Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uniwersalny Mikser studyjny
01.04.2018, 15:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.04.2018, 15:22 przez Deep_Frequency.)
#1
Uniwersalny Mikser studyjny
Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Od pewnego czasu zaczynam borykać się z brakiem miejsca w moim interfejsie Focusrite Scarlett 2i2.
Z racji tego, że doszło do podłączenia kilka nowych sprzętów, plus następne są w drodze pomyślałem, że może warto będzie zainwestować w studyjny mikser, żeby mieć więcej możliwości konfiguracji ów sprzętu.

Do tego momentu nie widziałem potrzeby korzystania z tego rodzaju urządzeń więc niestety moja wiedza na ich temat jest najwyżej podstawowa.

Czego będę wymagał od mojego miksera?
-odpowiedniej liczby wejść i wyjść, będę podłączał do niego sporo rzeczy (automat perkusyjny, 2 mono synty, kilka innych syntezatorów + zestaw dj'ski towarzyszy z naszego kolektywu [2x cdj + mikser DJM 600]) sygnał chciałbym jednocześnie nagrywać do Daw i zewnętrznego rejestratora.
-kanały wysyłek (nie jestem pewien czy dokładnie tak się to nazywa) chcę podłączać zewnętrzne efekty (co najmniej 2) na kanał i wysyłać efekt na poszczególne kanały.
-trzy punktową korekcję.
-dobrą jakość przetwarzanego dźwięku

Teraz najważniejsza kwestia którą nie do końca rozumiem.
Chciałbym żeby podczas nagrywania do DAW każdy kanał nagrywał się jako osobna ścieżka Audio.
Wiem, że aby to zrobić mikser musi mieć wbudowany interfejs audio, lub jeśli takowego nie posiada trzeba odpowiednie kanały podłączyć do osobnego interfejsu.
Pytanie brzmi, czy wystarczy mi do tego celu po prostu mikser z modułem USB.
Drugie pytanie, jeżeli sprzęt nie posiada interfejsu jak wtedy spiąć mikser z interfejsem żeby nagrywać ścieżki indywidualnie (mam na myśli które wyjścia z miksera trzeba podłączyć do interfejsu i w jaki sposób)

Wiem że pytania które tu padły mogą wydawać się dla bardziej zaawansowanych użytkowników trywialne, ale nie potrafię znaleźć na nie odpowiedzi, dlatego zwracam się z tym problem do was.

W razie niejasności postaram się opisać wszystko dokładniej

Pozdrawiam serdecznie!

Don't be afraid...
We are protected.
Odpowiedz
03.04.2018, 11:12,
#2
RE: Uniwersalny Mikser studyjny
Sprawa wcale nie jest taka prosta.
O nagrywaniu wielokanałowym przeczytaj tu:

http://zakamarkiaudio.pl/2013/09/nagrywa...fejsy.html

http://zakamarkiaudio.pl/2013/10/nagrywa...ksery.html

http://zakamarkiaudio.pl/2013/10/nagrywa...ksery.html

Odpowiedz
22.05.2018, 07:02,
#3
RE: Uniwersalny Mikser studyjny
Najlepiej sprawdź mikser przed zakupem w sklepie. Podłącz coś do niego i posłuchaj czy szumi, i na jakim poziomie głośności przestaje szumić. Tanie miksery nie szumią dopiero na 40-50% swojej maksymalnej głośności. Wzmacniacz może się okazać niezbedny, a to kolejny wydatek. Dlatego oceń sam co jesteś w stanie zaakceptować.

Jeśli chcesz podłączyć zewnętrzne efekty fx, nie kupuj miksera z efektami, szkoda przepłacać.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mikser do domowego studio zagoor 6 7,674 07.06.2020, 22:11
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS