Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
14.11.2012, 07:03,
#1
Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
W tym wylewamy żale, ale również o swoich pomysłach usprawniających.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
14.11.2012, 08:24,
#2
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Dla mnie trochę braknie nowocześniejszych padów i brass-ów takich jak np w korgach. Stringi , orchestral , piana, epiana, hammondy to bajka w kurzweilu no i najgorsze dla mnie co może być to jego waga!!! mógłby zejść chociaż z 10 kg. Takiego kloca dźwigać z casem to mordęga (zwłaszcza na drugie piętro). Obsługa nie jest trudna kwestia przestawienia się. Co bym ulepszył (z prawej strony mogli by wstawić trochę gałek tak jak w nord stage co by nie bawić się w wklepywanie cyferek) własnie chyba jest tam miejsce po to stworzone a niewykorzystane Smile pomarzyć można Smile

Odpowiedz
15.11.2012, 12:11,
#3
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Mnie brakuje tej "komercyjności". Na starcie odstraszy "analogowymi" czyli starymi brzmieniami syntezatorów, ale zachwyci resztą. Mało osób zdaje sobie sprawę, że trzeba wejść w edycję i ukręcić mocne nowoczesne brzmienia. Brak komercyjności sprawia, że nie potrafią się tak przebić jak Yamaha czy Korg. Prezentację sprzętu mają dla "profesjonalistów", którzy wiedzą czego chcą, a rynek niezdecydowanych amatorów zabiera Korg, Yamaha, Roland. Ciekawe kiedy wejdą w interface graficzny z LCD Smile, oraz np. drugim rzędem suwaków dla pozostałych stref.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
16.11.2012, 12:01,
#4
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Moim zdaniem Kurzweil jest blisko klawisza doskonałego, brakuje mu tylko żywych, dymamicznych fortepianów.
Nie twierdzę, że ma złe fortepiany, są dobre ale nie bardzo dobre jak SuperNatural czy StagePiano.
Gdyby miał takie piana jak ww, wystarczyłby mi jeden klawisz - KURZWEIL.

Odpowiedz
17.11.2012, 13:25,
#5
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Fajne fortepiany można wbić do Ramu, ale to półśrodek. Myslałem, że pojawią się one wraz z nowym rozszerzeniem...

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.11.2012, 23:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.11.2012, 23:15 przez waldas27.)
#6
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
a nie pojawil sie na kore64?

czy pc3 to ten sam klawisz co pc3 k8?Huh to dla mnie bardzo wazme bo szukam dobrego sprzetu

Odpowiedz
18.11.2012, 13:47,
#7
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
No ale jeszcze trzeba go kupićSmileno tak ale nie moge okreslic np symbolu tego modelu http://allegro.pl/kurzweil-pc3-i2783348388.html bo nie wiem czy to ten sam model co pc3 k8 fakt ma mniej klawiszy ale czy te same bebechy? czyli brzmienia i seqenser

Odpowiedz
18.11.2012, 13:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2012, 18:28 przez Dafik.)
#8
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Tak, ten model pod względem brzmieniowym, seqwencer, ma wszystko co PC3K8 za wyjątkiem samplera.
Ma niestety krótszą klawiaturę i nie jest ona ważona, czyli nieco cięższa sytezatorowa.
Sugeruję Ci przeanalizowanie specyfikacji na stronie.

http://kurzweil.com/product/pc3/specs/

http://kurzweil.com/product/pc3k8/specs/

Odpowiedz
18.11.2012, 17:26,
#9
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Wiem ale czym sie roznia tak praktycznie bo specyfikacja to nie wszystko jesli ktos sie zna na kurzweilach to prosze o odp dzieki

Odpowiedz
18.11.2012, 18:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2012, 18:43 przez cziko.)
#10
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
różnią się:
1. klawiaturą
pc3 76 pól ważona Fatar TP8,
pc3k8 88 ważona Fatar TP40L,

2. miejscem na próbki użytkownika
pc3 2000 komórek
pc3k 16,000 komórek

3. samplerem
Pc3 - brak samplera
pc3k8 - sampler

4. dezign-em
pc3 - boki plastikowe
pc3k8 - boki drewniane

5. dodatkowe sloty na rozszerzenia
pc3 - szt 2
pc3k8 - szt 1

6. wagą
pc3 -16,94 kg
pc3k8 - 24,5 kg

i najważniejsze - ceną Smile

Silnik ten sam (czyli nie używając samplera brzmi tak samo).
Wybór należy do ciebie na jakiej klawiaturze chcesz grać i czy chcesz mieć sampler. Nie ukrywam ja posiadam pc3x i brakuje mi trochę samplera więc jeśli stałbym teraz przed wyborem czy z samplerem czy bez dopłacił bym i kupił z samplerem. Jeśli pasuje ci pół ważona jest tez opcja pc3k7. musisz sam podejść do sklepu i sprawdzić. PC3K7 to ta sama klawiatura co PC3.

Odpowiedz
18.11.2012, 18:47,
#11
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
dzieki wielkie kolego! czyli rzeczywiscie roznica jest niewielka szczerze mowiac a cena to naprawde spora roznica, zastanawiam sie jeszcze nad jakims nordem bo wczesniej pracowalem na rolandach wiec chcialem cos innego sampler to fakt przydaje sie ale na kompie przeciez mozna zrobic to sam chyba chociaz nigdy nie uzywalem tej funckji w klawiszach

Odpowiedz
18.11.2012, 18:57, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.11.2012, 19:02 przez cziko.)
#12
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
(18.11.2012, 18:47)waldas27 napisał(a): ale na kompie przeciez mozna zrobic to sam chyba chociaz nigdy nie uzywalem tej funckji w klawiszach

Sprecyzuj bo nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi. Napisz do czego chcesz używać klawisza, myślę, że hammond ci pomoże Smile on miał styczność z większością klawiszy a przede wszystkim testował norda. ja tylko mogę się odnieść w temacie kurzweila.


PS. Proponuje założyć oddzielny temat ponieważ zbaczamy z głównego tematu postu.

Odpowiedz
26.11.2012, 17:20,
#13
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
ja mam takie niuanse Smile

1. waga
2. czasmi przydał by się większy wyświetlacz
3. troszkę gałek (chociaż cztery a programowalne)
4. uchwyt na butelkę z wodą mineralną - gdzieś z boku Smile

Kurzweil PC361 Yamaha Motif XF8 Korg M3 Roland Fantom XR
Kupię Kurzweil K2600R
Odpowiedz
26.11.2012, 19:18,
#14
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
(26.11.2012, 17:20)Kermit napisał(a): 4. uchwyt na butelkę z wodą mineralną - gdzieś z boku Smile
lub otwory w panelu po prawej stronie na kieliszek , szklankę, flaszkę i zapojkę oraz jako opcja popielniczka Smile

Odpowiedz
30.11.2012, 20:51,
#15
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
pokerteł w pc3k takich jakie sa 2 pc3 le

Odpowiedz
07.06.2013, 08:52,
#16
Sad  RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
No to ja coś od siebie dodam, ponieważ użytkuję dłuższy czas Kurzweile z serii PC3/PC3K:

1. Chciałbym gałki (jak w wersji LE) zamiast suwaków, ale suwaki od biedy też mogą być Smile ,
2. Brak vocodera,
3. Więcej slotów na rozszerzenia (po założeniu Kore64 w serii PC3K nie ma już wolnego slotu),
4. Kontroler wstęgowy (PC Ribbon) powinien być na stałe zamontowany pod wyświetlaczem (standard w wyposażeniu instrumentu),
5. Kontroler bazujący na detekcji ruchu (jak w Rolandach D-Beam). Wiem, że to jest zastrzeżona technologia Rolanda bazująca na podczerwieni (Roland wykupił tę technologię, a nie wymyślił), ale mogłoby być coś bazujące np. na laserze i działające w dwóch płaszczyznach (3D kontroler - to byłoby coś Smile )
6. Efekt vibratto poprzez szybkie drgania palca na klawiszu (zamiast pokrętła)

7. Słaby marketing i promocja firmy i tym samym niska rozpoznawalność marki przez większość ludzi (nie mówiąc o znajomości instrumentu). W mojej opinii Kurzweil zasługuje na więcej. Szkoda, że nie jestem szefem marketingu w Kurzu Confused ... . Kiedyś przez trochę podobną politykę upadła firma Commodore produkująca komputery Amiga i pierwszą wówczas na świecie konsolę do gier - CD32. Wspaniałe produkty i tragiczny koniec - oby tylko Kurzweil tak nie finishował bo zostaniemy na lodzie Sad .
8. W mojej ocenie dział R&D w Kurzweilu trochę przysnął lub wpadł w marazm - (brak funduszy lub wypalenie, a może ograniczenia ze strony przełożonych) ?

Pozdrawiam,

Azzorek

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
07.06.2013, 09:30,
#17
RE: Czego brakuje Wam w Kurzweilach?
Mam zasłyszaną informację, że Kurzweil szykuje model, który będzie pracował na gigabajtowych próbkach. Nie wiem na ile to prawdy, ale poczekamy zobaczymy. Nie można w nieskończoność pracować na pamięci megabajtowej. Może coś drgnie w tej materii.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS