Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motif XF7 czy Kurzweil PC3K7
07.01.2017, 08:06,
#1
Motif XF7 czy Kurzweil PC3K7
Witam wszystkich,
To mój pierwszy post na forum i zdaję sobie sprawę że temat poruszany już nie raz, ale ja nadal nie mogę się zdecydować. Chodzi o to że chciałbym kupić syntezator/workstation do pracy na imprezach okolicznościowych, eventach itp., ale również w zaciszu domowym coś tam sobie dłubię czasami Smile Wybór padł na Motifa XF7, a w odsieczy stoi Kurzweil PC3K7 - no i zaczęły się wątpliwości. Zacznę od tego że gram dużo na pianinie i oba te modele mi odpowiadają (nie jestem zawodowym pianistą tylko chałturnikiem Smile) Ale potrzebne są czasami brzmienia dance, oraz akustyczny saksofon, trąbka czy akordeon. Na motifie grałem no i wszystko było by ok, ale jedna podstawowa wada która mnie nie przekonuje to ucinanie barw - czy nie poprawili tego w żadnym OSie? Kurzweila niestety nie mam gdzie dotknąć więc tylko po opiniach i filmikach mogę coś wybrać - ale tu znowu zastanawia mnie czy da radę na akordeonach i saksofonach? Jak w kurzweilu wyglądają barwy synth do disco? Od razu zaznaczam że na Kronosa mnie nie stać więc temat z góry ucinam Smile Pomóżcie

Odpowiedz
07.01.2017, 11:28,
#2
RE: Motif XF7 czy Kurzweil PC3K7
Ciężka sprawa. Ucinanie barw jest na prawdę denerwujące i w dzisiejszych czasach uważam to za poważną wadę sprzętu, zwłaszcza na takim poziomie jak Motif ale cała reszta jest świetna.
Czy Kurzweil da radę w akordeonach i saxach - moim zdaniem średnio ale to już kwestia własnej oceny:
https://www.youtube.com/watch?v=NTJxoe1NMbo
https://www.youtube.com/watch?v=mpALsTuUNas
Barwy synth, te klasyczne ma dobre. Yamaha ma więcej nowszych brzmień, są bardziej świeże, no i w disco też myślę będzie podobnie ale można poratować się rozszerzeniami, takimi jak Kore64 czy Barb.
Najlepiej jednak jak gdzieś znajdziesz w sklepie Kurza i go sam ograsz. Nie jest łatwo ale można go znaleźć w przeciwieństwie do UK.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
16.01.2017, 19:19,
#3
RE: Motif XF7 czy Kurzweil PC3K7
No i wybór padł na Motifa Smile pierwsze wrażenie bardzo pozytywne (oprócz tego ucinania brzmień Confused).
A teraz poważne pytanie: czy może mi ktoś tak na zdrowy chłopski rozum wytłumaczyć co ja mogę zrobić w trybie Master, czego nie mogę zrobić w trybie Performance bo jakoś tego nie rozumiem po co jest ten tryb Master?

Odpowiedz
18.01.2017, 21:48,
#4
RE: Motif XF7 czy Kurzweil PC3K7
W trybie master możesz sobie zapisać swoje performance i coice powiedzmy ulubione np. ja miałem tak :
master 1 to samo ulubione voice piano
master 2 np. perfromance piano + strings
master 3 np. performance el. piano + strings
master 3 np. ulubiony pad z trybu voice
itd...
czyli umieszczasz voice lub performance w jakiej chcesz kolejności , np swoje ulubione

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,199 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 291 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,635 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,054 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 457 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS