Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
23.03.2017, 13:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.03.2017, 13:43 przez wasylu1.)
#1
(Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
Witam Serdecznie Smile

Jak w temacie już zaznaczyłem, jestem nowy w Motifie, raczej obracałem się w korgach, ale trafiła się okazja i sprawiłem sobie Yamaszkę, która okazała się caaałkiem dziarska. Szaleję teraz z instrukcją obsługi, którą też zdobyłem krwawicą, ale jakoś sobie radzę.

Moje pytania są raczej natury niekoniecznie zawartej w instrukcji.
Wersja, ktorą kupiłem, jest niestety bardzo okrojona, nie ma nawet ramu, ale to tak jak z PeCetem, powolutku i "bedzie pan zadowolony"

W związku z czym poszukuję kilku rzeczy:
1) Ramu działajacego w Motif ES i najlepiej, zeby to był jakiś odpowiednik, bo jak zobaczyłem ceny polecanych RAMów przez Yamahę, to przeżegnałem się lewym kolanem stojąc na głowie, a z tego co wyczytałem np na Motifatorze, to kilka innych ramów ze starych pecetów pasuje. Chciałbym wiedzieć jakie niezbędne warunki musi spełniać taki RAM oprócz 168 pinów, 256MB na sztukę i parzystości doboru kości, gdzie można znaleźć coś takiego i czy może ktoś z Was ma taki ramik po przystępnej cenie?

2)Koniecznie w następnej kolejności potrzebuję też mLan, vocoder i może jakieś rozszerzenia dźwięków, najlepiej synthów, najlepiej z instrukcjami, ale znając siebie wciągnę co możliwe, żeby instrument był jak najlepiej wyposażony do rzeczy, które mnie interesują.

Najważniejsza jest dla mnie gra na żywo (z zywym bandem, jak i solo) przy wykorzystywaniu vocodera, tradycyjnego syntezatora ze wszystkimi możliwymi bajerami oraz tworzenie muzyki w domowym studio.
Do gry na żywo bardzo chciałbym przystosować instrument tworząc odpowiednie presety, z czym też sobie jakoś powoli radzę, ale interesuje mnie taki cwancyk:

a) jako drugiego klawisza używam głównie Novation X-station 49, a szykuję się na coś innego (bo mam okazję wymienić go na "w miarę" dobre monitory studyjne), mam też w domu Rolanda GW8 i Korga N1 i zawsze któryś sobie biorę na wykony. Interesuje mnie opcja (o ile jest taka w ogóle możliwość) stosowania np.technologii MIDI do sterowania obydwoma instrumentami na raz, czyli np. ustawiam Preset w Motifie (lub urządzeniu sterującym), a inne instrumenty same dobierają (wcześniej zaprogramowane) presety, lub chociaż barwy w swoich systemach.

Nie chcę grać tylko brzmieniami jednego instrumentu (bo to wiem, że to akurat można ustawić korzystając z klawiatury sterującej), a raczej wykorzystywać różnice brzmieniowe między instrumentami.

4) Zdaję sobie sprawę, ze może nawet nie jest to możliwe i będę skazany na przestawianie każdego instrumentu między numerami, ale zapytać można, a chociażby z szacunku do odbiorców i zespołu, chciałbym mocno ograniczyć grzebanie w klawiszu w tak ważnych (i niekoniecznie niezbędnych) chwilach.
W związku z czym nasuwa mi się następne pytanie:

Czy istnieje możliwość połączenia ze sobą instrumentów tak, żeby zmieniając ustawienia w jednym samoczynnie zmieniały się one w innym?
(Niedawno jakoś niechcący udało mi się zmieniać Presety Motifa z poziomu X-Station, ale w jaki sposób to się odbyło to nie wiem, no i wolałbym jednak robić to z poziomu Motifa)

Ewentualnie: czy istnieją jakieś sterowniki (np nożne - podobne do gitarowych-MIDI) które po zaprogramowaniu robiły by to?

6) Wazna też sprawa: Czy pendrive, lub karta SD (ja używam pena) może być większy niż 512MB? ... po wielu próbach musiałem 2GB pena "okroic" z pamięci do 512MB i sformatować na FAT16...

7) Czy Reason4 (pytam, bo mam) będzie dobrze działał z MotifemES, a może ktoś zna inny ciekawy, łatwy i w miarę tani, lub najlepiej darmowy program typu LMMS, który będzie sobie radził z Motifem?

W swojej bardzo skromnej "wiedzy" na temat nagrywania i realizacji dźwięku jestem raczej starej daty analogowcem, czyli nagrywanie tradycyjne wielościeżkowe (kilkukrotne czasem - pamietam jeszcze taśmy wielośladowe) ale chciałbym wykorzystywać zalety obróbki cyfrowej jednak Wink

Będę baaardzo wdzięczny za , choć częściową, pomoc w tematach.

ps. Z pewnością to nie ostatnie tematy o które pytam, proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość, a także wskazówki dotyczące samej formy i treści pytań.

Dziękuję Smile

Odpowiedz
29.03.2017, 06:23,
#2
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
Hej
1. Ja miałem chyba takie kości do Motifa muszę sprawdzić. To nie były drogie rzeczy
http://www.ebay.com/itm/64MB-2x32MB-MEMO...SwX8RXHEAJ
2.zy na pewno potrzebujesz mLana?
a) jest to jak najbardziej możliwe.
4. tak
5. co do rozmiarów jakie obsługiwał to nie pamiętam
7. Reason będzie działał dobrze z każdym instrumentem który posiada midi lub USB. Rozumiem, że chcesz nagrywać przy pomocy brzmień z Reasona?

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.03.2017, 15:49,
#3
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
Po pierwsze bardzo dziękuję za odpowiedzi i przepraszam, ze długo nie odpisywałem, ale mam mase roboty.
1. Troche małe te kości, interesuje mnie maksymalne wykorzystanie instrumentu, czyli, bodajże 2x256MB, jeśli takowe posiadasz, to z chęcią porozmawiam o kupnie.
2. Z tego co przejrzałem, to mLan nie jest mi niezbędny.
Zależy mi na rboieniu muzyki na żywo i z tego względu kupilem motifa, instrument mi się spodobał, a okazało się że z tym sekwencerem jest jeszcze gorzej niż np w rolandzie gw8, gdzie gotową barwą mogę nagrywać. Przydałby mi się taki miks funkcji PATTERN z motifa z możliwością żywego dogrywania (i jednocześnie odtwarzania) nowych rzeczy, ale do tego będę jednak musiał dokupić zewnętrzny looper, albo sekwencer, najlepiej oba.
a) czy masz może informacje jak nazwać to, co chę uzyskać, zebym mógl poszukać informacji?
czy jest możliwe ustawienie gotowych presetów tak, żebym miał wybór, czy chcę, żeby MOTIF sterował raz rolandem, raz X-stationem (ten drugi może niedługo zamienię na monitory sinn7, wiec moze to nie bedzie aktualnie, ale wiadomo - dokupie coś w końcu - tego Rolka nie mogę już
sluchać). Taki nożny sterownik też fajna sprawa.
7. Brzmienia reasona są spoko, ale chciałbym mieć możliwość mieszania z barwami MOTIFa, no i dogrywanie żywych instrumentów, co w REASONie nie jest możliwe, może jakiś inny łatwy DAW polecisz na starego kompa (AMD c-60APU + 4GB RAM , WIN7)
Będę bardzo wdzięczny za wskazówki Smile

Odpowiedz
04.04.2017, 13:47, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2017, 13:50 przez wasylu1.)
#4
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
Zauważyłem również, że potrzebna mi jest pewna funkcja i być moze jej po prostu jeszcze nie odkryłem:
Chodzi mi o to, że podczas grania utworu chciałbym jednym przyciskiem zmienic kilka parametrów na raz.
Używam tam czterowarstwowego brzmienia, gdzie jako layer mam nałożone dwie warstwy w środkowej części klawiatury, a dwie są osobno na pozostałych częściach. Utwór, pod który chcę dostosować dany Performance charakteryzuje się kilkoma przerwami w których klawisz buduje napięcie.
Polega to na tym, ze przez kilka taktów gram samym pianem elektrycznym, chłopaki w tym czasie na basie, garach i gitarze zaczynają budować napięcie, do ktorego ja się dołączam.
a) Kółkiem MW zgłaśniam powoli jedną z warstw, prawą ręką w tym czasie "ciągnę" motyw początkowy, na koncu tego przebiegu dwie warstwy grają pełną siłą,
b) ale muszę dodatkowo wcisnąć przycisk "MASTER EFFECT" (z ustawionym Slice), żeby brzmienie zaczęło się "szarpać" w ostatnim takcie.
c) Zaraz po tym muszę błyskawicznie wycisnąć ME, wcisnąć Apreggiator (to robię za pomocą FootSwitcha) i włączyć jedną warstwę.
Czy jest jakaś funkcja, która tę ostatnią czynność "c)" "zrobi" po wciśnięciu jednego przycisku, a najlepiej footswitcha?

Odpowiedz
12.05.2017, 14:38,
#5
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
Temat się urwał....

Ale kupiłem za to RAM.

Niestety dalej walczę....

Odpowiedz
15.05.2017, 11:17,
#6
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
W ustawieniach pedału zobacz czy nie możesz uruchamiać arpeggiatora, bo chyba tak.

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
31.07.2017, 17:05,
#7
RE: (Niezbędny hardware i ustawienia w Motif ES. Proszę o podpowiedzi.
No tak. Mam to ustawione, ale myślałem, że mogę ustawić tak, by zmieniało kilka rzeczy na raz. Jedynym ratunkiem jest chyba zaprogramowanie tak, by dwa podobne (różniące się od siebie właśnie tymi przełączeniami) performance były obok siebie pod szybkim wybieraniem, ale będzie przerwa w wybrzmiewaniu dźwięku, co swoją drogą też jest uciążliwe.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Motif es6 performance Patryk13016 1 4,705 26.01.2017, 23:39
Ostatni post: hammond
  Motif rack classic. Jak skopiować voice do multi krzysztof78 0 3,183 14.05.2015, 11:50
Ostatni post: krzysztof78
  Jakość przetworników Motif classic vs ES Tomek74 5 13,677 19.03.2015, 19:23
Ostatni post: Sumeraxe
  Motif Rack Instrukcja PL krzysztof78 0 4,966 29.07.2014, 13:19
Ostatni post: krzysztof78
  Motif Es Rack - tryb Voice i Performance 12grudzien 8 15,219 24.07.2014, 21:10
Ostatni post: hammond

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS