Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki klawisz?
17.10.2012, 10:59,
#1
Jaki klawisz?
Witajcie!
POszukuje syntezatora, który ma dobre brzmienia, doskonalewspółpracuje z komputerem, jest łatwy w obsłudze, ma dobre bębny i ważopna klawiature 88. Wiem że to spore wymagania ale własnie czegos takiego szukam i proszę o pomoc

Odpowiedz
17.10.2012, 12:31,
#2
RE: Jaki klawisz?
Jak dla mnie to nieco dziwacznie dobrane wymagania jeśli chodzi o jeden klawisz...

Być może niezłymi rozwiązaniami byłyby dla Ciebie Nord Stage lub zakup odpowiedniej klawiatury sterującej + moduł syntezatora.

Np. M-Audio Keystation 88 Pro i Virus TI Snow (posiadam) ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie gry na Virusie przy pomocy tej klawiatury... (do Virusa mam inną klawiaturę).

No i co konkretnie rozumiesz przez stwierdzenie "doskonale współpracuje z komputerem"?
Opisz konkretniej Twoje oczekiwania od sprzętu to konkretniej będziemy mogli Ci pomóc Wink

Pzds~!

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
17.10.2012, 18:32,
#3
RE: Jaki klawisz?
hej!
Dzieki za odp. chodzi mi ot to zeby dobrze współpracowal z komputerem nie mial latencji przy nagrywaniu wspolpracowal z programami np. sonarem, jestem laikiem w sprawch nagrywania ale mam sporo pomyslow wiec prosze o pomoc i raczej nie chce klawiatury sterujacej, npisz mi ile bym musial szykowac na taki sprzet kasy jesli sie orientujesz i jaki komp do ngrywania jest oodpowiedni. Z gory dziekuje

Odpowiedz
17.10.2012, 21:17,
#4
RE: Jaki klawisz?
Jeśli chodzi o samą latencję to już raczej sprawa interfejsu audio niż klawisza. Są jednak też instrumenty z wbudowanymi interfejsami audio (np. Virus TI, M-Audio Venom) i wtedy można w swoim programie DAW pracować właśnie na tym interfejsie.

Hmm naprawdę ciężko doradzić konkretny sprzęt dla Ciebie bo jeszcze znamy za mało szczegółów.

Najlepiej jakbyś postarał się opisać najdokładniej jak Ty sam wyobrażasz sobie pracę z tym instrumentem, nagrywanie itd i odpowiedział na takie pytania jak, czy będziesz pracował tylko w swoim domowym studio czy zależy Ci na mobilności, kolejna sprawa to rodzaj muzyki którą grasz, dlaczego koniecznie klawiatura siedmio-oktawowa? - dlatego że jesteś pianistą czy masz jakiś inny powód? Dlaczego syntezator? Chcesz programować własne brzmienia czy chcesz bazować tylko na gotowych brzmieniach bez ingerencji w nie. Napisz też z jakiego powodu nie chcesz klawiatury sterującej, co sprawia że odrzucasz zakup master-keyboard'u.

Sory że tak wiele pytań, jedne bardziej mądre drugie mniej ale jak najwięcej informacji pomoże określić nam czego naprawdę potrzebujesz.

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
18.10.2012, 06:42,
#5
RE: Jaki klawisz?
Określ cenę :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
18.10.2012, 09:31,
#6
RE: Jaki klawisz?
Tak jestem pianista, mmialem stycznosc z rolandem juno-g i fantomem g7, sa to dobre sprzety ale musialem je sprzedac bo potrzebowalem na szybko kasy. Najlepiej gdyby wlasnie jek te wyzej wymienione modele mialy sekwenser w sobie wbudowany bo praca na kompie jest mi zupełnie obca mix master rowniez chociaz mam kilka osob ktore by mi w tym pomogly ale to niewazne. Zakres kompozycji jakichj chcialbym robic jest bardzo szeroki, dlatego potrzebuje pełnej klawiatury, pracowalem przy bmuzyce filmowej, klasycznej, elektronicznej, rockowe troche popie, a chcialbym popracowac nad elektronika i trapem ale to juz pozniej. Dlatego potrzebuje dobrych analogowych brzmien, i jeszcze dobrze zeby byl przensny zebym mogl na koncert go zabrac, troche duze wymagania.Tutaj kolega napisal kurzweil brzminie ma mega ale bebny slabe jak w recnzjach pisza, nord znowu nie ma sekensera chyba, sam juz nie wiem co bedzie dobre, prosze pomozcie.

Odpowiedz
18.10.2012, 10:19,
#7
RE: Jaki klawisz?
Nie wiem jaka kwota, ale Virus snow jako moduł obroni każdy rodzaj muzyki, do tego jakiś stage piano z sekwencerem np. PC3 Kurzweil. Brzmienie bębnów zaraz wyjdzie na dodatkowym Romie i jest ono naprawdę dobre. Miałem podobne rozwiązanie i uwierz, że Virus to najbardziej uniwersalne narzędzie, które warto posiadać, a to co potem dobierzesz w postaci stage piana to już obojętne. Nie będziesz uwiązany. Ja mam Hammonda i Virusa, więc Stage piano mogę sobie zmieniać w zależności od potrzeby, a główne brzmienia Hammond i Synth mam zawsze świetne. Na allegro masz sporo Virków w fajnych cenach. Warto zacząć już od C, a używane TI to już bajka.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
19.10.2012, 01:25, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2012, 01:35 przez Rychubil.)
#8
RE: Jaki klawisz?
To wszystko zależy, ile na prawdę możesz wydać kasy na te zabawki i na jaki kompromis jesteś w stanie pójść. Np: wszystko w jednym klawiszu ale kosztem jakości brzmienia, gradacji dynamicznych i możliwości wykonawczych (brak gałek, ribbonów itp) albo kilka parapetów, czyli kupa gratów ale za to w najlepszej jakości z pełną ofertą interwencji w kształtowanie dźwięku.
No i jeszcze jak i gdzie tego będziesz używał (domowe pinkanie, praca w studio, granie chałtur lub z konkretnie nastrojonym gatunkowo bandem).
Ja kiedyś myślałem, że zamknę moje potrzeby w Kurzweilu PC3k8 a dziś mam Nord piano 2 jako fortepian, Kurza PC361 jako workstation z piękną orkiestrą a w niedalekiej przyszłości widzę Virusa lub Nord wave'a.
Wszystko jest kwestią własnej filozofii na uprawianie muzyki, ...no i miłości do niej.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.10.2012, 08:37,
#9
RE: Jaki klawisz?
no narazie chcialbym przenaczyc ok 8 tys. na sprzet. Widze ze masz sporo dobrego sprzetu, do tego pewnie jakis monitoru i kompresory, milosci do muzyki to akurat mi nie brak tylko stopniowo musze to skladac bazuje nad praca w domu. kurzweil jest drogi i nie wiem czy spelni moje oczekiwania co do brzmien jak myslisz?nord stage 2 jest mega ale drogi jakie brzmienia ma ten co ty masz?ma funkcje nagrywania czy nie?jak sie na nim pracuje?potrezbuje pelnej klawiatury albo chociaz 71 klawiszy

Odpowiedz
19.10.2012, 20:37,
#10
RE: Jaki klawisz?
Widzę to tak: Kurzweil SP4 7 - 3 tyś, Access Virus Ti 4 tyś/ Ewentualnie Novation Ultranova 2500 (dobry zakup bo ma kartę muzyczną w sobie). Wydasz w sumie 5500zł, więc możesz pokusić się jeszcze o brzmienia Korga np. X50 2500.
Ciekawą opcją byłby Sp4 plus np. Roland Integra.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
21.10.2012, 21:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2012, 21:22 przez Tomek.)
#11
RE: Jaki klawisz?
Koledzy tutaj dobrze radzą.. Jeśli decyduje się na zakup syntezatora to warto kupić raz a porządnie - i takim wyborem jest Virus TI. Zależy Ci na dobrej współpracy z komputerem więc serie TI będą w sam raz. Choć widziałem też, że napisano już kontrolery VST do Virusa C... Także Virus TI to dobra inwestycja - świetny synth, wbudowany interfejs audio.. czego chcieć więcej od syntezatora Wink

DAW: Zynewave Podium Free 2.42
Hardware: Virus TI Snow; Yamaha DX-21; M-Audio Axiom 49 MKII; M-Audio Keystation 88 Pro; M-Audio Audiophile 24/96; Yamaha CA610; Magnat Quantum 653
Software: Arturia Minimoog-V Original; Cakewalk Z3TA+; Free VST/VSTi
Odpowiedz
24.10.2012, 09:16,
#12
RE: Jaki klawisz?
drogi jest ten virus nie ma problemu z podlaczeniem go np do norda?
ciagle mysle co wybrac bo w wirusie nima chyba brzmien kklasycznych np smyczkow, pianin rhodesow itd

Odpowiedz
24.10.2012, 11:05,
#13
RE: Jaki klawisz?
No tego w virusie nie ma (chociaż elektryczne piania i pseudo rhodesy są), ale te brzmienia miałbyś w Kurzweilu. Można jeszcze spróbować pokusić się o coś z Yamahy i na górę dać PC3 61.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.10.2012, 18:13,
#14
RE: Jaki klawisz?
Wiesz co no za firma yamaha nie jestem za bardzo przekonany co do brzminenia nie wiem jakos mi nie odpowiada wiec wolalbym mijac ja szerokim łukiem, nie twierdze ze sa zle ale mi nie odpowiadaja!Kurcze a co myslisz o nordzie z tym ze chcialbym miec seqwenser z mozliwoscia nagrywania i to mnie boli najbardziej pomocy bo kurzweil drogi jest max 13 tys najwiekszy model bo przypominam potrzebna mi jest pwlna klawiatura...

Odpowiedz
24.10.2012, 20:26,
#15
RE: Jaki klawisz?
9 tyś kosztuje najwyższy model kurzweila Pc3K8, a jak poszukasz to znajdziesz i taniej. 13 tyś to już z Virusem :-)

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
29.10.2012, 17:34,
#16
RE: Jaki klawisz?
a nord?

Odpowiedz
30.10.2012, 09:51,
#17
RE: Jaki klawisz?
Jeśli chcesz produkować w różnych stylistykach to biblioteka Norda póki co jeszcze nie podoła zadaniu. Ma świetne brzmienia, lecz to są instrumenty sceniczne (Nord Piano, Stage). Co innego jeśli będziesz chciał posiłkować się softem. Natomiast w brzmieniach orkiestrowych tych z "klawisza" Kurzweil póki co nie ma konkurencji.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.10.2012, 16:49,
#18
RE: Jaki klawisz?
ale z tego co slyszalem kurzweil ma slabe piana i bebny.... czy istnieje jakis nord worksation, musze przetestowac gdzies tego kurzweila tylko nie mam gdzie

Odpowiedz
31.10.2012, 18:15,
#19
RE: Jaki klawisz?
hamond ty masz tego pc 3k? powiedz cos wiecej o nim nie chodzi mi o skopiowanie opisu z neta, tylko kilka konkretow jak sie na nim pracuje czy prosty w obsludze, jak sie nagrywa na czym to polega w przypadku tego klawisza, jak rozbudowany jest seqwenser itd....

Odpowiedz
01.11.2012, 06:23,
#20
RE: Jaki klawisz?
Dzielenie klawiatury, łączenie brzmień jest szybkie i proste. Co do sekwencera to zbyt dużo go nie używałem, ale masz w nim wszystko co potrzeba (pełna edycja). Wyrównanie, wklejenie wycięcie itd. Najprościej było by dla Ciebie gdybyś pobrał instrukcję obsługi i sobie zerknął na tryb sekwencera. W kwestii nagrywania na wewnętrznym sekwencerze nie wiele więcej mogę powiedzieć gdyż służył mi tylko jako szybki rejestrator, ale zapewniam, że instrument do aż tak trudnych w obsłudze nie należy.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
01.11.2012, 11:07,
#21
RE: Jaki klawisz?
Kurzweil jest prosty w obsłudze. Trzeba się przestawić z myślenia keyboardowego na myslenie syntezatorowe.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
01.11.2012, 20:59,
#22
RE: Jaki klawisz?
no ja pracowalem na rolandzie juno g i fantomie g7 wiec wiem co to syntezator tyle tylko ze roland na pewno inny jest niz kurzweil ma ktos moze pc3 k8 ?? moze sie ktos wypowie?

Odpowiedz
01.11.2012, 22:29,
#23
RE: Jaki klawisz?
pracowałem na instrumentach które wymieniłeś i nadal według mnie każdy z nich jest prosty w obsłudze. , to tylko kwestia wprawy, więc nie musisz się martwić o to.

Odpowiedz
02.11.2012, 01:34,
#24
RE: Jaki klawisz?
Wio do sklepu i sprawdzać.

Gram na: Nord Stage 2 88, Studiologic VMK 188+, Yamaha Motif ES Rack, Yamaha Clavinowa CVP 405

Było: Korg N5 EX, Roland XP30, Kurzweil PC3, Kurzweil PC3 61 + Ribbon Controller
Odpowiedz
08.04.2013, 11:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2013, 11:14 przez zygmunt.)
#25
RE: Jaki klawisz?
Witam
Podepnę się pod ten wątek, bo sporo tu analogii do moich wahań.
Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem PC3x i podobnie jak w temacie zaraziłem się (chyba) virusem. Cudownie byłoby mieć obok kurzweila virusa Ti, ale kasa poszła na PC3x, więc długo nie uzbieram na model Ti.
Więc moje pytanie, czy okrojony model snow, jest warty zakupu (z drugiej ręki można kupić za ok. 2,5 tys. - a to w zasadzie maksymalna kwota jaką mogę dysponować, gdyż muzyka to jedynie domowe hobby, ale niestety bardzo kasożerne) ? Czy można do niego eksportować dodatkowe brzmienia z Ti? Czy lepiej może polować na używanego virusa b lub c ?
Nie ukrywam, że gabarytowo model snow bardzo by mi odpowiadał, tylko czy to trochę nie ślepa uliczka?
Przez jakiś czas brałem jeszcze pod uwagę, jako tańszą alternatywę evolver DSI, ale po posłuchaniu virusa, to chyba nie widzę konkurencji.
Dziękuję za ew. sugestię i porady.

Odpowiedz
08.04.2013, 18:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2013, 18:17 przez Vanderson.)
#26
RE: Jaki klawisz?
Brzmienia jak najbardziej są kompatybilne bo to ten sam engine, więc Snow też da z nimi sobie radę.
Oszczędności polegają głównie na interfejsie (tylko 5 gał + volume, mniejsza ilość wyjść) mniejszej polifonii (max do 50 głosów)
i mniejszej ilośći brzmień na pokładzie (512 ROM/512 RAM). No i jeszcze tryb MULTI - 4 party (zamiast 16)
Nie miałem możliwości bezpośredniego porównania "na żywo" naraz obu modeli ale wydaje mi się mi się że brzmią identycznie.
Powrót do modeli B lub C oznacza brak wyjścia USB i możliwości skorzystania z Virka jako wtyczki VST oraz uboższy procesor efektów i kilka jeszcze innych drobiazgów w torze syntezy.

Kwestia jest jeszcze taka co lubisz grać i jaki charakter brzmienia chcesz osiągnąć, ale podejrzewam że Evolver raczej odpada.

Odpowiedz
08.04.2013, 23:26, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.04.2013, 23:31 przez zygmunt.)
#27
RE: Jaki klawisz?
I byłoby fajnie, gdybym nie posłuchał (dzięki Tobie/przez Ciebie) Radiasa :-) . Ależ cudo. No dobrze, że nie ma kasy na zawołanie, bo dylematy się spiętrzyły.

P.S. Piękne rzeczy Pan robisz. PIĘKNE.

Odpowiedz
09.04.2013, 10:17,
#28
RE: Jaki klawisz?
(08.04.2013, 23:26)zygmunt napisał(a): P.S. Piękne rzeczy Pan robisz. PIĘKNE.

dzięki bardzo, no Radias też jest ciekawy, chociaż nie ma chyba zbyt wielu zwolenników ja go bardzo lubię Smile

Odpowiedz
08.03.2015, 22:32,
#29
RE: Jaki klawisz?
Witam po przerwie.
Z różnych przyczyn zakup drugiego instrumentu mocno się obsunął w czasie :-), ale znów się pojawiła szansa, by do PC3 dokupić drugi syntezator.
Obecnie waham się między Waldorfem Blofeld, Virusem Snow. Znowu proszę o podpowiedzi i sugestie, najchętniej osób, które miały kontakt z każdym z nich.
Każda porada bardzo mile widziana, więc liczę na pomoc.

Odpowiedz
10.03.2015, 10:20,
#30
RE: Jaki klawisz?
Virus SnowSmile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jaki etui do Yamaha DGX-670 B ? aremes 12 1,905 09.10.2023, 16:53
Ostatni post: aremes
  Jaki fortepian wybrać Małgosiasz 0 301 09.08.2023, 13:22
Ostatni post: Małgosiasz
  Jaki instrument wybrać? Wojt_3254 2 987 14.06.2023, 22:49
Ostatni post: pawelsz
  Klawisz na wesela Majki 17 40,061 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,272 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS