Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
10.03.2016, 01:07,
#1
Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Witam! Tak, jak w temacie, szukam klawiatury do 2000zł. Na pianinie grałem 6 lat i ukończyłem 1. stopień w szkole muzycznej, ale to było w podstawówce, prawie 10 lat temu. Teraz mam ogromną chęć wrócić do tego instrumentu Smile

Grałem na pianinach / fortepianach akustycznych i właśnie podobnego odczucia oczekuję od cyfrowej wersji, czyli bardzo zależy mi na dynamice i na tym, żeby była to klawiatura ważona. Po prostu szukam czegoś, co odwzoruje jak najwierniej akustyczny instrument.

Dodatkowo jeżeli byłaby możliwość podłączenia pod DAW, to byłby dodatkowy plus (aktualnie zaczynam się bawić dopiero w FL Studio i nie wiem, czy jest w ogóle opcja w pianinach cyfrowych do podłączenia pod DAW?).

Czy da radę znaleźć coś sensownego w tej cenie?
Co będzie lepsze: pianino cyfrowe, czy keyboard?
Może jakieś używane?

Za wszelkie odpowiedzi będę bardzo wdzięczny Smile

Odpowiedz
10.03.2016, 07:36,
#2
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Witaj. Bardzo fajnie słyszeć, że znowu ktoś po latach przerwy wraca do muzyki i klawiatury. 
Faktem jest że ostatnio tanie, budżetowe pianina cyfrowe wyposażane są w coraz to lepsze klawiatury i silniki brzmieniowe, rodem z flagowych modeli swoich marek, jak np. najnowszy Roland FP-30. Jest to jednak budżet trochę większy ale może warto by było dozbierać tą różnicę. Do 2000 można oczywiście kupić używane pianinko podobnej klasy. Nowe w tej cenie też się znajdzie, no ale... Trzeba jednak pamiętać, że imitacje klawiatur akustycznych są dopiero w tych najdroższych modelach i to też różnie bywa a te tanie mają półważone lub zwykłe sprężynkowe. Polecam wybrać się do sklepu muzycznego i ograć co nieco w tej cenie by mieć jakiekolwiek rozeznanie. 
Jak najbardziej można takie instrumenty podłączyć do komputera i bawić się w nagrywanie, to dzisiaj nie problem. Skoro komputer i DAW, to polecałbym później jakiś tani nawet wirtualny fortepian, jak choćby Pianoteq 5 - zupełnie inna bajka. 
Czy pianino, czy keyboard - to już kwestia tego, co będziesz chciał grać. 
Pozdrawiam 

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
10.03.2016, 18:21,
#3
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Właśnie obejrzałem prezentację tego Rolanda, robi wrażenie na pierwszy rzut oka, mam nadzieję, że będę miał możliwość gdzieś go ograć. Jednak one stoją po ok. 2600zł, więc raczej byłbym prędzej skłonny do używanego.

Ogólnie planuje grać głównie utwory muzyki klasycznej, ale pewni od czasu do czasu fajnie by było pograć coś innego Smile

Odpowiedz
10.03.2016, 20:31,
#4
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Ograj zatem koniecznie: Kawai ES100, Roland F-20, FP-30 i może Yamaha P-115. Pamiętaj jednak że FP-30 to dopiero nowość więc używanego nie znajdziesz.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.03.2016, 21:37,
#5
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Hmm no ciężko będzie dozbierać do 2500zł, ale skoro jest aż tak zauważalna różnica, to może rzeczywiście.

W czasach, kiedy uczyłem się w szkole muzycznej też miałem tylko 2 pedały. Pewnie z trzema byłoby ciekawiej, ale to nie jest dla mnie priorytet na ten moment.

Tak, czy inaczej chciałbym przetestować wymienione przez Was klawiatury w jakimś sklepie. I tutaj pytanie do poznaniaków Smile Wie ktoś, gdzie znajdę wszystkie te pianina? W Poznaniu jest bardzo dużo sklepów muzycznych, a nie chce mi się latać po wszystkich.

Odpowiedz
28.03.2016, 23:13,
#6
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
W Music Center, na ul. Chwaliszewo 64 masz Rolanda FP-30 za 2690zł ale może uda Ci się dogadać cenę a warto:
http://www.musiccenter.com.pl/product/16...-2016.html
Jak nie, to jest poprzednik F20 za 2300, też niezły:
http://www.musiccenter.com.pl/product/13...sztuk.html
W Music Store na ul. Wielka 21 masz wymieniony przez kolegę „Kalif” - Casio PX-160 za 2500zł:
http://sklepmuzyczny.pl/produkt/casio-px...de9dbe1ee9
Jest tam jeszcze Kurzweil MPS10 za 2600zł, też go sobie ograj:
http://sklepmuzyczny.pl/produkt/kurzweil...0f5818a558
Kawai ES100 może być w obu sklepach ale ten około 2700/2800zł.
Jedź, ograj to wszystko ze swoimi słuchawkami.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.03.2016, 20:41,
#7
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Super, dzięki!

Odpowiedz
29.03.2016, 20:54,
#8
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Po wizycie w sklepie, podziel się wrażeniami Smile
P.S. Proszę - tutaj świeży dowód wyposażenia sklepu Music Store w Poznaniu:
https://www.youtube.com/watch?v=sDjokwNhu4c&app=desktop

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
27.04.2016, 22:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.04.2016, 22:21 przez Jaari.)
#9
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
A no witam ponownie. Dopiero w zeszłym tygodniu byłem w Music Store, bo niestety na studiach zaczęli nas cisnąć ;(.

Mieli tylko Kurzweila niestety, więc nie miałem porównania. I tak na pierwszy rzut oka to nie najgorsze pianino, ale jakoś tak szału też nie ma. Trochę klawiatura taka lekka, może za lekka dla mnie, bo wolałbym coś, co bardziej przypominałoby akustyczne w dotyku. Zaskoczył mnie też tylko jeden pedał. No ale tak, jak mówiłem, nie miałem porównania, więc ciężko mi coś powiedzieć.

Dodatkowo nic nie pamiętam z utworów, jakie grałem 10 lat temu, pograłem jakieś gamy i akordy i to tyle (trochę wstyd Tongue), więc ciężko jest mi oceniać pianina.

FP-20 już nie sprzedają w ogóle.
FP-30 miały być w tym tygodniu, podałem im swój nr telefonu i jak przyjdą, to mają mnie powiadomić.

Ponoć FP-30 nie było dostępne nigdzie w Poznaniu, jak byłem u nich, więc nie szukałem już po innych sklepach.

Tak więc na razie czekam na FP-30, jak mi się nie spodoba, to skoczę do Music Center albo gdzieś indziej i może tam będą do ogarnia Casio i Kawai.


A co z firmą Yamaha? Nie produkują w tym przedziale cenowym nic ciekawego?

Odpowiedz
27.04.2016, 23:04,
#10
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
No cóż - Kurzweil, to klawiatura Fatara więc zupełnie rozumiem twoje rozczarowanie, ponieważ miałem podobną w Nordzie i nie mogłem się do niej przekonać - dla mnie, to nie jest ważona klawiatura.
Myślę, ze najlepszą klawiaturę obecnie znajdziesz właśnie w FP30 (mam go od tygodnia i jestem bardzo zadowolony), która posiada mechanizm wymyku (w tym przedziale cenowym, to jedyny instrument). Musi Ci jeszcze podejść jego steinwayowskie brzmienie. Kawai ES100 by też warto było ograć - to jeszcze inna bajka brzmieniowa ale dobry instrument.
W tym przedziale cenowym jest Yamaha P-115, którą też warto ograć, bo to też uznane i lubiane przez wielu brzmienie (Ja nie lubię), choć klawiatura już nie taka jak w FP30.
Tutaj porównanie:
https://www.youtube.com/watch?v=sDjokwNhu4c
https://www.youtube.com/watch?v=u2PuJwwZGq8
i na zachętę:
https://www.youtube.com/watch?v=WIuq4ZcoG6o

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.04.2016, 00:51,
#11
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Ok, to dopisuję do listy jeszcze P-115. Właśnie brzmienie FP-30 bardzo mi się podoba w porównaniu do innych pianin, przynajmniej z tego, co na filmikach widziałem. Ale oczywiście nie chcę jeszcze nic przesądzać. Czekam na telefon od Music Store.

Odpowiedz
19.02.2017, 19:37,
#12
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Witam ponownie! Wiem, że trochę odkopuję temat, ale żeby go odpowiednio zakończyć, należałoby napisać, na jaki instrument ostatecznie padł wybór. Smile Dopiero ok. miesiąc temu kupiłem pianino. Wcześniej niestety nie miałem za bardzo możliwości, by je gdzieś zmieścić. Ostatecznie zdecydowałem się na Rolanda FP-30. Na razie jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi!

Odpowiedz
20.02.2017, 01:48,
#13
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
W jakim kupiłeś zestawie? Samo czy z obudową i listwą trój-pedałową?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
28.03.2017, 16:51,
#14
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Samo pianino, na początek wystarczy mi jeden pedał Smile

Odpowiedz
28.03.2017, 17:23,
#15
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Jak twoje wrażenia co do klawiatury i brzmienia fortepianu?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
04.04.2017, 18:24,
#16
RE: Pianino cyfrowe/keyboard do 2000zł
Najbardziej mnie interesowało, by jak najwierniej oddawało wrażenie prawdziwego pianina pod palcami i z tego jestem bardzo zadowolony. Dużo lepsze wyważenie, niż w tym Kurzweilu moim zdaniem. W brzmieniu zakochałem się już oglądając te filmiki z youtube, które wrzuciłeś wcześniej.

Jedyny minus, jaki na razie zauważyłem to to, że klawisze wydają się trochę "plastikowe" pod palcami, ale nie jest źle Smile

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu, dziękuję wszystkim za pomoc!

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 440 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS