Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podłączenie kilku syntezatorów do kompa
09.07.2016, 12:49,
#1
Podłączenie kilku syntezatorów do kompa
Witam

Jak w temacie, czy ktoś z Was szanowni koledzy muzycy może mi wyjaśnić jak to zrobić ;-). Przykładowo mam 4 parapety, które chce używać w nowym projekcie jednocześnie, a w kompie mam tylko 3 wolne porty USB. JAko interface używam TC Impact Twin, w którym tylko z line 1&2 mogę nagrywać bezpośrednio do DAW audio, 3&4 jedynie monitorują. Więc jest lipa. Nie chcę wypinać i wpinać kabli do każdego z parapetu aby z niego coś zgrać.
Czasem jak oglądam na YT filmy w których to niektórzy mają po kilka klawiszy i ciekawi mnie jak oni je kontrolują z kompa

pzodro

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
10.07.2016, 08:31,
#2
RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa
Kup mikser np. z dwoma wejściami stereo i czterema mono. Wtedy będziesz mógł podpiąć na raz wyjścia audio z czterech klawiszy. Po prostu wyjście z miksera podłączysz do wejścia audio w swoim interfejsie.

Jeśli chciałbyś podłączyć cztery syntezatory przez MIDI, tak aby DAW nimi sterował, potrzebujesz czteroportowego interfejsu MIDI.

Poniżej przykłady:

interfejs midi 4x4

mikser

Możesz też zamiast miksera kupić interfejs audio z czterema wejściami stereo lub ośmioma mono, tyle że licz się wtedy z wydatkiem rzędu 2500-3000PLN.

Przykład :

interfejs audio 8 wejść

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
15.07.2016, 12:33,
#3
RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa
dzieki za odpowiedz ;-)

Roland Juno-Stage, Roland Jupiter 80, Roland Xp-80, Korg M1, Korg KingKorg, Yamaha HS 80M, Mac Pro, Logic Pro 9, Propellerhead Reason 7,
Odpowiedz
31.07.2016, 15:33,
#4
RE: Podłączenie kilku syntezatorów do kompa
w instrumencie włączenie funkcji midi powoduje wyłączenie nadawania sygnału midi tak było w moim przypadku, chcąc używać instrumentu jako klawiatury sterującej należy wyłączyć odbiur midi w moim przypadku MIDI OFF.

by komputer rozpoznał instrument należy wejść w panel sterowania - dzwięk i urządzenia audio - audio i ustawić odtważanie muzyki midi na MPU 401 wtedy nasz klawisz zabrzmi plikami midi z komputera nawet z winampa (włączona funkcja odbioru midi w moim przypadku MIDI ON

polecam program FL studio 5, można ściągać wtyczki emitujące różne syntezatory nawet takie z górnej półki oraz mase efektów

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS