Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
18.06.2016, 21:17,
#1
ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Mam taki dylemacik drodzy koledzy bo robie male amatorskie studio muzyczne. Czy kupic Rolanda FP 30 i podlaczyc go sluchawkowym duzym jackiem a osobno uzywac wirtualnych syntezatorow czy dorzucic 1500 pln i kupic JUNO DS 88 i miec 2 w 1 ? Warto ? Czy brak supernatural w JUNO DS na pianach jest słyszalny ? Jak wypada porównanie klawaitur PHA IV vs Ivory feel G ? tak swoja drogą ? Każda opinia się przyda bo w poniedziałek robię zamówienie Smile

Pozdrawiam Pedro

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
18.06.2016, 22:38,
#2
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Moją opinię już znasz ale dodam, że różnica pomiędzy Ivory Feel G a PHA IV jest wyraźna na korzyść dla FP30, jednak takie budżetowe pianino, bez line out do studia, to trochę nie bardzo moim zdaniem. Jeżeli planujesz do studia wtyczki (słusznie zresztą), to może lepiej kupić drewnianą klawiaturę sterujcą z porządnym wymykiem jak Kawai VPC1 do Synthogy Ivory II a do brzmień orkiestrowych i syntetyków małą, lekką 49 klawiszy albo i nawet 37 sterujcą syntezatorową i wtedy będziesz miał jak w domowym studio.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.06.2016, 22:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.06.2016, 22:50 przez Pedrito.)
#3
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Zaskoczyles mnie stwierdzeniem, że PHA IV to zdecydowanie lepsza klawiatura bo ta IVORY feel G to niby ta klawiatura z podwojna repetycja montowana w miedzy innymi w Roland A 88 czyli najlepszej klawiaturze do pian Rolanda. Co do line outa to pytalem w 2óch zrodlach/sklepach w Polsce i mowili ze sprawdzali i poza faktem nieco glosniejszego poziomu sygnalu niem a zadnych strat na czestliwosciach po przekazie. Co do drewninaej klawiatury caly czas jescze mam te ocje za 3000 PLN wziasc MP8 II tylko doszedl jej jeden mankament ...nie ma IVORY i jest zpołyskiem za ktorym nie przepadam ..PA IV natomiast jak sadze te 18 punktow velocity wymagane w synthogy i tak bedzie miało bo to klawiatura o duzej rozietosci dynamiki. Klawke sterujaca juz mam jak w stopce Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
19.06.2016, 00:43,
#4
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Nie kojarzę Ivory Feel G z podwójną repetycjią ale nie ważne. W takim razie dodam tylko, że PHA IV to (prawie) ta sama klawiatura co w RD800.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.06.2016, 06:54,
#5
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Juno DS 88 ma zupełnie inne możliwości. Czy rozważasz to również czy tylko piano Cię interesuje?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
19.06.2016, 22:13,
#6
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Juno DS 88 i FA 08 ma ta sama klawiature co Roland A 88 ktory podobno ma najlepsza klawiaturę jeśli chodzi o czucie grania i akcji klawisza stąd moje zdziwienie ze PHA IV nagle jest duzo lepsza. Pewnie musialbym dotknac poza tym tej Ivory Feel G zeby nabrac wlasnego przkeonania. Co do mozliwosc JUNO DS 88 wlasnie mam swiadomosc zed to stage piano i instrument do perfeormanceu le skupilem sie w zapytnaiu na jego brzmieniach jako bazie wzgledem wirtualnych syntezatorow jak chocby z Reason7 czy Studio one 3 i pytałem czy pod tym wzgledem warto doplacać i miec JUNO czy te próbki sa podobnej warrosci co takie VST bo sprawa performance czyli padó vocodera etc to poki co drugorzedna sprawa.

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
20.06.2016, 17:06,
#7
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
To co możesz wyczytać o klawiaturach to naprawdę niewiele Ci powie, musisz je ograć.
Jak Ci po drodze Warszawa to zapraszam do siebie, mam A88 więc możesz dotknąć Ivory Feel G.

W FP30 jest PHA-4, ale Standard, ta bazuje właśnie na Ivory Feel G. Natomiast PHA-4 Concert jest rozwinięciem PHA-3. Jak czytam opinie w necie to też jest dużo opinii, że PHA-4 Standard jest nawet lepsza od Ivory Feel G. Ale nawet ta sama klawiatura w różnych modelach może Ci inaczej leżeć. Musisz ograć.

Odpowiedz
20.06.2016, 18:47,
#8
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Dodam może tyle, że ogrywałem w jednym sklepie, stojące obok siebie 3 klawiatury: F20 (Ivory Feel G), FP30 (PHA-4 standard), RD800 (PHA-4 concert) i różnica pomiędzy F20 a FP30 była znaczna (F20 brak wymyku/FP30 wymyk), natomiast pomiedzy FP30 a RD800 niewielka. Jednak jak podpisuję się za Garitem - musisz ograć.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.06.2016, 21:22,
#9
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
No to ciekawe jak byś odczuł Ivory Feel G z wymykiem, taka jest właśnie w A88. Dla mnie ta w RD800 jest na pewno lepsza od Ivory Feel G, ale dopiero w VPC1 czy w Kawai MP11 poczułem olbrzymią różnicę.

Odpowiedz
20.06.2016, 22:08,
#10
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Dawno temu ogrywałem A88 i pamiętam jak byłem bardzo zaskoczony że taka bardzo krótka (na długość klawisza) klawiatura może tak dobrze pracować.
Oczywiście, że Kawai to Kawai - dla mnie nie ma lepszej od VPC1 i MP11, ze wskazaniem na tą drugą.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.06.2016, 23:25,
#11
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
kawai ma moim zdnaiem tez najlepsze klawiatury ale nie stac mnie poki co no powyzsze rozwiazania. Moge kupi Kawai MP8II za 3000 pln ale jest bez ivory feel a do teog spret wiekowy i niestety troche sie boje i wole postawic na nowy sprzet z gwarancja chociaz to drewnina fajna klawiatura to jednak to nie wszystko Smile No jade do warszawy teraz natomiast nie mam czasua zamowienie zrobic musze Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
20.06.2016, 23:29,
#12
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Dobrze - nie kupuj starych gratów i nie spiesz się też, bo co nagle, ...!

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.06.2016, 18:04,
#13
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Wzialem FP 30 a jak mi nie spasuje to bede miala na sprzedaz za 2500 i wteyd kupie JUNO DS albo Fantoma na jesien Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
23.06.2016, 23:36,
#14
RE: ROLAND : stage piano lub/i syntezator za dopłatą ?
Nie sprzedasz go - zobaczysz Smile Jego klawiatura Ci na to nie pozwoli Smile
No ale wszystko się może zmienić. Ja też byłem wniebowzięty, kiedy 3 lata temu wylądowało u mnie Nord piano 2 - sprzedałem je bez łezki w oku. Teraz też się cieszę FP30 ale nie wiem co będzie za jakiś czas. Dobrze - rozwijamy się Wink

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianoteq 8 lub Ivory Synthogy 2 Gaspard 2 603 07.09.2023, 18:49
Ostatni post: Gaspard
Music Sprzedam pianino Roland FP-10 2-letnie bochnja 0 469 16.05.2023, 11:41
Ostatni post: bochnja
  Straight Ahead Samples The Real Piano - za darmo przez jakiś czas bestspec 0 567 23.10.2022, 09:54
Ostatni post: bestspec
  Italo disco/spacesynth/eurodisco music - czy ktoś posiada multitracki lub/i sample ? MaroX 0 583 18.10.2022, 13:52
Ostatni post: MaroX
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,521 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS