Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Kronos Gold
23.01.2017, 15:57,
#1
Korg Kronos Gold
https://www.youtube.com/watch?v=vwLIxmb01xY
Dla wybrednych estetów - Kronos w złocie Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.01.2017, 16:10,
#2
RE: Korg Kronos Gold
Już zdążyłem się zagotować !!

http://www.muzykuj.com/aktualnosci/korg-...,1568.html

Odpowiedz
24.01.2017, 08:55,
#3
RE: Korg Kronos Gold
Panowie Smile dopóki Yamaha nie zrobi instrumentu z dodatkowymi syntezami VL, AN itp to Korg może zmieniać kolory spokojnie przez 4 lata Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
24.01.2017, 09:45,
#4
RE: Korg Kronos Gold
I tu Paweł ma rację.

Odpowiedz
24.01.2017, 09:48,
#5
RE: Korg Kronos Gold
Ja widziałem gdzieś na youtube czarnego Norda. Znajdę ten koncert to wrzucę.
P.S. U nas jednak był ten link Smile
http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=1361

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
24.01.2017, 14:24,
#6
RE: Korg Kronos Gold
Paweł ma rację, tylko że nic nie dzieje się w średniej półce a po różnych forach widać że jest zainteresowanie, choćby na przykładzie Rolanda Fa ! Nie każdy chce i może wydać te ok 13 tys za klawisz. Nie chcą wypuścić następcy Krome to myślę że taki Kronos Le byłby strzałem w dziesiątkę !! Co nieco by okroili, mniej syntez, plastik i cena 7 - 8 tys w zależności od wersji klawiatury.

Odpowiedz
25.01.2017, 09:40,
#7
RE: Korg Kronos Gold
No tak w średniej półce jest trochę inaczej. Jest FA i MOXF, do tego Kurzweile, również Roland DS. Trochę takim ruchem w tą stronę ze strony Korga jest Kronos LS, ale wiem, że nie o to Ci chodzi.

Ale to może znak, że doczekamy się w końcu czegoś nowego Smile.

Odpowiedz
25.01.2017, 14:27,
#8
RE: Korg Kronos Gold
Trzeba poczekać, aż Yamaha wyrzuci MOXF i wystawi coś jak Montage LE. To chyba najwyższa pora. Tak było w serii MOTIF.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
25.01.2017, 16:31,
#9
RE: Korg Kronos Gold
Garit, Kronos LS z tego co wiem ma być mniej więcej w cenie "normalnego" Kronosa w wersji 76. Więc nadal drogo !
No właśnie po targach widać że nie doczekamy się na razie czegoś nowego w tym temacie. Prędzej chyba Roland wypuści Fa v2
Coś się zablokowało w tej branży, producenci prześcigają się w wymyślaniu dwuoktawowych "zabawek" a poważne instrumenty poszły w odstawkę.
Zobaczcie jak jest w innych dziedzinach ! Nie zdążysz opanować telefonu a już wychodzi kolejny model, nowe modele telewizorów wysypują się jak ziarno na tory w trakcie strajków ! Płaskie, krzywe, 4K, cienkie jak kotlet w komunistycznym barze, sterowane gestem, z Facebookiem, wszystko co chcesz !!
Ktoś powie że to inna dynamika rynku, no to popatrzcie na branżę samochodową. Nowe modele wychodzą co mniej niż trzy lata, bo producenci sobie wymyślili że wydając na nowe auto 80 - 100 tys zł będziesz nim jeździł aż skończy się gwarancja i masz wziąć nowy !!
A co nam proponują producenci syntezatorów ? Korga Krome w nowym kolorze !! Kto wymyślił że teraz będzie się sprzedawał ? !! Yamaha MX w nowy kolorze, dodali jedynie edytor na Ipada ! O MOXFie nawet nie wspominam. Skończyła się technologia ? A może producenci dokładają i jadą po niżej kosztów i nie opłaca im się opracowywać kolejnych modeli. Brak zainteresowania ze strony rynku ? Nie wierzę !!

Odpowiedz
25.01.2017, 20:37,
#10
RE: Korg Kronos Gold
Zwykle jest tak, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Może faktycznie się tak rynek zmienił, że dużo ludzi przeszło do softu?
Ale sam w to nie wierzę.

Odpowiedz
25.01.2017, 22:21,
#11
RE: Korg Kronos Gold
I całe szczęście, że nie pędzą. Auta są coraz gorsze, robione tak, żeby po gwarancji już nie opłacało się go reanimować, bo oczywiście tak idealnie obliczone, że zaraz po gwarancji się sypią poważne usterki. Telewizory, telefony, tablety i laptopy robione są tak, że co chwila aktualizacja wymagana, a każda niesie ze sobą "wyższe wymagania sprzętowe" czyli opóźnienia w kodzie (wiem, co mówię, siedzę w IT). Te aktualizacje najczęściej nie są wolne od wad i nowa wersja nie wspiera już starych funkcjonalności w 100%, kasuje ustawienia i naprawiając 2 błędy wprowadza 3 nowe itd. Mam starą pralkę z roku 2006 i nadal działa, ale w sklepie pan mówił, że teraz już takich się nie kupi. Trzy lata przeciętnie działają. Mam szczerą nadzieję, że mój Roland FA 08 po trzech latach będzie w pełni sprawny. Jest jeszcze kwestia możliwości owych instrumentów. Są potężne. Wiem, co mówię, mojego Rolanda cały czas się uczę, odkrywam. Moje poprzednie "instrumenty" (Casio CT 770 i Yamaha PSR 300) mimo, że kosztowały sporo nie miały nawet 10% tych możliwości. Ale to nie instrument gra, tylko muzyk na instrumencie. Nie szukamy przecież odtwarzacza ani samograja (chyba). Jaka jest dynamika rozwoju fortepianów, czy skrzypiec? Na pewno nie przestaną się sprzedawać.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG Grandstage X - Odświeżone flagowe stage piano od Korga bestspec 1 228 20.01.2024, 18:40
Ostatni post: pawelsz
  Korg Opsix MKII oraz Opsix, Modwave i Waveste w module bestspec 0 133 19.01.2024, 20:58
Ostatni post: bestspec
  Korg MicroKorg2 - nowa wersna znanego witualnego analoga bestspec 0 107 19.01.2024, 20:50
Ostatni post: bestspec
  Korg KingKong Neo - nowy mniejszy brat Korg KingKong bestspec 0 106 19.01.2024, 20:46
Ostatni post: bestspec
  Korg Pa5X - nowy topowy keyboard od Korga bestspec 10 4,135 03.10.2023, 06:05
Ostatni post: GoOrange

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS