Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie monitory do klawisza?
03.10.2013, 14:07,
#1
Jakie monitory do klawisza?
Panowie i Panie,

Na jakich monitorach słuchacie swojej gry na klawiszach?
Co byście polecili tak do domu do odsłuchu klawiszy bardziej niż produkcji, no ale wiadomo, że czasem coś tam jak się nagra to żeby też można było co nieco z tym zrobić.

Czytam, że do pokoju to max 5 cali bo więcej to bez sensu.
A poza tym i ceną to na co zwrócić uwagę?

Odpowiedz
03.10.2013, 15:16,
#2
RE: Jakie monitory do klawisza?
Ja posiadam yamaha HS80m. Bardzo przyjemne monitory. Nie wiem czy w 5 calowym nie będziesz miał za mało basu.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.10.2013, 14:36,
#3
RE: Jakie monitory do klawisza?
No właśnie też o nich myślę i też wydaje mi się, że 8 cali da trochę dołu nawet w pokoju.
Z tej serii między 5 a 8 oferują jeszcze 7, ale nie wiem czy to by było jakieś salomonowe wyjście.

Dzięki
i pozdrawiam.

Odpowiedz
08.10.2013, 21:00,
#4
RE: Jakie monitory do klawisza?
8 to nie 7, więc jak masz możliwość i warunki ku 8 calowych to nie zastanawiaj się.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.11.2013, 07:09,
#5
RE: Jakie monitory do klawisza?
no ale wiadomo, że czasem coś tam jak się nagra to żeby też można było co nieco z tym zrobić.

Odpowiedz
25.11.2013, 09:46,
#6
RE: Jakie monitory do klawisza?
Jaki pieniądz wchodzi w grę? Bo może warto zastosować coś co już masz np. głośnik Technics czy inne kino domowe.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
26.11.2013, 19:13,
#7
RE: Jakie monitory do klawisza?
Ostatnio dużo czytałem i słyszałem dobrego o M-Audio BX5 D2, osobiście nie miałem z nimi kontaktu ale cena jest więcej niz atrakcyjna Smile

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
27.11.2013, 09:00,
#8
RE: Jakie monitory do klawisza?
Myślę, że jeśli nie chcesz wydać dużo pieniędzy to M-audio może być dobrym punktem wyjscia. Sprawdź też 5 calowe Yamahy HS 50m.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.12.2013, 09:50,
#9
RE: Jakie monitory do klawisza?
Odświeżę temat , M-Audio wycofane z produkcji, ciężko dostać , kupiłem na wyprzedaży KRK RP5 G2 nie mam dużego doświadczenia jeżeli chodzi o monitory ale jestem pod wrażeniem Smile Polecam

PC3,Karma,Microkorg,X-Station,Venom,Ipad ...
http://www.facebook.com/lagodnapiannka
Odpowiedz
31.12.2013, 11:40,
#10
RE: Jakie monitory do klawisza?
A tak jeszcze w temacie - ja gram na Mackie HR624mk2 i moge je smialo polecic. Jak chcecie uslyszec dobrze brzmiace doly ze swoich klawiszy to dobry wybór. W reszcie pasma też brzmią super. Big Grin

Słuchałem też ostatnio małych KRK i rzeczywiście trzeba przyznać, że brzmią bardzo fajnie... Shy

Gram na: Nord Electro 4, Virus TI Snow, Yamaha Motif ES Rack
Odpowiedz
20.07.2016, 13:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.07.2016, 16:37 przez pawelsz.)
#11
RE: Jakie monitory do klawisza?
Odświeżę nieco temat, zastanawiam się w przyszłości nad jakimiś niedużymi monitorami do mojego Rolanda FP-80 (tak, wiem, że ma nagłośnienie wbudowane, ale mimo że to 4 głośniki i dumnie brzmiące Acoustic Projection, to nie jest to też żaden cud, ale w razie czego są bez podpinania dodatkowych gratów).
Obecnie wspomagam je niezbyt dużymi głośniczkami komputerowymi Genius SP-HF1201A http://www.geniusnet.com/Genius/wSite/ct...ctNode=148 , woofer 4", rozkręcone tak do 1/2 - 2/3 dodają miękkości w dole, nastawione głośniej zaczynają harczeć przy głośnym graniu. I ogólnie grają dość cicho z instrumentem. Oczywiście nie wyłączam głośników wbudowanych. Głośność w instrumencie nastawiona na ok. połowę. Z monitorami chciałbym już wyłączyć te wbudowane.

Postanowiłem dłużej nie czytać forów poświęconym stricte monitorom i technice studyjnej, bo tam wszyscy mówią, że to szajs i polecają drogie zestawy. Próbki piana brzmią cudnie na słuchawkach (AKG K271 MKII, nie są przesadnie basowe, odpowiadają mi), a na głośniczkach wbudowanych już nie tak.

Bas jest dla mnie ważny, ale nie aż tak jak czytelny nie mulący środek pasma. Tak więc szukam czegoś opartego o głośnik nisko-średniotonowy w zakresie 5" - 6" nie więcej. Raczej 5" gdyż zależy mi na kompaktowości.

Aha, pokój w żaden sposób nie przystosowany akustycznie, ok 18 m2, monitory byłyby ustawiony na szafce i na biurku pomiędzy którymi stoi piano, prawy blisko rogu pokoju.

Jak na razie moimi typami są:
- KRK Rokit Powered 5 G3
- Behringer NEKKST K5
- M-Audio BX5 D2 lub wersja Carbon

Co myślicie? Z barw używam głównie fortepianów, ale także organów elektromechanicznych, pian elektrycznych, czasem smyczków i delikatnych padów, dwie ostatnie kategorie lubię gdy brzmią dość "potężnie" z ładnym dołem.
Co myślicie?

KRK wypadają dobrze w tych testach:
http://prosound.ixbt.com/hardsoft/krk-rp5.shtml 5 cali chyba G1
http://prosound.ixbt.com/hardsoft/krk-rp8g2.shtml 8 cali G2

Dodam, że kiedyś miałem piecyk Peavey KB3 i z barwą rolanda sobie nie radził. A tam są głośniki 12" + tweeter 1" a więc na pewno kiepsko z wyższym środkiem.

Od razu mówię, że nie chcę wzmacniacza + kolumn pasywnych, zależy mi na kompaktowości. Nie chcę też subwoofera.

Pozdrawiam

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
20.07.2016, 17:28,
#12
RE: Jakie monitory do klawisza?
Przede wszystkim najlepiej by było gdybyś mógł je osłuchać w sklepie muzycznym na jakimkolwiek pianie Rolanda i ocenić samemu.
Ja bym do tego zestawu jeszcze zasugerował Yamaha HS7 lub HS8, które też nie są bardzo drogie. Jednak to wszystko dopiero porządnie zabrzmi po połączeniu poprzez kartę dźwiękową.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.07.2016, 11:51,
#13
RE: Jakie monitory do klawisza?
Najlepiej, choć nie wiem jak z tym będzie jeszcze. Yamahy z tego co wiem mają dość rozbieżne opinie. Jedni chwalą i polecają, inni mówią, że są jasne lub mają "wywalony środek", w sensie że jest go za dużo. Może jest to dobre do miksowania.

O ile konstrukcje M-Audio różnią się dość znacząco od dwóch pozostałych, udało mi się znaleźć niewidoczną z początku różnicę między produktami KRK oraz Behringera zaprojektowanego przez KRK. Pomijając szersze i większe możliwości adaptacji Behringera do warunków akustycznych (większe zakresy regulacji tonów niskich i wysokich oraz nieobecny w KRK korektor ROOM COMPENSATION), okazuje się, że KRK mają wzmacniacze pracujące w klasie A/B, natomiast Behringery mają wzmacniacze klasy D, cyfrowe. Behringer na swojej stronie się chyba nie chwali klasą wzmacniaczy natomiast informacja jest widoczna z tyłu na obudowie. Wszelkie pozostałe monitory u jakich zauważyłem informację o klasie wzmacniaczy miały je w klasie A/B, analogi.

Podobno przy portach bass-reflex z przodu łatwiej zapanować nad ewentualnym dudnieniem lub jest mniejsza szansa, że do niego dojdzie.

KRK mają paczkę z MDF-u, natomiast Behringer jest wykonany z "kompozytu wysokiej gęstości".

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
22.07.2016, 14:37,
#14
RE: Jakie monitory do klawisza?
Ja mam Alesis M1 Mk2 link i bardzo chwałę. Mam do nich podłączone wszystko: syntezatory, komputery, cd, deck, itd. Otwór tonów niskich ma z przodu i może stać blisko ściany - zajmuje mniej miejsca Wink.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
22.07.2016, 15:37,
#15
RE: Jakie monitory do klawisza?
Ja do swojej MP11 kupiłem APC Klasik.
Rewelacja, wreszcie wiem jak brzmi ten klawisz.

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
18.08.2016, 01:49,
#16
RE: Jakie monitory do klawisza?
Odświeżę temat. Ciekawy jestem na co zdecydował się ostatecznie kolega 'Pawelsz'.
Ja natomiast mam pytanie odnośnie monitorów Y. HS7. Czy ktoś z Was słyszał te monitory Yamaha HS7?
Wspomniano tutaj, że "walą nadmiernym środkiem", ale w opiniach na zachodnich forach za bardzo nikt tego nie potwierdza, a wręcz te monitory są bardzo chwalone jak za tą cenę. Jak jest rzeczywiście, może nie doczytałem?

Jak sądzicie, czy w małym pokoju/domowym studiu (na razie bez adaptacji akustycznej), sprawdzą się HS7, stawiając je w zasadzie blisko ściany, a weźmy pod uwagę to, że otwory w nich są z tyłu?
Zastanawiam się jeszcze nad KRK RP6 G3, te natomiast otwory bass reflex mają z przodu. Jak sądzicie które ogólnie lepiej się sprawdzą?
A może jakieś inne 6" lub 7" i podobna cena do Yamaha HS7 czyli 850zł ?

Odpowiedz
18.08.2016, 09:13,
#17
RE: Jakie monitory do klawisza?
Dodam tylko tyle, że też jestem coraz bliżej zakupu podobej mocy monitorów do pokoju 17m2 i mam zamiar niebawem wziąć laptopa z wtyczką oraz kartą i wybrać się na odsłuch do sklepu, co i każdemu radzę przed zakupem - to tak samo kwestia gustu.
Biorę pod uwagę HS7, HS8 i RP6.
HS7 mają otwory bassreflex z tyłu i należałoby je ustawić w odpowiednim dystansie od ściany.
7ki Mogą brzmieć bardziej środkiem, chociażby ze względu na zakres ich pasma przenoszenia ale jak w rzeczywistości jest, to nie wiem. Jaki masz duży pokój, ile metrów?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
18.08.2016, 10:44,
#18
RE: Jakie monitory do klawisza?
Miałem niedawno styczność z monitorami Focal Alpha 80. Ten konkretny model grał potężnie, nie wiem czy sprawdzą się w masteringu ale do nagłośnienia i grania tak sobie to dla mnie rewelacja. No ale mam pokój ok 22m2 więc będę o nich intensywnie myślał Smile

Więc może w Twoich warunkach coś takiego
http://www.musiccenter.pl/focal-alpha-65/6988/

Odpowiedz
18.08.2016, 11:04,
#19
RE: Jakie monitory do klawisza?
@benek80

pawelsz na razie się wstrzymał, pewnie na bardzo długo, ale dalej podobają się mu KRK 5 cali, choć wciąż nieosłuchane.

Yamaha P-515, Korg SV-2 73, Kurzweil PC4-7
Odpowiedz
18.08.2016, 22:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.08.2016, 22:48 przez benek80.)
#20
RE: Jakie monitory do klawisza?
Rychubil, mam pokoik 2,80 x 4m, więc wąski ale w miarę szeroki. I na tej szerokiej ścianie stałyby monitory, właśnie na półce zaczepionej na ścianie. Dlatego HS7 ze względu na tylne otwory bassreflex mogą być nieodpowiednie. Są one nęcącą propozycją, tym bardziej, że wielu! użytkowników bardzo je chwali. Ludzie piszą, że cyt. "jak coś zagra dobrze na HS7, to na wszystkim będzie dobrze brzmiało". Co do ich dołu, to nie spotkałem się z krytycznymi opiniami.

Ze względu na przednie otwory interesującą propozycją wydają się KRK RP6 G3. No ale aż tak dużo pochlebnych opinii jak HS7 nie mają. Stąd zastanawiam się co jest sprawdzone w tej cenie. Posłuchać nie mogę bo nie mam gdzie, pozostaje mi zaufać tym co je używają lub jakieś alternatywne tej klasy.

A co powiecie na ADAM Audio F7 ???

Odpowiedz
18.08.2016, 23:11,
#21
RE: Jakie monitory do klawisza?
Jeśli chcesz zamontować monitory na tej szerokiej ścianie, tak jak pisałeś, to raczej trzeba pójść w KRK lub coś innego z przednim basrefleksem ale jest jeszcze inne wyjście. Czy masz możliwość ustawienia ich przy wąskich ścianach (w odpowiednim dystansie na basrefleks oczywiście), tak żeby membrany były skierowane na przeciw siebie, a dźwięk by leciał wprost do twoich uszu? Wiesz o co mi chodzi? Nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale jakieś jest. ‎
Adam to jak Mercedes - jak Cię stać, to czemu nie Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.08.2016, 02:32,
#22
RE: Jakie monitory do klawisza?
Nie mam możliwości zamontowania, tylko przy ścianie.

Co do Adam F7, to są za 1099 zł/szt. Jest to w miarę nowy model. Ciekawe tylko jak brzmią w porównaniu do drogich A7x czy nawet A7 (model chyba z 2009).

Ciekawe też, czy jest następca Alesis-a M1 Mk2. Z tego co widzę bardzo chwalone lecz już niedostępne.

Odpowiedz
20.08.2016, 08:57,
#23
RE: Jakie monitory do klawisza?
Wszystko zależy na jaki wydatek możesz sobie pozwolić i jak je potem ustawisz w pokoju. Nawet najlepsze monitory źle ustawione nie zabrzmią tak dobrze jak średnie ale ustawione właściwie.
Z takimi pomysłami, to jednak radziłbym zrobić sobie wycieczkę do jakiegoś najbliższego dużego miasta, gdzie jest porządny sklep muzyczny i je tam osłuchać, bo wydasz sporo pieniędzy a potem może być dramat.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
21.08.2016, 04:40, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2016, 07:38 przez benek80.)
#24
RE: Jakie monitory do klawisza?
Jak najbardziej masz rację.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Jakie wymagania sprzętowe komputera do klawiatury midi komodo83 9 1,579 02.10.2023, 20:09
Ostatni post: klezmer_stg
  Jakie panini cyfrowe? spadohroniaz 8 2,230 11.04.2023, 17:55
Ostatni post: spadohroniaz
Sad Monitory do Stage Piano wujek33 4 2,315 23.02.2022, 23:07
Ostatni post: Silver_90
  Monitory studyjne jako mały system nagłośnieniowy Feather 4 3,026 05.12.2021, 23:16
Ostatni post: Adi
  Jakie pianino cyfrowe? doxi 6 4,472 14.10.2021, 22:23
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS