Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
08.05.2016, 15:49,
#1
Music  pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
Tak jak w temacie, poszukuję dobrego pianina cyfrowego do 3000 zł. Zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym nie będzie to jakiś cud, ale zależy mi na czymś sensownym. Jestem wokalistką i chcę zacząć sobie podgrywać i komponować. Umiem tylko podstawy, a w tym wieku raczej już Baha i Chopina grać się nie nauczę. Od razu mówię, że nie zależy mi na barwach dodatkowych, tylko na typowym grand piano itp. Chciałabym, aby ten dźwięk był zbliżony do pianina akustycznego. Sama zastanawiałam się nad Yamaha YDP-142R słuchałam testu: https://www.youtube.com/watch?v=fjQz0rzfUOs na moje ucho nie ma tragedii, ale również słyszałam, że pianina Yamaha są przereklamowane i na rynku jest wiele lepszych pianin innych marek. Dlatego wychodzę z pytaniem co mogłoby być najlepszym wyborem, czy ta Yamaha spełnia oczekiwania i gra na niej będzie przyjemnością? W tym tygodniu wybieram się do muzycznego tam swoim uchem posłucham, co i jak. Jednak zależy mi na opinii osób, które miały więcej przeszłości z instrumentem, aniżeli ja. BlushHeart

Odpowiedz
08.05.2016, 16:51,
#2
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
Wszystko kwestia tego, jakie brzmienie się lubi. Yamaha nie ma wcale złego brzmienia, tylko jest dość jasne w porównaniu do innych marek. Wielu właśnie lubi takie brzmienie i dlatego wybiera Yamahę. Jeśli brzmienie Yamahy Tobie akurat odpowiada, będzie to najlepszy wybór. Jeśli nie, to ograj sobie jeszcze Kawai ES100 (ładne klasyczne brzmienie z okrągłym środkiem i raczej lepsza akcja klawiatury od Yamahy) i Roland FP30 (Jeszcze lepsza klawiatura z wymykiem a brzmienie podchodzi pod Steinwaya, zwłaszcza w dole, choć w środku jest nieco stłumione). Są to propozycje nieco droższe (w komplecie z obudową i listwą trój-pedałową) ale moim zdaniem warte swojej ceny.
Miłego ogrywania Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
08.05.2016, 18:19,
#3
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
(08.05.2016, 16:51)rychubil napisał(a): Wszystko kwestia tego, jakie brzmienie się lubi. Yamaha nie ma wcale złego brzmienia, tylko jest dość jasne w porównaniu do innych marek. Wielu właśnie lubi takie brzmienie i dlatego wybiera Yamahę. Jeśli brzmienie Yamahy Tobie akurat odpowiada, będzie to najlepszy wybór. Jeśli nie, to ograj sobie jeszcze Kawai ES100 (ładne klasyczne brzmienie z okrągłym środkiem i raczej lepsza akcja klawiatury od Yamahy) i Roland FP30 (Jeszcze lepsza klawiatura z wymykiem a brzmienie podchodzi pod Steinwaya, zwłaszcza w dole, choć w środku jest nieco stłumione). Są to propozycje nieco droższe (w komplecie z obudową i listwą trój-pedałową) ale moim zdaniem warte swojej ceny.
Miłego ogrywania Smile


rychubil dziękuję za pomoc, przemyślę Twoje propozycje. Jeżeli chodzi o rolanda to oglądałam f-20 DW, ale wydawało mi się, że ten dźwięk był jeszcze bardziej sztuczny i słychać było stukanie klawiatury (nie wiem jak to nazwać dokładnie), ale zobaczę własnie tego rolanda który proponowałeś. Dzięki!

Odpowiedz
08.05.2016, 23:01,
#4
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
Szczerze, to nie ma jakiejś różnicy w charakterze brzmienia pomiędzy F20 a FP30. To nadal Rolandowskie brzmienie więc nie łudziłbym się, że będzie to coś zupełnie innego ale warto poznać tą klawiaturę. Uważam że jest najlepsza wśród wczoraj wymienionych pianin tej klasy.
Spróbuj jeszcze Kawaia, może Ci się spodoba.
Jest jeszcze opcja grania wirtualnym pianinem, jak Pianoteq czy Galaxy.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.05.2016, 06:28,
#5
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
(08.05.2016, 23:01)rychubil napisał(a): Szczerze, to nie ma jakiejś różnicy w charakterze brzmienia pomiędzy F20 a FP30. To nadal Rolandowskie brzmienie więc nie łudziłbym się, że będzie to coś zupełnie innego ale warto poznać tą klawiaturę. Uważam że jest najlepsza wśród wczoraj wymienionych pianin tej klasy.
Spróbuj jeszcze Kawaia, może Ci się spodoba.
Jest jeszcze opcja grania wirtualnym pianinem, jak Pianoteq czy Galaxy.

Wszystko sprawdzę na żywo. Jeżeli chodzi o wirtualne pianina to tak naprawdę za dużo o tym nie wiem, bo nigdy się tym nie interesowałam. Na jakiej zasadzie działają?

Odpowiedz
09.05.2016, 10:03,
#6
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
(09.05.2016, 06:28)Gabbie napisał(a): Jeżeli chodzi o wirtualne pianina to tak naprawdę za dużo o tym nie wiem, bo nigdy się tym nie interesowałam. Na jakiej zasadzie działają?

Instalujesz wirtualny fortepian jak każdy inny program w laptopie. Laptop podłączasz kablem midi bądź USB do klawiatury sterującej / pianina i w ten sposób nim sterujesz / grasz. Do laptopa podłączasz zewnętrzną kartę dzwiekową, przez którą masz odsłuch na słuchawki bądź głośniki / monitory.
Posłuchaj sobie na YouTube jakiekolwiek demo: Pianoteq 5, Galaxy Vintage D czy Synthogy Ivory II - polecam!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
09.05.2016, 18:48,
#7
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
(09.05.2016, 10:03)rychubil napisał(a):
(09.05.2016, 06:28)Gabbie napisał(a): Jeżeli chodzi o wirtualne pianina to tak naprawdę za dużo o tym nie wiem, bo nigdy się tym nie interesowałam. Na jakiej zasadzie działają?

Instalujesz wirtualny fortepian jak każdy inny program w laptopie. Laptop podłączasz kablem midi bądź USB do klawiatury sterującej / pianina i w ten sposób nim sterujesz / grasz. Do laptopa podłączasz zewnętrzną kartę dzwiekową, przez którą masz odsłuch na słuchawki bądź głośniki / monitory.
Posłuchaj sobie na YouTube jakiekolwiek demo: Pianoteq 5, Galaxy Vintage D czy Synthogy Ivory II - polecam!

Dziekuje za pomoc! Wybrałam się dziś do muzycznego, wydałam troche więcej niż 3000 tys ale kupiłam yamaha YDP-162R urzekło mnie i uważam że na tą cene jest to sensowny instrument z ładnym brzmieniem.

Odpowiedz
09.05.2016, 20:08,
#8
RE: pianino cyfrowe- najlepszy wybór do 3000 zł
No i najważniejsze że urzekło. Życzę zatem wiele radości Smile
Proszę się podzielić wrażeniami za jakiś czas, bo mogą być cenne dla innych.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  nowy instrument lub dodatkowy moduł, cena do 8000 zł dorota.karwowska 28 3,244 15.10.2023, 21:14
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS