Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
29.08.2016, 14:34,
#1
Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
Witam. Nie wiem czy w dobrym miejscu o tym piszę, jak coś to proszę o przeniesienie.
Potrzebuje rady za którą z góry dziękuję.

Otóż ma zamiar stworzyć domowe studio.
Jak na razie moje doświadczenie w tej dziedzinie nie jest za wielkie, stąd mam dylemat co do sprzętu.
Zamierzam nagrywać klawisze korzystając z VST, ale również wokal czy gitary.
Wszystko na Cubase pod Windowsem z PC stacjonarnym. Posiadam również słuchawki Bayerdynamic DT 770 Pro.

Co do sprzętu poza wspomnianym PC, potrzebuję rady.
Nie chciałbym zaczynać od najtańszych urządzeń, gdyż chcę mieć spokój na jakiś czas, co nie znaczy, że wszystko z najwyższej półki, raczej chodzi mi o mądre optymalne rozwiązania.

1 Czy taki interfejs audio USB będzie odpowiednim: - "Focusrite Scarlett 2i4 Gen 2" lub "Steinberg UR44" czy jeszcze inny z małą latencją, dobrym brzmieniem max 1500 zł ???
Wyczytałem tutaj, że polecany jest Roland Quad-Capture, z tym, że sama jego konstrukcja jest z 2011 r, i nie wiem jak to się ma do dużo nowszych modeli jak np. Focusrite Gen. 2 Scarlett.

Co do samego interfejsu to tylko na USB, wejścia liniowe i mikrofonowe (też 48V), midi, dobrze jakby był regulowany GAIN na wejściach, Direct monitor i inne istotne funkcje …

2 Czy takie Monitory KRK Rp6 G3 ? A może inne, aby z otworami bass reflex z przodu, bo będą przy samej ścianie max 3000 zł/para ?

3 Jaki inny obowiązkowy sprzęt (oczyw. poza mikrofonem, klawiaturą czy oprogramowaniem, bo to oczywiste) ?

Dziękuję wszystkim doświadczonym w tej dziedzinie za radę.

Odpowiedz
30.08.2016, 09:24,
#2
RE: Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
Jeśli zamierzasz często samplować (gitary elektrycznie, nagrania z mikrofonu, syntezatory sprzętowe, itp.) pomyśl o dobrym mikserze z korekcją i fajnymi efektami (10-12 wejść około 1800pln).

Co do twoich oczekiwań Roland Quad-Capture powinien spełniać. Sam fakt, że niezwykle rzadko pojawia się w sprzedaży używany dobrze o nim świadczy. Nie wiem o co ci chodzi z tą konstrukcją z 2011r, czegoś mu brakuje?
Sprawdź tylko czy sterowniki obsługują twojego Windowsa.

Ostatnio kupiłem używany Lexicon Lambda bo na drugi Quad-Capture nie było mnie stać. Też daje radę, ale Roland lepiej brzmi (czyściej - bez żadnego przymulania w odsłuchu).

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
30.08.2016, 13:05,
#3
RE: Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
Dziękuję Ci za odpowiedź.
Co do konstrukcji Rolanda to chodziło mi o to, że nowe urządzenia z 2016 r jak np. rodzina "Focusrite Scarlett Gen 2!, byc może mają mniejszą latencję i inne ulepszenia w porównaniu do starszych, bo wiadomo, że elektronika nie stoi w miejscu, a są z podobnej półki.

A wg Ciebie nowy Focusrite czym ustępuje Rolandowi? Pytam, gdyż co by tu nie mówić Foc. jest bardzo popularny od lat, a teraz " podrasowany"-Gen 2.

W zasadzie bardzo dużo pozytywnych opinii zbiera też Steinberg UR 44. Na samym Thomanie prawie max we wszystkich opiniach użytkowników, a w dodatku ponoć dołączany jest Cubase, oczywiście w "cieńszej" wersjiSmile Całość ma pracować z Win 10.
Czy wiesz coś więcej odnośnie Steinberga, jak byś go ocenił?

Czy KRK Rp6 G3 to dobry wybór, czy jednak zdecydowanie lepiej zainwestować np. w Adamy A7X?

Dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
30.08.2016, 20:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.08.2016, 22:43 przez Azzorek.)
#4
RE: Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
Ja z Quad-Capture nie mam najmniejszych problemów. Oprócz samplowania syntezatorów sprzętowych używam rownież wtyczek VSTi (Korg Legacy Collection Analog i Digital edition, Spectrasonic Omnisphere i inne). Nie zauważyłem nawet najmniejszych opóźnień. Komputer nie jest mocny. Procesor Intel Core 2 Duo 2,26GHz i 8GB RAM (Apple Macmini) obsługujący Logic 9 Pro. Sprzęt i oprogramowanie nie jest najnowsze, ale perfekcyjnie spełnia swoje zadanie. Kwestia wymagań.
Pewnie Focusritte też jest dobrym interfejsem, ale go nie znam więc się nie wypowiem. Poza tym jestem taka dziwna menda, że wolę przeważnie wybierać to co inni nie wybierają Big Grin . Dotyczy to praktycznie każdego sprzętu jaki kupuję. Taki bzik podkreślający indywidualność.

Co do odsłuchów, to polecam ci jedną rzecz. Skorzystaj ze sklepu, który oferuje możliwość profesjonalnego odsłuchu w odpowiednio przystosowanym pomieszczeniu. Coś takiego widziałem np. w MusicCenter w Łodzi przy ulicy Sienkiewicza. Kupiłem nawet u nich wtedy słuchawki Shure SRH1440 - super sprawa. Przetestuj modele, które cię interesują i wybierz mądrze. Pewnie trzeba dopłacić w stosunku do internetu, ale ile będziesz kupował w życiu odsłuchów? Taki sprzęt ma wystarczyć na ładnych parę lat. To bardzo subiektywna sprawa. Dlatego słuchawki i monitory każdy sam powinien sobie obsłuchać. Nie polecam zakupu pod wpływem opinii innych lub testów w internecie. Każdy z nas ma innych słuch, warto to uwzględnić.

Swoją drogą, to nawet sporo kasy masz na wydanie na odsłuch. Ja swego czasu musiałem się zadowolić aktywnymi Alesis M1 MKII. Jestem z nich zadowolony, bo mają otwory tonów niskich z przodu i mogą stać blisko ściany. Jakość odsłuchu też mi odpowiada, ale pewnie można lepiej Smile . I tak przeważnie używam słuchawek.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
31.08.2016, 12:04,
#5
RE: Interface Focusrite czy inny do homerecordingu?
Dziękuję Azzorek za cenne rady.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,198 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,634 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 457 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS