Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
29.01.2017, 09:15,
#31
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(29.01.2017, 01:05)Rychubil napisał(a): Na to pytanie najlepiej mógłby odpowiedzieć Azzorek, który ma PC3K8 albo hammond.

Ok, czekam w takim razie na ich odp. Smile

Odpowiedz
30.01.2017, 00:29,
#32
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Riffy to songi a wiec raczej są transmitowane, ale sprawdze to. Co do brzmień Forte i PC3 to do Forte można wczytać banki z Pc3. Chętnie porównam brak tego mięsa, bo mam oba modele. Macie jakieś soundy, które nie brzmią tak samo ?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
30.01.2017, 12:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.01.2017, 12:57 przez konwalia5.)
#33
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(30.01.2017, 00:29)hammond napisał(a): Riffy to songi a wiec raczej są transmitowane, ale sprawdze to. Co do brzmień Forte i PC3 to do Forte można wczytać banki z Pc3. Chętnie porównam brak tego mięsa, bo mam oba modele. Macie jakieś soundy, które nie brzmią tak samo ?

Świetnie, hammond, chyba nikt tutaj takich mozliwości porównania jak Ty, nie ma. Tylko.., mówisz o PC3 czy PC3K? Bo, jak zrozumiałem, Forte nie wszystko przeczyta od PC3K, K2. Warto byłoby to jakoś podsumować, żeby nie mielić w kółko. Za riffy również będę wdzięczny. Smile
Kupując Forte7, cieszyłbym się również z powodu klawiatury - to chyba jedyna siódemka, która ma Fatara TP/40L. Zdaje się, że właśnie ta kwestia przeważy.

Odpowiedz
31.01.2017, 16:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2017, 17:39 przez Azzorek.)
#34
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Ja napiszę taką rzecz.
Nie jestem muzykiem Pro. Od dziecka liczyła się dla mnie tylko jakość i klimatyczność brzmienia w muzyce. Dlatego wiele utworów nie brzmi tak jak powinna ponieważ grana jest w innym klimacie. Czasem ten klimat jest ciekawy i daje inne odczucie tego co znamy, czasem nie. W mojej ocenie należy zapomnieć o syntezatorach jako instrumentach do wszystkiego. Każdy silnik brzmieniowy, każda synteza jest inna i daje inne możliwości. Do tego dodajmy różne budowy przetworników analogowo-cyfrowych i różne rozwiązania, które stosują producenci. To wpływa na brzmienie danego syntezatora i jego "fajność" w naszych uszach.

Kurzweil PC3K8 jest dla mnie instrumentem przy którym wypoczywam. Jego brzmienie nie kreśli mi w głowie co mam robić, a raczej delikatnie "doradza". Inne syntezatory są bardziej ekspansywne w swoim brzmieniu i na starcie już sugerują mi co "popykać" (np. Roland JP-8000 jest m.in. właśnie takim instrumentem).
Mógłbym tutaj przyrównać syntezatory do ludzi i ich znaków zodiaku. Jedni są spokojni taktowni (ryba, rak), inni impulsywni (baran, lew), a jeszcze inni "wypośrodkowani" (np. panna, wodnik). Gdybym miał Kurzweila przyrównać do ludzi i znaków zodiaku, wybrałbym rybę. Jest jak cichy doradca, który podpowie, zasugeruje, ale nigdy narzuci.
Kwestia gustu i charakteru muzyka, jak będzie się komunikował z instrumentem.

Przepraszam za lekkiego off-topa i jakieś moje brednio-przemyślenia, ale może pomoże to Autorowi wątku w prawidłowym wyborze.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
31.01.2017, 16:59,
#35
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(31.01.2017, 16:07)Azzorek napisał(a): Mógłbym tutaj przyrównać syntezatory do ludzi i ich znaków zodiaku.

Przepraszam za lekkiego off-topa i jakieś moje brednio-przemyślenia,

Bardzo ciekawe podejście do tematu, podoba mi się ten twój off-top.
Co zatem dla zodiakalnej wagi z ascedentem raka?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2017, 17:02,
#36
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Jestem "rybą" (marzec) i wybrałem Kurzweila Smile Od teraz będę wiedział że jestem dopasowany do mojego klawisza pod względem charakteru i rozwód mi nie grozi Smile

Odpowiedz
31.01.2017, 17:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.01.2017, 17:43 przez Azzorek.)
#37
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Waga to rozsądek, elokwencja, rozwaga i przede wszystkim pragmatyzm. Zależy Rysiek jaką muzę grasz/komponujesz i w jaki sposób to robisz. Znaki zodiaku znakami zodiaku, ale ludzi tak na prawdę kształtuje dzieciństwo, jak zostali wychowani i jakie wartości zostały "wbite" im do głowy. W mojej ocenie również (podobnie jak Valtari) powinieneś pozostać przy Kurzweil'u Shy .

Valtari - bardzo dobry wybór Wink .

Ja jestem baran w ascendencie w pannie. Dzięki temu mój impulsywny charakter i dynamika jest równoważona przez dokładność, opanowanie i zamiłowanie do nauki Smile . Ponieważ lubię eksperymentować, oprócz Kurzweila PC3K8 mam także trochę innych syntezatorów. Każdy brzmi inaczej, w inny sposób mnie inspiruje bądź "doradza".... .

Dobra chłopaki to nie temat na ten wątek, bo zaraz będzie tak długi i szeroki, że wzrokiem sokolim nie zmierzysz Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
31.01.2017, 17:58,
#38
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
To fakt, że Kurzweil pasuje brzmieniowo do mojej natury chyba najbardziej i wiem, że się go nie pozbędę, choć czasem też potrafię być bardzo impulsywny więc musiałbym chyba coś uzupełnić w moim instrumentarium.
Jeśli chodzi o preferowane gatunki w muzyce, że tak określę "syntetycznej", to elektronika ilustracyjno-refleksyjna, raczej łagodna w brzmieniu ale też kontrastowana z mroczno psychodelicznymi klimatami rodem z horrorów, science fiction czy raczej nocnych koszmarów.
Mam w planie zrobienie krótkich domówek rozszerzeń Kurzweila więc pewnie to wszystko wyjdzie w dźwiękach.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
31.01.2017, 22:42,
#39
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Tymczasem na kytary.pl Forte7 stoi za 8200zł Smile Kupował ktoś tam?

Odpowiedz
02.02.2017, 09:03,
#40
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(30.01.2017, 12:39)konwalia5 napisał(a):
(30.01.2017, 00:29)hammond napisał(a): Riffy to songi a wiec raczej są transmitowane, ale sprawdze to. Co do brzmień Forte i PC3 to do Forte można wczytać banki z Pc3. Chętnie porównam brak tego mięsa, bo mam oba modele. Macie jakieś soundy, które nie brzmią tak samo ?

Świetnie, hammond, chyba nikt tutaj takich mozliwości porównania jak Ty, nie ma. Tylko.., mówisz o PC3 czy PC3K? Bo, jak zrozumiałem, Forte nie wszystko przeczyta od PC3K, K2. Warto byłoby to jakoś podsumować, żeby nie mielić w kółko. Za riffy również będę wdzięczny. Smile
Kupując Forte7, cieszyłbym się również z powodu klawiatury - to chyba jedyna siódemka, która ma Fatara TP/40L. Zdaje się, że właśnie ta kwestia przeważy.

Pc3K i Forte dlaczego nie miałyby być kompatybilne ze sobą? Przecież Forte posiada taką samą bazę próbek (plus swoje gigabajty). Teoretycznie powinny działać. Ja cały bank orkiestrowy wsadziłem z Pc3K do Fortasa i było ok.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2017, 10:53,
#41
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Ok, hammond, a co powiesz na ceny? Dlaczego PC3K7 jest droższy od Forte 7? Przecież nawet klawiatura w Forte 7 to TP/40L, a PC3K7 półważona.
W jaki sposób przenosi się barwy, banki do Forte? Nie zauważyłem tez w specyfikacji, czy Forte ma slot na Kore64? Czy może tutaj też można wszystko dokładnie przenieść? Sorry za te lamerskie pytania - ciągle sie waham miedzy Forte a Kronosem i czasem cięzko sie przestawić. Wink

Odpowiedz
02.02.2017, 10:58,
#42
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Forte posiada Kore w sobie. Nie jest droższy. Pc3K 7 9400 znalazłem, a Forte 7 10-11.
Pamiętaj, że Forte 7 nie posiada seq. To nie stacja robocza tylko stage piano z potężnym syntezatorem.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2017, 11:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2017, 11:17 przez konwalia5.)
#43
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Co do ceny, chyba masz rację. Ja podałem ceny z kytary.pl. Musze do nich zadzwonić i sprawdzic skąd ta promocja.
Sequencer - nie sadzisz, że w Forte sie pojawi, skore SE dostało? Ja i tak pracuję na Reaperze, wiec tak naprawdę nie jest mi seq potrzebny (multitimbral chyba Forte posiada? Big Grin Wink
Szkoda tylko braku Riffów - mogłyby sie przydać.
-----------------------------------------------------------
PS. Dzwoniłem własnie do kytary.pl (Czechy). Rzeczywiście mają promocję na Forte 7 (w tej chwili 3 sztuki). Sprzęt nowy, nierozpakowany. 3 lata gwarancji. Do 30 dni mozliwośc zwrotu.
8.200zł - kusi ta cena Smile

Odpowiedz
02.02.2017, 11:26,
#44
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
U czechów nie kupuj z polakami się dogadaj ! Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2017, 11:34,
#45
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Big Grin Dogadam się na aż taka cenę? Big Grin Jeżeli tak, to na pewno kupię u swoich.

Odpowiedz
02.02.2017, 13:08,
#46
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Próbuj.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
02.02.2017, 13:08,
#47
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Nie myślałeś o PC3A7? Ma German Grand Piano, Kore64 i całą resztę z PC3K włącznie z sekwencerem w razie czego.
http://kurzweil.com/product/pc3a7/

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.02.2017, 13:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.02.2017, 13:25 przez konwalia5.)
#48
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(02.02.2017, 13:08)Rychubil napisał(a): Nie myślałeś o PC3A7? Ma German Grand Piano, Kore64 i całą resztę z PC3K włącznie z sekwencerem w razie czego.
http://kurzweil.com/product/pc3a7/

No nie bardzo... Klawiatura - Forte 7 ma o wiele lepszą. Smile
Kurcze, próbuję, ale chyba nigdzie nie dostanę takiej ceny jak na kytary.pl

Panowie, czytam na stronie dystrybutora o Forte: "...Dostępny jest też kompatybilny z systemami PC i Mac edytor na iPady autorstwa firmy SoundTower. Od teraz może on pracować wewnątrz DAW, gdzie będzie wyglądał jak instrument VST. Z poziomu komputera możliwa jest więc pełna automatyzacja pracy sprzętu, który będzie odpowiadał w czasie rzeczywistym."
Jest tak, czy kogoś poniosło? Napiszcie coś o tym... Rzeczywiście macie ten edytor jako plugin VST?

Odpowiedz
02.02.2017, 13:26,
#49
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(02.02.2017, 13:14)konwalia5 napisał(a): Jest tak, czy kogoś poniosło?

Chyba jednak nie:
https://itunes.apple.com/WebObjects/MZSt...80372&mt=8

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
02.02.2017, 13:54,
#50
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Chyba jednak nie:
https://itunes.apple.com/WebObjects/MZSt...80372&mt=8
[/quote]

Czyli nie ma VST. Ja przynajmniej nie widze tego nigdzie.

Odpowiedz
03.02.2017, 14:36,
#51
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
@konwalia5 a używany Forte7 bierzesz pod uwagę? Ostatnio przeglądając OLX natknąłem się na: https://www.olx.pl/oferta/kurzweil-forte...c9f70d96a7
Wydaję mi się, że sequencer w pełnym Forte, to kwesta czasu jak uporają się z wyświetlaczem (w SE jest jak PC3/PC3K/PC3A), może zrobią jakiś wypasiony, bo jest potencjał.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
03.02.2017, 15:15,
#52
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
To ogłoszenie kolegi, warto bo pewniak.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
03.02.2017, 16:11,
#53
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Co do działania sekwensera w Forte, to zapytaj kolegi Valtari, On ma Forte SE i z tego co pamiętam, to zrobił upgrade i ma teraz sekwenser ale czy jest on w pełni sprawny jak w PC3K, to głowy nie dam.
Zapytaj Valtatiego.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.02.2017, 16:53,
#54
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Hmmm...opis w tym ogłoszeniu sugeruje jakoby Forte 7 miał sekwencer

https://www.olx.pl/oferta/kurzweil-forte...c9f70d96a7

Sprzedający wspomina o tym że Forte nie dawno zmienił status ze Stage Piano na Workstation, niżej pisze o 16 ścieżkach sugerując sekwencer. Jak do tej pory sekwencer otrzymała wersja Se !
Faktycznie zamiast Stage Piano można Forte nazwać zaawansowanym syntezatorem ale samodzielnym workstation to chyba jeszcze nie, choć nie wątpię że wkrótce tak się stanie

Odpowiedz
03.02.2017, 18:37,
#55
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
Jako sceptyk i racjonalista, byłbym raczej ostrożny z nadzieją, że Forte również otrzyma taką aktualizację jak jego wersja SE, chyba, że już tak się stało a informacja przeszła gdzieś bokiem. Najlepiej o to zapytać sprzedającego. W każdym razie, tak sobie myślę, dlaczego Kurzweil od razu nie zrobił aktualizacji do wszystkich wersji Forte? Może mają problem z dostosowaniem jej do jego oprogramowania? Może się skończyć tak jak z pustym slotem pamięci w serii PC3. Chyba, że chcą, żeby pozostał stage pianem?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
03.02.2017, 20:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2017, 20:52 przez konwalia5.)
#56
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(03.02.2017, 14:36)zagoor napisał(a): @konwalia5 a używany Forte7 bierzesz pod uwagę? Ostatnio przeglądając OLX natknąłem się na: https://www.olx.pl/oferta/kurzweil-forte...c9f70d96a7
Wydaję mi się, że sequencer w pełnym Forte, to kwesta czasu jak uporają się z wyświetlaczem (w SE jest jak PC3/PC3K/PC3A), może zrobią jakiś wypasiony, bo jest potencjał.

Hm, mogę mieć nówkę za 8200zł, a jeszcze nawet nie próbowałem targować. Mam blisko do Pragi, jak by przyszło nawet jechać. Chociaż... raczej wysyłkowo to załatwię, bo i tak mam 30 dni na zwrot.

(03.02.2017, 16:53)Valtari napisał(a): Hmmm...opis w tym ogłoszeniu sugeruje jakoby Forte 7 miał sekwencer

https://www.olx.pl/oferta/kurzweil-forte...c9f70d96a7

Sprzedający wspomina o tym że Forte nie dawno zmienił status ze Stage Piano na Workstation, niżej pisze o 16 ścieżkach sugerując sekwencer. Jak do tej pory sekwencer otrzymała wersja Se !

Raczej chodzi o 16 kanałów MIDI, bo multitimbral, to raczej Forte ma... Wink

(03.02.2017, 18:37)Rychubil napisał(a): Jako sceptyk i racjonalista, byłbym raczej ostrożny z nadzieją, że Forte również otrzyma taką aktualizację jak jego wersja SE, chyba, że już tak się stało a informacja przeszła gdzieś bokiem. Najlepiej o to zapytać sprzedającego. W każdym razie, tak sobie myślę, dlaczego Kurzweil od razu nie zrobił aktualizacji do wszystkich wersji Forte? Może mają problem z dostosowaniem jej do jego oprogramowania? Może się skończyć tak jak z pustym slotem pamięci w serii PC3. Chyba, że chcą, żeby pozostał stage pianem?

Jeżeli się waham, to własnie wtedy, gdy pomyślę o rozwoju Forte. To nie jest tak jak mówi w/w sprzedający, że co chwila jest uaktualnienie. Nie rozumiem też ciągłej tajemnicy producenta i naszych domysłów "co to jeszcze nie będzie". To rodzi niepewność i na pewno nie pomaga w sprzedaży produktów Kurzweil.

Odpowiedz
03.02.2017, 23:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.02.2017, 23:51 przez monoaudio.)
#57
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(31.01.2017, 16:07)Azzorek napisał(a): Ja napiszę taką rzecz.
Nie jestem muzykiem Pro. Od dziecka liczyła się dla mnie tylko jakość i klimatyczność brzmienia w muzyce. Dlatego wiele utworów nie brzmi tak jak powinna ponieważ grana jest w innym klimacie. Czasem ten klimat jest ciekawy i daje inne odczucie tego co znamy, czasem nie. W mojej ocenie należy zapomnieć o syntezatorach jako instrumentach do wszystkiego. Każdy silnik brzmieniowy, każda synteza jest inna i daje inne możliwości. Do tego dodajmy różne budowy przetworników analogowo-cyfrowych i różne rozwiązania, które stosują producenci. To wpływa na brzmienie danego syntezatora i jego "fajność" w naszych uszach.

Kurzweil PC3K8 jest dla mnie instrumentem przy którym wypoczywam. Jego brzmienie nie kreśli mi w głowie co mam robić, a raczej delikatnie "doradza". Inne syntezatory są bardziej ekspansywne w swoim brzmieniu i na starcie już sugerują mi co "popykać" (np. Roland JP-8000 jest m.in. właśnie takim instrumentem).
Mógłbym tutaj przyrównać syntezatory do ludzi i ich znaków zodiaku. Jedni są spokojni taktowni (ryba, rak), inni impulsywni (baran, lew), a jeszcze inni "wypośrodkowani" (np. panna, wodnik). Gdybym miał Kurzweila przyrównać do ludzi i znaków zodiaku, wybrałbym rybę. Jest jak cichy doradca, który podpowie, zasugeruje, ale nigdy narzuci.
Kwestia gustu i charakteru muzyka, jak będzie się komunikował z instrumentem.

Przepraszam za lekkiego off-topa i jakieś moje brednio-przemyślenia, ale może pomoże to Autorowi wątku w prawidłowym wyborze.

Pozdrawiam,

Azz
Świetnie ujęte. Nie ma instrumentów do wszystkiego, dlatego zaryzykowałbym stwierdzenie, że Kronos vs PC3K vs Forte, o których tutaj toczy się dyskusja to żadna konkurencja dla siebie. Dlaczego? Mimo, że Kronos i PC3K to stacje robocze - każda ma inny charakter i nadaje się do zupełnie innego typu muzyki. Korg nie zagra dobrze tam, gdzie Kurzweil i odwrotnie. Każdy klawisz ma swoje wady i zalety, ale najważniejsza sprawa to brzmienie, które jest sprawą subiektywną. Przykładowo:
- "Ktoś" może powiedzieć, że Kurzweil jest super, Korg jest be
- Drugi "ktoś" przyjdzie i powie, że Korg jest super, Kurzweil jest be

Kto ma rację? Wszyscy i nikt. Możemy wymienić jedynie swoje poglądy, subiektywne odczucie i tyle. Finalnie klawisz musi podpasować indywidualnie. Forte dla PC3K nie jest żadną konkurencją. To nadal jest (bardzo) zaawansowane stage piano i póki co nic nie wskazuje na to, żeby przez kilka lat cokolwiek się zmieniło w tej kwestii (chyba, że wejdzie nowy model, ale to zupełnie inna sprawa). To nadal jest inny typ instrumentu i oba są na swój sposób dobre, kwestia brzmienia (tutaj jest różnica) i potrzeb.

hammond - PC3 powinno brzmieć podobnie jak PC3K. Ja wspominałem o "mięsie", ale w kontekście funkcjonalności, nie brzmienia Tongue Chodziło o sekwencer, RIFF'y i kilka innych rzeczy. Jeśli chodzi o import z PC3K - jak wcześniej wspominałem, producent nie udostępnia pełnej biblioteki PC3K, żeby można było ją sobie zaimportować w Forte. Udostępnia jedynie wybrane barwy z PC3K, które zapewne sprawdzili, że działają OK i tyle. Takich barw jest może kilkadziesiąt, a PC3K ma ich ponad 1000 (licząc z Kore64 to ok. 2000) i tego nie przeskoczysz. Oczywiście - Forte ma swoje banki, ale mówimy tutaj o barwach pod kątem importu z PC3K. Jeśli chodzi o banki zewnętrzne - nie ma żadnej gwarancji, że będzie działać, bo nikt ich nie przetestował chyba, że te same banki producent udostępnia w formacie Forte. Całkowicie grząski teren dla Forte to K2 - w niektórych sytuacjach w pełni kompatybilny PC3K ma problem, a co dopiero Forte, który jest ledwo kompatybilny z PC3K nie wspominając o całej serii K.

konwalia5 - proponuję przejść się do sklepu, który ma na wystawie PC3K, Forte i Kronosa. Ograj wszystkie modele (nie patrząc na jakąkolwiek kompatybilność) i będzie Ci znacznie łatwiej Big Grin Nie rozpatruj Forte w kategoriach następcy dla PC3K, bo to nie nastąpi zbyt prędko, o ile w ogóle.

(03.02.2017, 20:38)konwalia5 napisał(a): Jeżeli się waham, to własnie wtedy, gdy pomyślę o rozwoju Forte. To nie jest tak jak mówi w/w sprzedający, że co chwila jest uaktualnienie. Nie rozumiem też ciągłej tajemnicy producenta i naszych domysłów "co to jeszcze nie będzie". To rodzi niepewność i na pewno nie pomaga w sprzedaży produktów Kurzweil.
To fakt, marketingowy bełkot. W kwestii sprzedaży Kurzweil'i - owszem, taki chaos nie pomaga, ale też nie szkodzi. Kto ma kupić taki klawisz (dosyć specyficzny na tle Roland'ów, Nord'ów, Korg'ów, Yamah, itd.) to i tak kupi. Jeżeli zależy Ci na prężnym rozwoju to... proponuję przeproszenie się z VST Wink Producent już zrobił swój produkt, który wydał jako stage piano i to jest produkt skończony. Mogą pojawiać się aktualizacje, ale to są już dodatki i one charakteru instrumentu w pięć minut nie zmienią. VST można aktualizować do woli, a jeśli coś przestanie działać to producent oprogramowania ma to gdzieś - musisz dokupić lepszy hardware. W przypadku klawisza, który sam w sobie jest hardware'm Kurzweil nie przelutuje nagle procesora czy jakiegokolwiek komponentu, bo ten może się okazać niezgodny z nową wersją OS'a. Po prostu musi działać i koniec, bo jeden producent odpowiada za wszystko.

Odpowiedz
04.02.2017, 09:46,
#58
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
hammond - PC3 powinno brzmieć podobnie jak PC3K. Ja wspominałem o "mięsie", ale w kontekście funkcjonalności, nie brzmienia Tongue Chodziło o sekwencer, RIFF'y i kilka innych rzeczy. Jeśli chodzi o import z PC3K - jak wcześniej wspominałem, producent nie udostępnia pełnej biblioteki PC3K, żeby można było ją sobie zaimportować w Forte. Udostępnia jedynie wybrane barwy z PC3K, które zapewne sprawdzili, że działają OK i tyle. Takich barw jest może kilkadziesiąt, a PC3K ma ich ponad 1000 (licząc z Kore64 to ok. 2000) i tego nie przeskoczysz. Oczywiście - Forte ma swoje banki, ale mówimy tutaj o barwach pod kątem importu z PC3K. Jeśli chodzi o banki zewnętrzne - nie ma żadnej gwarancji, że będzie działać, bo nikt ich nie przetestował chyba, że te same banki producent udostępnia w formacie Forte. Całkowicie grząski teren dla Forte to K2 - w niektórych sytuacjach w pełni kompatybilny PC3K ma problem, a co dopiero Forte, który jest ledwo kompatybilny z PC3K nie wspominając o całej serii K.


Ale Pc3K i Pc3 to te same maszyny tylko różnią się wczytywaniem próbek. Dlaczego miały by mieć inną funkcjonalność?
Forte czyta programy z Pc3K więc nie potrzeba specjalnego formatu. VAST jest w nich taki sam, algorytmy też. Keymapy z Kore też są więc potrzeba tylko programów. Mogę je przepisać tak jak zrobiłem to z Artisem. Banki zewnętrzne testowałem od razu kiedy pojawiło się wczytywanie próbek w Forte. Zaimportował je. Nie czytał tylko róznych kontrolerów, ale to już też poprawione. Jest kłopot kiedy używasz riffów, w brzmieniach no i przycisków 1-8 w pc3k do wyzwalania brzmień. Ręcznie trzeba zmienić kontrolery wtedy. Bank orkiestrowy cały zaimportowałem do Forte i grało Smile To że producent nie daje tych brzmień to nie oznacza, że są niekompatybilne Smile. Pozdro bracia! Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
04.02.2017, 11:51,
#59
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
(04.02.2017, 09:46)hammond napisał(a): Ale Pc3K i Pc3 to te same maszyny tylko różnią się wczytywaniem próbek. Dlaczego miały by mieć inną funkcjonalność?
Forte czyta programy z Pc3K więc nie potrzeba specjalnego formatu. VAST jest w nich taki sam, algorytmy też. Keymapy z Kore też są więc potrzeba tylko programów. Mogę je przepisać tak jak zrobiłem to z Artisem. Banki zewnętrzne testowałem od razu kiedy pojawiło się wczytywanie próbek w Forte. Zaimportował je. Nie czytał tylko róznych kontrolerów, ale to już też poprawione. Jest kłopot kiedy używasz riffów, w brzmieniach no i przycisków 1-8 w pc3k do wyzwalania brzmień. Ręcznie trzeba zmienić kontrolery wtedy. Bank orkiestrowy cały zaimportowałem do Forte i grało Smile To że producent nie daje tych brzmień to nie oznacza, że są niekompatybilne Smile. Pozdro bracia! Smile
Masz rację, PC3 i PC3K to te same maszyny, a ja pisałem o Forte i PC3K Wink

Panowie, musimy uporządkować trochę ten wątek, bo zrobił się istny śmietnik i nikt już nie wie która odpowiedź do czego się odnosi. Obecnie toczy się kilka dyskusji w jednym wątku:
- PC3 vs PC3K
- Stacja robocza, a VST
- Forte vs PC3K
- PC3K vs Kronos
- Klawiatura w PC3K7, a PC3K8
- Przyszłość Forte

Proponuję to rozbić na kilka oddzielnych tematów, a tutaj podsumuję na czym stanęło we właściwej sprawie tj. początkowej tematyce wątku.

Rozważałem zakup klawisza o "nieco" większych możliwościach niż moje obecne SP4-8. Początkowo obstawiałem pomiędzy Kronosem, a PC3K. Brać forumowa zaproponowała jeszcze alternatywy od innych producentów, jednak po ograniu tych instrumentów w sklepie zdecydowałem się na Kurzweil'a (PC3K8) ze względu na brzmienie i swoją specyfikę. Kurzweil jak każdy instrument ma swoje wady, ale to jest sprawa drugorzędna - najważniejsze jest brzmienie, które osobiście bardzo mi odpowiada. Instrumenty tego producenta pod kątem barw są nieodtwarzalne u innych, a tym bardziej nie w VST. W poście #10 szerzej opisałem dlaczego taka decyzja, a nie inna.

W podsumowaniu dodałem (co może być dla kogoś wartościową informacją), że jest problem z dostępnością PC3K8 w Polsce. Dostępność tego modelu jest szacowana na maj/czerwiec, ale jeszcze nie jest znana konkretna data. Gdyby ktoś był zainteresowany to mogę dać znać jak już konkretnie się czegoś dowiem (prawdopodobnie w marcu będzie już konkretniejsza informacja co do terminu). Mimo, że na instrument muszę poczekać 4-5 miesięcy to i tak nie kupiłbym nic innego. Po ograniu wiem, że jest to instrument dla mnie i nie darowałbym sobie rezygnacji z Kurzweil'a z powodu jego chwilowej niedostępności na rzecz Korg'a czy Roland'a, który jest dostępny od ręki na następny dzień roboczy.

To tyle w kwestii mojego wątku. Resztę tematów proponuję przenieść (wydzielić) do innych wątków, gdzie będzie po prostu łatwiej, a ten temat zostawić dla potomnych Wink

Odpowiedz
04.02.2017, 14:51,
#60
RE: Klawisz "masz i grasz" (dobre barwy) do ok. 16000zł
monoaudio, może masz rację z rozbiciem wątków - na pewno porządek byłby lepszy, zwłaszcza, gdyby nas - forumowiczów było zdecydowanie więcej. Sam jestem tutaj od niedawna i widzę aktywnych kilka osób. Mnie nie przeszkadza wątek z "odnogami" Wink , chętnie czytam i w tej formie. Smile
PS.
Żeby jeszcze podbałaganić, wspomnę o nowym RD 2000. Na rynku jeszcze nie ma, ale przyjdzie czas na dyskusję i o nim, w nowym wątku, oczywiście Wink

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dobre piano, ale też synth dominujacygrzesiek26 0 162 25.01.2024, 04:20
Ostatni post: dominujacygrzesiek26
  Klawisz na wesela Majki 17 40,071 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg
  Jaki klawisz na chałtury patrykyamaha 4 2,277 21.08.2022, 10:49
Ostatni post: mar11111
  Najbardziej uniwersalny klawisz Muzyk-Kamil 7 4,514 15.11.2021, 22:03
Ostatni post: bestspec
  Jaki klawisz na początek do muzyki rock, funk, blues RaffaBassman 10 9,583 24.02.2021, 17:00
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS