Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisz na wesela
12.07.2016, 18:30,
#1
Klawisz na wesela
Cześć. Od 10 lat grywam na klawiszach i ostatnio dostałem propozycję gry w zespole weselnym w składzie gitara, gitara basowa, perkusja. Sam mam tylko skromne Casio CTK 800. Chciałbym sprzęt z fajnymi, żywymi barwami np. akordeonu. Cena...tutaj ciężko, sam mam trochę odłożone a i rodzice są skłonni dołożyć, więc cena to na razie sprawa otwarta i sam nie wiem ile mogę wydać. Chciałbym sprzęt którym fajnie można ograć wesele w takim składzie jaki podałem. Fajnie jakbyście napisali np modele, wady, zalety i cenę i czy kupić sam keyboard z wyższej półki, czy też z niższej, ale dokupić syntezator. Proszę również o wszelakie porady. Każda na wagę złota Smile
Pozdrawiam Krystian

Odpowiedz
12.07.2016, 21:43,
#2
RE: Klawisz na wesela
Witaj ponownie Smile
Trzeba by było jakoś określić przedział cenowy, aby mniej więcej wiedzieć w jakim budżecie się poruszamy.

Podam Ci kilka propozycji ode mnie w różnych przedziałach cenowych wraz z linkiem do testu, abyś mógł więcej poczytać o danym instrumencie. Testy zawierają filmiki w których prezentowane są brzmienia, więc jak poczytasz to wskakuj w słuchawki i może wyłonisz jakiegoś faworyta.

1) Yamaha PSR S670

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,584.html

Ten instrument to keyboard który co prawda ma własne podkłady i głośniki którego nie potrzebujesz bo zespół ma na pewno własne nagłośnienie, ale brzmi fajnie a obsługa jest dosyć prosta i intuicyjna co również ma znaczenie. Instrument ma spore możliwości a w teście został wyróżniony za bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Posłuchaj jak brzmi ta Yamaha, drugi film w teście zawiera barwy akordeonów, o których wspomniałeś. Klawiatura jest lekka, typowo keyboardowa. Cena to około 2500 - 2900zł w zależności od sklepu.

2) Roland Juno DS 61 lub DS 88

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,590.html

Świetny instrument na scenę. 61 i 88 w nazwie to ilość klawiszy. Są to też zupełnie inne klawiatury. Wersja 61 to lekka syntezatorowa klawiatura a 88 to już doważona cięższa.
1200 brzmień a Roland udostępnia dodatkowe banki brzmień, które można ściągnąć i wrzucić do instrumentu !! Tym razem bez podkładów i własnych głośników.
Niestety będzie drożej.
DS 61 - ok 3200
Ds 88 - ok 4500
Na pulpicie instrumentu mamy 4 potencjometry i suwaki do zmiany parametrów brzmienia w czasie rzeczywistym oraz funkcje miksera. Więc na prawdę fajna maszyna do gry na żywo.

3) Korg z serii Pa
Pa 300 - cena 2600 - 2800
Pa 600 - cena ok 3800
Pa 900 - no tu już jest drogo bo ponad 7 tysi Sad

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,525.html

tu akurat test Pa300 który jest konkurencją dla wymienionej na początku Yamahy PSR-S670. Tak samo ma własne głośniki i ma podkłady bo to typowy keyboard ale myślę że warto posłuchać jak brzmi. Pa 600 brzmi lepiej no ale jest już drożej.

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...7,630.html

tu korg Pa600 w porównaniu.

To na razie tyle ode mnie. Miłej lektury Smile

Odpowiedz
12.07.2016, 22:19,
#3
RE: Klawisz na wesela
Dziękuję ponownie Smile Bardzo mi się podoba Yamaha PSR S670. Cena jej jest przystępna...tylko pytanie czy wystarczy mi taki instrument, czy wypadałoby dokupić do niej jakiś syntezator?

Odpowiedz
12.07.2016, 22:34,
#4
RE: Klawisz na wesela
Do gry na weselach absolutnie wystarczy. Myślę że nie tylko na weselach ale na innych, różnych kameralnych imprezach. Nic więcej na razie nie potrzebujesz. Instrument powinien zapewnić Ci wiele miesięcy poznawania jego możliwości. Z czasem zaczniesz wyciskać z tej Yamahy coraz więcej i minie na prawdę wiele czasu zanim zaczniesz rozglądać się za kolejnym instrumentem. Poszukaj sklepu w okolicy w którym można ograć ten klawisz i pobaw się nim żeby ostatecznie nabrać przekonania.

Pozdrawiam

Odpowiedz
13.07.2016, 06:57,
#5
RE: Klawisz na wesela
Bardzo dziękuję za pomoc. Czuję, że zagoszczę na dłużej na tym forum Smile

Odpowiedz
13.07.2016, 10:01,
#6
RE: Klawisz na wesela
Oczywiście jeśli dokonasz jakiegoś zakupu to pochwal się na forum Smile Napisz jak wrażenia, jak sprawdza się w zespole, z jakim nagłośnieniem klawisz współpracuje. Wszystko jest ciekawe Smile

Odpowiedz
13.07.2016, 18:34,
#7
RE: Klawisz na wesela
Znalazłem jeszcze Rolanda bk-5. Jak on się ma do tej Yamahy PSR-S670?

Odpowiedz
13.07.2016, 19:46,
#8
RE: Klawisz na wesela
Majki, ale po co ci keyboard jak będziesz miał żywą sekcję i jeszcze gitarkę w składzie. Lepiej skup się na syntezatorach ew. stage pianach.
No chyba, że chcesz w domu pograć z podkładami.

Odpowiedz
13.07.2016, 20:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2016, 20:39 przez Valtari.)
#9
RE: Klawisz na wesela
Proszę Smile Pytasz i masz Smile

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...0,587.html

Posłuchaj porównania i oceń według własnego gustu.
Poniżej filmiku z porównaniem jest link do testu BK5

Roland ma więcej brzmień niż Yamaha. To również ciekawa propozycja, jednak na prawdę dobrze by było gdybyś mógł gdzieś ograć te klawisze, choćby ze względu na klawiaturę ! Może się okazać że na którejś z nich będzie Ci się lepiej grało a na którejś gorzej.
Tego Rolanda DS 61 również jeszcze przemyśl Smile

Garit, domyślam się że budżet nie jest zbyt wygórowany więc Stage piana które zaczynają się od powiedzmy 4 tysi mogą być problemem. Zgadza się że keyboard posiada elementy których nie potrzeba w zespole mającym w składzie jeszcze innych muzyków ale za rozsądne pieniądze brzmią one całkiem przyzwoicie

Żeby nie było łatwo to znalazłem dla Ciebie jeszcze jedną, bardzo ciekawą propozycję Smile

To Casio PX-5S

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,468.html

To bardzo udane Stage Piano, czyli instrument z przeznaczeniem na scenę. Pełna klawiatura z 88 klawiszami. Ten instrument kosztuje ok 4 tys i nie zawracałbym Ci nim głowy, ale przypomniałem sobie że jest taki do wyrwania, powystawowy za 2750 !!! I to by było chyba najlepsze rozwiązanie dla Ciebie pod warunkiem że jest to jeszcze aktualne.
Zajrzyj na forum w dziale Stage Piano na kategorie Casio. Tam jest wątek o PX5s i w przedostatnim poście jest informacja forumowicza Pedrito. Jest tam numer telefonu.

Odpowiedz
13.07.2016, 21:08,
#10
RE: Klawisz na wesela
No tak to Casio jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Napisałem sms i będę czekał na odpowiedź. Hm...to może zmienimy koncepcję. Jeśli to Casio byłoby nieaktualne to może poszukam Stage Piano do 4500 zł Smile Poproszę o pomoc w tej sprawie.

Odpowiedz
13.07.2016, 21:13,
#11
RE: Klawisz na wesela
Jest drugie takie Smile

http://olx.pl/oferta/casio-px-5s-powysta...645dbe7f98

Też nówka, powystawowy.

Odpowiedz
13.07.2016, 21:23,
#12
RE: Klawisz na wesela
Jutro się skontaktuję. Chciałbym jeszcze zapytać w czym jest lepsze takie Stage Piano od Keyboardu na scenę Smile ?

Odpowiedz
13.07.2016, 21:31,
#13
RE: Klawisz na wesela
Choćby sama klawiatura. Grając oburącz na 5 oktawach może się zdarzyć że zabraknie Ci zakresu klawiatury. Tu masz 88 klawiszy, a jeśli użyjesz funkcji podziału klawiatury i na przykład na lewej połowie ustawisz sobie jakąś barwę podkładową a po prawej coś do solówek to wtedy już dopiero brakuje klawiszy.
Te Casio to kawał porządnego klawisza Smile W cenie nowego pewnie można by było zaproponować jeszcze coś innego ale te powystawowe to naprawdę dobra cena

Odpowiedz
13.07.2016, 21:34,
#14
RE: Klawisz na wesela
Dziękuję bardzo za pomoc. Spróbuję go nabyć Smile

Odpowiedz
13.07.2016, 22:01,
#15
RE: Klawisz na wesela
Zobacz sobie PX5s zaprezentowany przez tego miłego Japończyka Smile

https://www.youtube.com/watch?v=lVZ180W0YG8

Odpowiedz
23.10.2022, 12:01,
#16
RE: Klawisz na wesela
Reklamom dziękujemy.

Odpowiedz
23.10.2022, 12:24,
#17
RE: Klawisz na wesela
(23.10.2022, 12:01)Valtari napisał(a): Reklamom dziękujemy.
 
Tak. Posty nie na temat będące jedynie reklamą jakieś usługi zostały usunięte.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
23.10.2022, 21:19,
#18
RE: Klawisz na wesela
Grałem 12 lat na chałturach i powiem, że tylko Korg trzymał poziom. Porządne sax-y, piano, akordeony, pady. Z pedałem sustain można cuda robić. Yamahy są lepsze IMO konstrukcyjnie. Pewniejsze przyciski, jednak wszystkie włącznie z tyrosami były dla mnie takie mięciutkie. Wszystko takie bez charakteru. Może poza gitarami, ale te częściej potrzebne w podkładach niż do grania. Rolandy zawsze były dla mnie dzwonkowate. Ten typ po prostu tak ma. Zawsze jak chcę piano na rolandzie to słyszę cymbałki w tle. Chyba wychowanie na Korgu zbyt wkręciło mi się w głowę. Dziś gdybym miał pograć w pełnym składzie na weselach to rozglądałbym się za Nordem.

Big Grin

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 419 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pytanie na temat sklepu i Korga LP-380U Gaspard 4 1,733 24.11.2022, 19:43
Ostatni post: Gaspard
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,272 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS