Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapis brzmienia ustawionego w czasie rzeczywistym.
10.02.2017, 20:47,
#1
Zapis brzmienia ustawionego w czasie rzeczywistym.
Witam. Ponieważ mam Korga Krome dopiero miesiąc jestem zielony jeżeli chodzi o obsługę.Wcześniej yamahy i rolandy. Próbowałem w/g instrukcji ale barwa ucieka.
Zacznę od początku. Korg po lewej stronie posiada pokrętła do zmiany danego brzmienia w czasie rzeczywistym (delay,release,cutoff,reverb, itp.)
Ustawiłem sobie brzmienie jakie mi odpowiada i próbowałem je zapisać w jakimś tam banku user - niestety nie zapisuje ustawień chodzi o efekty. Zmniejszyłem attack i reverb po naciśnięciu write i zapisaniu w odpowiednim banku nie zapisuje tych parametrów tylko powraca do swoich ustawień.Czy efekty do brzmienia trzeba dodatkowo jakoś zapisać ? Proszę o pomoc.

Korg Krome i Roland Juno-G - muzycznie zakręcony.
Odpowiedz
12.02.2017, 17:58,
#2
RE: Zapis brzmienia ustawionego w czasie rzeczywistym.
Witaj

Powinieneś zapisywać program przez wybór z górnego menu – Write Program.
Sprawdź jeszcze w Globalu – czy przypadkiem masz zaznaczone Memory Protect.
Ponieważ nie mam Krome tylko Kronosa – więc dokładnie nie napiszę Ci gdzie w Globalu masz znaleźć tą funkcję – ale nie powinieneś mieć problemu z zlokalizowaniem tej funkcji.

Pozdro
SoP

Odpowiedz
16.02.2017, 11:46,
#3
RE: Zapis brzmienia ustawionego w czasie rzeczywistym.
Serdeczne dzięki za zainteresowanie tematem. Spróbuję jak kolega poradził...Chyba mało kto tu zagląda.Pewnie od właściciela Kroma dowiedział bym się pewniaka, pewnie są jacyś użytkownicy tej maszyny - pewnie trzeba poczekać jeszcze z odpowiedzią ale może Kronos ma podobnie...opiszę jakby co.

Korg Krome i Roland Juno-G - muzycznie zakręcony.
Odpowiedz
17.02.2017, 13:23,
#4
RE: Zapis brzmienia ustawionego w czasie rzeczywistym.
Na początek, proponuję wcisnąć przycisk REC w sekcji Sekwencer.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Krome/Krome EX vs PA700/1000 edycja brzmienia Feather 6 9,279 19.08.2019, 09:41
Ostatni post: Feather
  7 dni - niższe ceny na brzmienia dla Kronosa soundsofplanet 4 9,044 28.11.2016, 12:03
Ostatni post: hammond
  Nowe brzmienia dla Korga Kronos i Kronos 2 soundsofplanet 0 5,385 26.08.2015, 21:12
Ostatni post: soundsofplanet
  KROME - Brzmienia skwari89 1 5,374 20.05.2013, 22:25
Ostatni post: miela

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS