Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na jaki instrument czekacie ?
18.11.2016, 20:12,
#31
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Odświeżam temat, skupiając się na jednym instrumencie Smile
Tutaj rozważania na temat następcy Yamahy MOXF

https://yamahasynth.com/forum/cheaper-ve...yamaha-mon

Odpowiedz
19.11.2016, 11:12,
#32
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Też obserwuję ten wątek. Pogdybać można.
Po wypuszczeniu Montage i wielu głosach krytycznych co do braku sekwencera pojawiły się głosy, że w tej klasie instrumentu użytkownicy nie potrzebują go (na co miałyby wskazywać yamahowskie badania rynku). No cóż pomijając już sedno sprawy, ja zrozumiałem to tak, że sekwencer to może będzie w budżetowych wersjach, czyli następcy MOXF.
Ale nie zdziwiłbym się gdyby jednak miałabyć to zupełnie nowa linia produktów, wcale nie taka low budget, która wpasuje się bliżej Montage a jednocześnie bliżej XF.
Ale powiem Ci, że jak znowu włożą tą badziewną klawiaturę z MOX(F)a to ja chyba podziękuję.

Odpowiedz
20.11.2016, 20:41,
#33
RE: Na jaki instrument czekacie ?
(19.11.2016, 11:12)garit napisał(a): Ale powiem Ci, że jak znowu włożą tą badziewną klawiaturę z MOX(F)a to ja chyba podziękuję.
Eeeee, można się przyzwyczaić. Bywają gorsze Wink

Odpowiedz
20.11.2016, 22:45,
#34
RE: Na jaki instrument czekacie ?
No, niestety bywają gorsze. Jeszcze będziemy się cieszyć jak to nie będą te mini klawiszki Smile

Odpowiedz
21.11.2016, 07:16,
#35
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Wypluj te słowa !! Smile tylko nie to !! I jeszcze może 25 klawiszy Smile

Odpowiedz
24.11.2016, 23:13,
#36
RE: Na jaki instrument czekacie ?
(19.11.2016, 11:12)garit napisał(a): Też obserwuję ten wątek. Pogdybać można....

Garit, a Kronos cię jednak nie przekonuje? Po naszym ostatnim wypadzie byłem pod sporym wrażeniem. Na prawdę można się świetnie bawić na tym sprzęcie. Po Nord Lead 4 to najchętniej wtedy ogrywana przeze mnie "maszynka" Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
27.11.2016, 21:48,
#37
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Nie, jakoś Kronos mnie nie przekonuje, inaczej to już bym go miał ładnych parę lat temu.
To już prędzej Nord Piano czy Stage. Wiem wiem, że to inna bestia.

Odpowiedz
03.02.2019, 22:09,
#38
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Przypomniał mi się ten wątek, że istnieje... Smile
A ja bym chętnie zobaczył coś w stylu "Nord Module". Taki Stage bez klawiatury. I skończyłyby się narzekania na takiego czy innego Fatara, bo by sobie każdy podpiął co by chciał, a paczuszka byłaby poręczniejsza. Ale to się pewnie nigdy nie stanie, jeśli mamy tyle wersji klawiaturowych i rozmiarowych.
Pewnie nawet pianiści by się ucieszyli, gdyby mogli sobie kupić małe czerwone (bo jakie inne Big Grin) pudełko, do którego mogliby sobie wgrać fortepiany jakie tylko chcą i podpiąć do np. VPC1 czy innego drewnianego monstrum, zresztą do czego chcą. Nawet by im wystarczył Nord Piano w wersji modułowej, ale taki żeby miał co najmniej 4GB pamięci na fortepiany a jeszcze lepiej 8GB. I w środku wtedy same sample XXL. To by był dobry produkt dla tych, którzy kupiliby Norda, ale ten Fatar... a podpinać klawiaturę do instrumentu z klawiaturą to niewygodne. Oczywiście jeśli komuś pasuje brzmienie.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
04.02.2019, 01:15,
#39
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Fajny byłby taki nord w klocku jak piszesz, nawet z pamięcią 2GB. Sam bym się skusił Rolleyes
Kiedyś był Nord Electro 2 Rack ale teraz już dość przestarzały i ograniczony a na ebayu za £400:
https://www.nordkeyboards.com/products/nord-electro-2
https://www.sweetwater.com/store/detail/...ctro2-rack
Ograłem ostatnio w sklepie Nord piano 4 i nadal jednak nie chciałbym tej klawiatury, za to chciałbym klawiaturę sterującą albo budżetowe pianko Rolanda z klawiaturą PHA-50 jak w FP-90 czy RD 2000. Może jak wyjdzie następca FP-30, to wsadzą jakąś PHA-50 standard Huh

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.02.2019, 01:40,
#40
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Najbardziej brakuje mi tego co było wiele lat temu czyli że prawie każdy syntezator czy stacja robocza miały swoje wersja w module. Bardzo chętnie kupił bym wtedy moduł Korg KronoR, czy Yamahe MontageR albo Kurzweila ForteR Big Grin Zauważyliście że od wielu lat praktycznie żaden flagowiec nie ma wersji w module?

Od topowych firm wymagam aby wrzucały swój cały dorobek technologiczny do swoich flagowców i tak:

Yamaha - Żeby Yamaha połączyła obecne możliwości Montage z pozostałymi silnikami które występowały w serii EX (już samo to przebiło by Kronosa), dodać osobny wirtualny silnik dla organów jak u konkurencji z drawbarami (aby suwaki działały tak jak powinny) aby zwiększyła pamięć na sample do minimum 8 GB lub wprowadziła bezpośredni odczyt z dysku SSD.
Żeby pozbyła się dziwnych rozwiązań jak wczytywanie banku User kasując co w nim jest zamiast dopisywać aby wygodnie można było dograć np pojedynczą barwę a nie zaraz cały bank (wiem że jest import library do User ale jaki sens ma wgrywanie czegoś do jednego typu pamięci aby to zaraz przegrywać do drugiego czyli User?). No i na boga aby wpięty do yamahy USB był widoczny na PC jeśli Yamaha jest też wpięta do PC po USB. Na wiele starszych instrumentach jak Fantom XR czy Kurzwei PC3 jest taka funkcjonalność a w Modx muszę ciągle wyjmować USB i wkładać go do PC żeby coś na nim dodać (może by mnie to nie wkurzało gdyby gniazda w MODX były lepiej widoczne jak się spogląda na tył od góry - cofnięcie wszystkich gniazd za wystajęcą wyżej obudowę że patrząc od góry ich nie widać to złoty medal dla inżynierów Yamahy w dziedzinie ergonomii).

Korg - Wypadało by co najmniej zwiększyć ROM w Kronosie bo 314 MB próbek wypada słabiutko jak na dzisiejsze czasy. Korg nadrabia to w ten sposób że do pamięci Ram na sample 2 GB wgrywa 11 zestawów rozszerzeń że do dyspozycji zostaje nam ledwie 760 MB a teraz najnowsza wersja Kronosa czyli SE dodaje kolejne rozszerzenia co zapełni pamięć RAM prawie do końca więc wypadało by to wszystko przenieść do ROM a zwolnić dla użytkownika całe 2 GB RAM (żeby nie trzeba było niczego wyrzucać z tego co jest juz fabrycznie wgrane jak bym chciał sobie mocniej biblioteke rozbudować o zestawy komercyjnych barw). Kronos do wielu typów brzmień wykorzystuje silniki syntezy wirtualnej więc nie potrzebuje tylu sampli ROM co konkurencja więc taki nowy Kronos XL z 4 GB próbek ROM i 2 GB Ram biorąc pod uwagę że sample czyta też bezpośrednio z dysku SSD to był by kombajn.

Kurzweil - Na niedawnym Namm pokazali że w najnowszej aktualizacji dla Forte dodany zostanie dodatkowy silnik syntezy FM z sześcioma operatorami z całkowitą zgodnością i wczytywaniem banków i pojedynczych barw bezpośrednio w formacie system exclusive z Yamah DX i TX. Co ciekawe tym samym tylko nowe Yamahy jak Montage czy Modx nie potrafią czytać barw bezpośrednio ze swoich własnych instrumentów z poprzednich lat z syntezą FM tylko trzeba konwertować co bardzo często działa z błędami i od tylu lat jest w fazie beta Huh
Z pierwotnie przyjętego Forte jako Stage Piano mamy teraz Workstation pełna parą bo dodano wcześniej sequncer i wczytywanie sampli 3,6 GB (samych ROM ma 16 GB) był już dedykowany silnik organów hamonda i innych organów, wirtualny analog oraz unikalna synteza VAST, której pozazdrościć może każda inna firma, a teraz dojdzie jeszcze osobny silnik syntezy FM (to samo było możliwe w syntezie VAST ale było pracochłonne, a w osobnym silniku na wzór Yamahy DX będzie to łatwiejsze).
Brakuje mi więc tylko w zasadzie większego dotykowego wyświetlacza jak np w Kronosie i może parę padów by się przydało. Mogli by też odświeżyć silnik wirtualnego analoga aby pozbyć się lub znacznie ograniczyć występujący aliasing aby dorównać do dzisiejszych VA.

Roland - Skrzyżowanie Fantoma G załadowanego wszystkimi rozszerzeniami SRX (ale wszystkie na raz dostępne a nie jak w Integra 7 że mogę wczytać tylko 4 przy starcie systemu) z System 8 czyli do dużego wyświetlacza Fantoma i jego suwaków trzeba by dodać sporo gałek i dodatkowych potencjometrów do obsługi System 8. Oczywiści podobnie jak dziś jest to możliwe w System 8 aby do nowego Rolanda można było dodać co najmniej 8 silników Plugut (korg ma 9 silników wiec można ;-) ) aby prócz dzisiaj możliwych np JUPITER-8, JUNO-106, JX-3P można było jeszcze dodać np TR-808, TR-909 i D-50 SH-101 i silnik którego nie ma a powinni opracować czyli wirtualny moduł symulacji Hamonda (minimum Hamond ale jak by sie pojawiły inne organy to mile widziane). Oczywiście powinno sie dać korzystać z kilku silników na raz w trybie pojedyńczego programu czyli aby składał się z conajmniej 3 składowych (np sekcja sampleplayer + 2 sekcje z dowolnego Plug-out). Do tego możliwości samplera/sampleplayera z Fantoma G rozszerzone możliwości Variphrase pochodzące z V-synth. Mile widziany kontroler X-Y jak w V-synth.

Sequential PROPHET XL - Pierwsza firma która dokonała swego rodzaju przełomu ( i mam nadzieję że coś się ruszy i wyżej wymienione firmy niedługo pójdą tą drogą) stosując w instrumencie ilość próbek w ilości współmiernej do czasów, postępu i cen pamięci jaką mamy obecnie i na pokładzie mamy 150 GB próbek, a dodatkowe 50 GB możemy załadować własnymi samplami lub kupionymi. Można? Można!!!
Nie jest to stacja robocza jak wyżej wymienione ale gdyby tylko poczwórnie zwiększono polifonię aby można było w najbardziej złożonej barwie zagrać 32 głosową polifonia zamiast 8 głosów (2 oscylatory cyfrowe + 2 instrumenty multisample w trybie stereo) to mimo że pewnie kosztował by w takiej wersji ze 30 000 zł to sprzedał bym samochód aby postawić go na górnej półce Big Grin. Powinni też zwiększyć pamięć na barwy bo fabryczne 512 w rom i 512 użytkownika to trochę mało jak na dzisiejsze czasy i zważywszy też na ilość sampli które pozostają niewykorzystane które ma w środku.

Clavia (Nord) - Ta firma całkowicie mi nie leży bo ich flagowce to bardziej Stage Piano z dodatkiem w postaci ogranów i syntezatora ale wygodnie można korzystać tylko z jednego silnika w danym czasie. Często widać na różnych koncertach czerwony parapet Nord Stage ale jeszcze chyba nigdy nie słyszałem aby ktoś wykorzystywał z niego brzmienia typowo syntezatorowe (przewaznie graja pianem lub el. pianem czy organami więc to najlepiej świadczy ze to typowe Stage Piano z niewykorzystywanem potencjałem syntezatora. Skoro już miało by tak pozostać to co najmniej powinni zaimplementować wszystkie albo większość gałek i potencjometrów dedykowanych do syntezatora czyli dodać cały interface z np z Nord Lead 4 aby było łatwo go edytować i na żywca pogałkować

Ogólnie: - Marzy mi się wyścig zbrojeń z lat poprzednich gdzie prawie co rok/dwa pojawiało sie coś ciekawego na co konkurenca musiała odpowiedzieć a dziś wszystko stanęło w miejscu. Flagowce nie wykorzystują nawet połowy mocy obliczeniowej z obecnych rozwiązań dla PC budując swoje stacje w oparciu na podzespołach dla budżetowych mini PC itp pisząc systemy zacofane na poziomie DOS lub mega okrojonego linux (np zapisywana nazwa pliku nie może mieć więcej niż 8 znaków Wink ).
Na Wystawach tak jak ostatnim Namm kolejny rok nic ciekawego sie nie pokazało tylko odświeżane są stare kotlety za to świat zalały jedno góra czterogłosowe popierdułki. Ja rozumie że one też są potrzebne bo są tanie i jak ktoś ma stację roboczą głownie oparta na samplach to taki maluszek który brzmi jak prawie analog znacznie poszerzy jego instrumentarium ale jak nie mogę zagrać tłusto padem czyli te 5 palców minimum trzeba użyć to o D... potłuc taki instrument. Conajmniej 8 głosów polifonii by się przydało bo często się okazuje że niby są 4 głosy polifoni czy ostatnio modnej parafonii możliwe ale jak wykorzystasz wszystkie oscylatory z których może się składać barwa to masz monofoniczny instrument - ups ;-)

No to zaszalałem ale tak to widzę. Big Grin

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
20.02.2019, 20:38,
#41
RE: Na jaki instrument czekacie ?
(04.02.2019, 01:15)Rychubil napisał(a): Fajny byłby taki nord w klocku jak piszesz, nawet z pamięcią 2GB. Sam bym się skusił Rolleyes
Kiedyś był Nord Electro 2 Rack ale teraz już dość przestarzały i ograniczony a na ebayu za £400:
https://www.nordkeyboards.com/products/nord-electro-2
https://www.sweetwater.com/store/detail/...ctro2-rack
Ograłem ostatnio w sklepie Nord piano 4 i nadal jednak nie chciałbym tej klawiatury, za to chciałbym klawiaturę sterującą albo budżetowe pianko Rolanda z klawiaturą PHA-50 jak w FP-90 czy RD 2000. Może jak wyjdzie następca FP-30, to wsadzą jakąś PHA-50 standard Huh

Jeszcze jest takie cudeńko https://www.thomann.de/pl/dexibell_vivo_sx_7.htm . Błękitny bloczek schowany w cieniu czerwonych parapetów.

(04.02.2019, 01:40)bestspec napisał(a): No to zaszalałem ale tak to widzę. Big Grin

Dzięki, @bestspec, wartościowy post. Ale musisz mi wybaczyć, że nie zacytowałem całości Big Grin.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
21.02.2019, 21:16,
#42
RE: Na jaki instrument czekacie ?
(04.02.2019, 01:40)bestspec napisał(a): No to zaszalałem ale tak to widzę. Big Grin


No ja też nie zacytuję całości, ale się dużo dowiedziałem. Brawo!


A o Nordzie nic? Czyżby ideał?


Do Kurza bym dodał, że powinni jednak odświeżyć nieco próbki akustyczne. Resztę właściwie mają nie do pobicia plus to co napisałeś.

Odpowiedz
22.02.2019, 21:01,
#43
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Cytat:A o Nordzie nic? Czyżby ideał?

Użyłem starej nazwy Clavia Big Grin Nawet nie zauważyłem że zmienili nazwęTongue Już poprawiłem na NordWink

Cytat:Do Kurza bym dodał, że powinni jednak odświeżyć nieco próbki akustyczne. Resztę właściwie mają nie do pobicia plus to co napisałeś.

Wiem że miałeś do czynienia głównie z PC3 więc porównujesz do tego czy do Forte?
PC3 miało 128 MB próbek a Forte o którym piszę ma próbek ROM 16 GB więc w porównaniu z PC3 na pewno odświeżyli.
Sam miałem do czynienia z Forte tylko krótką chwilę i pamiętam że miało świetne pianina akustyczne i elektryczne ale co jeszcze w próbkach akustycznych poprawili to nie wiem.

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
22.02.2019, 22:25,
#44
RE: Na jaki instrument czekacie ?
(22.02.2019, 21:01)bestspec napisał(a):
Cytat:A o Nordzie nic? Czyżby ideał?

Użyłem starej nazwy Clavia Big Grin Nawet nie zauważyłem że zmienili nazwęTongue Już poprawiłem na NordWink

Z tego co mi się wydaje, to Clavia nadal jest poprawną nazwą producenta w.w. instrumentów pod znaną nam nazwą Nord i chyba nie ma tu jakiegoś błędu w nazewnictwie, chyba że rzeczywiście zmienili nazwę o czym nie wiem i o czym nie informują na swojej oficjalnej stronie.‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.02.2019, 22:48,
#45
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Rzeczywiście nadal nazywają się Clavia Digital Musical Instruments AB
Tyle że od jakiegoś czasu (od dłuższego) głównie posługują się logiem NORD a kiedyś stosowali Clavia. Kiedyś ich główna strona www.clavia.se zmieniała się w www.nordkeyboards.com i nawet dziś działa przekierowanie.
Wayback Machine wykazuje że www.clavia.se była aktywna do końca 2006 (i wtedy jeszcze było stare logo) więc widać że rzadko odwiedzałem ich stronę główną i nie zwróciłem uwagi że mnie przekierowuje Smile

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz
24.02.2020, 10:35,
#46
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Świetny wątek Smile Szczerze mówiąc to czekam na jakiś porządny, kompaktowy zestaw do nauki gry na perkusji dla dziecka. Chyba, że sami już znacie tego typu modele?

Odpowiedz
24.02.2020, 11:41,
#47
RE: Na jaki instrument czekacie ?
Wątpię. Nie zajmujemy się instrumentami perkusyjnymi.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aplikacja dla zespołu do komunikacji na scenie aster 2 510 09.11.2023, 18:49
Ostatni post: aster
  Ryski na klawiaturze. GoOrange 12 5,301 31.10.2022, 17:44
Ostatni post: GoOrange
  Kto chce pograć na keyboardzie? garit 0 924 28.03.2022, 09:02
Ostatni post: garit
  Sale na konferencje marzenka22Walc1 1 2,345 12.05.2020, 17:16
Ostatni post: Valtari
  przemyślenia na temat instrumentu lub oprogramowania do brzmień organów kościelnych tilla 18 19,526 07.04.2020, 05:56
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS