500 -700 PLN.

Jeśli rozważasz Korga X5D to lepiej kup moduł brzmieniowy X5DR (te same barwy i silnik brzmieniowy) i jakąś klawiaturę sterującą. Mam ten moduł, nawet prezentowałem niedawno innemu koledze z forum podczas nasiadówki u niego w domu Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
04.04.2016, 16:31,
#3
RE: Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Dziękuje za odp, a może miałeś okazję grać na korgu PS 60 - podobna bardzo łatwa obsługa, wszystko dostępne pod ręką - wszystko potrzebne do gry na żywo - a o to też mi chodzi tak jak wspomniałem w poprzednim poście, ale barwy jednak są najważniejsze- tak jak pisałem zalezy mi na akordeonach, saksach, brassach i duzo barwy syntezatorowych. Który z tych modeli byłby pod tym względem najlepszy - M 50? Pozdrawiam

Odpowiedz
04.04.2016, 19:53,
#4
RE: Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Wiesz nie jest łatwo znaleźć klawisz, który ma dobre instrumenty dęte i jeszcze fajne barwy elektroniczne.

Do dęciaków ludzie często kupują coś ze stajni Yamaha, barwy elektroniczne z kolei Korg, Roland, Access, Nord.

Jeśli chciałbyś mieć wszystko w jednym sprzęcie i jeszcze być w miarę zadowolonym, to proponuję wspomnianego przez mnie wcześniej Kurzweil z serii K2xxx, PC3x, PC3K. Yamaha Motif XS i XF też fajna opcja. Niestety to wszystko kosztuje.

Z wymienionych przez Ciebie chyba Korg M50 może być dobrym wyborem, ale to moja subiektywna opinia. Zastanów się też na Korgiem KingKorg. Ostatnio można kupić używkę za 1900PLN (OLX), co jest bardzo dobrą ceną.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
04.04.2016, 21:12,
#5
RE: Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Do tej pory miałem okazje grać na dosyć starych klawiszach i nie mam zupełnie rozeznania co wybrać - a w zasadzie potrzebuje okolo 20 barwWink a nie tysiące - tylko czemu mam takie wygórowania ze chce mieć idealny ( jak dla siebie ) akordeon, saks, trabke czy tez barwe synth a w jednym instrumencie jakoś nie mogę znalezćWink rolandy mi jakoś nie lezą - zaczynałem grać na exr5 wiem ze to juz jakiś przerzytek, ale pozniej grałej na jakiś nowszych i tez mi nie lezały - nawet w porównaniu do korga is50B - ale to tak zawsze jest - piano lepsze w rolandzie, akordeony, saksy dla mnie nie do porównania ma korg, z koleji yamahy wydają mi się być najlepsze jesli chodzi o barwy dance, techno... i gdzie tu znalezc złoty srodek mając mały budzet...

a co sądzisz o załadowaniu do korga x5d tych barw co podałem link powyżej w poście? te barwy jakoś ( na ile można przez komputer sprawdzić ) to mi pasują ...

Odpowiedz
04.04.2016, 21:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2016, 21:55 przez Azzorek.)
#6
RE: Prośba o poradę;) Jaki klawisz wybrac
Właśnie robię co poniedziałkowy przegląd Allegro (syntezatory) i zwróć uwagę jeszcze na ten klawisz:

Kurzweil

Cena jest dobra, i sprzęt wygląda na zadbany. Jeśli mieszkasz w okolicy może podjedziesz i ograsz? Kurzweil to Kurzweil - firma znana i szanowana Smile .

Jeśli chodzi o bank brzmień autorstwa JayB (Niemiec, mieszka w Dreźnie - nawet kiedyś z nim mailowałem w sprawie Waldorfa) to mam go wraz z instrukcją instalacji. Masz tu link do wszystkiego co potrzebne żeby to wczytać do X5D/X5DR

Korg_X5D_bank_by_JayB .

Instrukcja jest co prawda po angielsku, ale jeśli choć trochę ogarniasz ten język to sobie poradzisz Wink .

Co do poszukiwania własnych brzmień, to zobacz na moją stopkę w poście, wiem coś o tym Big Grin . Samo "przygarnianie" nowych lub starych syntezatorów jest również bardzo twórcze i wpływa na "płodność" przy tworzeniu muzy. Inspirację również czerpie się z brzmień, ich modyfikowania na żywo i to jest super. Poza tym obcujesz z prawdziwymi instrumentami a nie VSTi.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Prośba o poradę - syntezator rav88 12 591 21.02.2024, 00:32
Ostatni post: rav88
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,905 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 456 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123
  Kawai CN301 vs CA49 - co wybrać? Toluen 1 787 23.06.2023, 15:25
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS