Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
30.04.2017, 05:36,
#1
Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Witam!

Jak w temacie - czy ktoś zdecydował się nabyć Dexibell Vivo S7? Jeśli tak, to jak wrażenia po pewnym czasie użytkowania? Ograłem już Kawai (ES8, MP7), Kurzweil (Artis, Forte SE), Roland (FP90 - chodziło mi w tym wypadku o ogólne sprawdzenie działania klawiatury). Strasznie podoba mi się Forte SE (z resztą Artis też) za wyjątkiem jego klawiatury - Fatar TP/100LR... Grając na tym instrumencie odniosłem wrażenie, jakoby dźwignia z ciężarkiem, która ma imitować działanie młotka fortepianu jest nieco "giętka" i sprężynuje przy graniu w dynamice mezzoforte lub forte, czy też mocniej... Jest takie dziwne uczucie w tych klawiaturach TP/100, że ten klawisz tak "kopie", jakby chciał wypchnąć grającego... Nie umiem tego opisać. Z kolei Dexibell ma Fatar TP/40M z powierzchnią Ivory - podoba mi się, tylko chciałbym znać opinie użytkowników, którzy ten instrument zakupili, trochę już się z nim "oswoili" i mogą mi opisać swoje wrażenia (pozytywne i negatywne) z eksploatacji. Jeśli jest tu na tym forum jakiś właściciel Dexibell Vivo S7, chętnie wysłucham jego opinii z użytkowania owego piana. Z góry dzięki.

Odpowiedz
30.04.2017, 11:43,
#2
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Wątpię żeby ktoś go miał, jedynie przez chwilę w sklepie może. Zapytaj na privie hammond'a, On ograł prawie wszystkie klawiatury.
Co do klawiatury TP40M, to znajdziesz ją w Nord piano 2/3, tylko bez powierzchni Ivory, no i Nordy nie wytłumiają swoich klawiatur, co skutkuje sporym hałasem. Nie wiem jak to ma się u Dexibella.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.04.2017, 17:56,
#3
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Ogrywałem ten instrument w sklepie chyba pół roku temu. Z czystej ciekawości.
Pamiętam, że zraziły mnie do niego brzmienia fortepianów.
Po prostu nie spodobały mi się. Ale pozostałe brzmienia były OK.
I ta cena, gdybym ja szukał czegoś podobnego, postawiłbym na Kurzweila.

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
01.05.2017, 07:35,
#4
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Ok, rozumiem... Mnie też piano nie zachwyciło jakoś specjalnie, ale od biedy można coś fajnego (jakieś dobre brzmienia chociażby Bechsteina) wrzucić na pendrive w formacie SF2 na przykład i kwestia brzmienia TEORETYCZNIE rozwiązana. Mam jeszcze takie pytanko zupełnie nie na temat tego posta, ale nie chcę zaczynać nowego tematu, za który mógłbym zostać zlinczowany... Mianowice, dlaczego Nord Stage 2 EX ma polifonię dla sekcji "Piano" tylko 40-60? Mój stary Kurzweil MPS20 ma max. polifonię 64...

Odpowiedz
01.05.2017, 10:13,
#5
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Jeszcze w temacie Dexibella.

https://www.infomusic.pl/test/47698,test...em-vivo-s7

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
01.05.2017, 10:56,
#6
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Czytałem już ten artykuł.

Odpowiedz
01.05.2017, 11:26,
#7
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(01.05.2017, 07:35)adasiekmuzyk napisał(a): ... można coś fajnego (jakieś dobre brzmienia chociażby Bechsteina) wrzucić na pendrive w formacie SF2 na przykład i kwestia brzmienia TEORETYCZNIE rozwiązana.

Jeśli masz jakiś link do strony z brzmieniami obsługiwanymi przez Dexibella lub demami, to poproszę o wrzucenie.

(01.05.2017, 07:35)adasiekmuzyk napisał(a): ... dlaczego Nord Stage 2 EX ma polifonię dla sekcji "Piano" tylko 40-60?

O to pytają chyba wszyscy i wszędzie i nikt nie uzyskał na to pytanie odpowiedzi. Po prostu nordy tak mają. Może największe sample fortepianowe w formacie XL (200MB) im się wieszały przy większej polifonii, bo procesor tam też nie jest jakimś potworem mocy więc zrobili cięcie.
Teraz w NS3 już jest 128.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.05.2017, 11:39,
#8
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Brzmienia do Dexibella pobrałem w formacie ".SF2" z (UWAGA! Proszę się nie śmiać...) Chomikuj.pl... Więcej napiszę, jak potestuję.

Odpowiedz
01.05.2017, 15:52,
#9
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
adasiekmuzyk - gdzie ta biblioteka brzmień Dexibella na ich stronie, bo nie potrafię znaleźć?
Ty masz tego Dexibella czy to wszystko kombinowałeś w sklepie a dopiero przymierzasz się do zakupu?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.05.2017, 16:48, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2017, 16:51 przez adasiekmuzyk.)
#10
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Przede wszystkim musisz się zalogować na oficjalnej stronie Dexibell. Potem na górze strony masz pasek z odnośnikami (O NAS, PRODUKTY, NEWS i BLOG...) i tam klikasz na "MY I" i klikasz na interesujący Cię model. W tym momencie wyskakuje lista z wszystkimi rzeczami do pobrania dla danego modelu Dexibell, który wybrałeś. Ja go jeszcze nie kupiłem, choć dość mocno mnie kusi ten klawisz... Kombinowałem to wszystko w sklepie (specjalnie dla mnie sprowadzili akurat ten model i tylko ja mogę ten klawisz na razie ogrywać). Szczerze powiedziawszy te brzmienia fortepianów, które Dexibell ma wbudowane niezbyt mi się podobają. Bardziej podoba mi się Kurzweil (najbardziej FORTE SE lub ewentualnie ARTIS), ale wkurza mnie dość mocno efekt sprężynującego odbicia w klawiaturze Fatar TP/100LR. Lepsza jest TP/40M w Vivo S7, bo tak nie "kopie" pianisty po palcach. Miałem jeszcze do wyboru Kawai MP7, ale nie mogłem go ograć. Zamiast tego mogłem pomacać klawiaturę z półrocznego używanego Kawai ES8 (bardzo podobna do MP7, a wg producenta nawet lepsza, bo niby ulepszona) i byłem zawiedziony jej lekkością działania. Spodziewałem się cięższej klawiatury. Swoją drogą (z czystej ciekawości) czytam i porównuję Norda (Stage 2 EX i Piano 2/3) do innych klawiszy i nasuwa mi się jedno pytanie - skoro polifonia dla fortepianów wynosi tutaj 40 głosów (w porywach 60), to w zasadzie ten instrument dość szybko można "zatkać/zapchać", dobrze rozumuję?

Odpowiedz
01.05.2017, 17:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.05.2017, 17:15 przez Dafik.)
#11
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Na stronie Dexibella (tak jak piszesz) są różne rzeczy ale brzmień alternatywnych fortepianów nie ma.
A czy z tymi z chomikuj nie jest tak, że jedną próbkę "rozsmarowujesz" po całej klawiaturze, bez warstw i stref ?
Pytam, bo nie wiem. Ale takie rozwiązanie nie załatwiałoby sprawy.

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
01.05.2017, 17:23,
#12
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Te pliki z Chomikuj mają jak widzę, max kilkadziesiąt mega. Więc nie liczyłbym na osobne próbkowanie każdego klawisza i na dodatek kilka warstw dynamiki Smile

tu przykład
http://chomikuj.pl/wzorjga/PROGRAMY+PC/F...soundfonty

Odpowiedz
01.05.2017, 17:51,
#13
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(01.05.2017, 16:48)adasiekmuzyk napisał(a): Przede wszystkim musisz się zalogować na oficjalnej stronie Dexibell.
Trochę to takie utrudnianie ale przedewszystkim wygląda na sztuczne nabijanie punktów dla producenta, że niby mają tyle użytkowników a ich produkty są tak rozchwytywane. Więcej w tym marketingu niż konkretnej rzetelnej prezentacji.
Żeby Dexibell nie okazał się takim wszystkomającym lecz nieco kulejącym Androidem wobec jakości nordowego "nadgryzionego jabłka" ale może okaże się inaczej.
(01.05.2017, 16:48)adasiekmuzyk napisał(a): Ja go jeszcze nie kupiłem, choć dość mocno mnie kusi ten klawisz... Kombinowałem to wszystko w sklepie (specjalnie dla mnie sprowadzili akurat ten model i tylko ja mogę ten klawisz na razie ogrywać).
Skoro masz taką możliwość, to ograj go porządnie i przerób wszystkie możliwe rozszerzenia brzmień, zwłaszcza pian, żebyś nie żałował, że to wszystko nieco przebajerowane i wygląda ładnie tylko na papierze.
(01.05.2017, 16:48)adasiekmuzyk napisał(a): Bardziej podoba mi się Kurzweil (najbardziej FORTE SE lub ewentualnie ARTIS), ale wkurza mnie dość mocno efekt sprężynującego odbicia w klawiaturze Fatar TP/100LR. Lepsza jest TP/40M w Vivo S7, bo tak nie "kopie" pianisty po palcach.
To może Forte (nie SE) lub PC3A8? Klawiatura jest nieco lżejsza, bo TP40L, co prawda bez powierzchni Ivory ale na pokładzie masz German piano więc zabrzmi.
(01.05.2017, 16:48)adasiekmuzyk napisał(a): Swoją drogą (z czystej ciekawości) czytam i porównuję Norda (Stage 2 EX i Piano 2/3) do innych klawiszy i nasuwa mi się jedno pytanie - skoro polifonia dla fortepianów wynosi tutaj 40 głosów (w porywach 60), to w zasadzie ten instrument dość szybko można "zatkać/zapchać", dobrze rozumuję?
Teoretycznie tak ale to zależy co i jak grasz. Jak będziesz uprawiał na nim Warszawską Jesień i grał klastrami po całej szerokości klawiatury, trzymając to razem na sustainie, to tak ale nawet przy gęstym graniu Rachmaninowa, Nord raczej się jeszcze nikomu nie zapchał.
https://youtu.be/vuEUfFlz8kM?t=53s
Ja bym więc tą polifonią tak aż bardzo się nie przejmował. Pianino, to nie workstation.
Nawiasem - Nord piano 3 ma już 128 głosów polifonii. Ja miałem Nord piano 2 (TP40M) i lubiłem też sobie poimprowizować w stylu Jarretta i nigdy nie miałem z polifonią.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
01.05.2017, 21:38,
#14
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
A właśnie jak to jest w PC3A8? Ma string resonance, damper resonance lub jakieś inne tego typu efekty w brzmieniach fortepianowych?

Odpowiedz
01.05.2017, 21:55,
#15
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
PC3A dzięki fabrycznie wbudowanemu rozszerzeniu German D Grand Piano zabrzmi tak jak Artis, ponieważ są to brzmienia fortepianów z Artisa

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,578.html

Odpowiedz
05.05.2017, 20:30,
#16
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Do dexibella mozna wgrywać duze SF2 i one mają warstwy Smile

Kurzwei PC3x Pc2x , K2600x, fender Rhodes, Novation xio, Novation x station, Yamaha sk20, Yamaha motif rack es ,plg-150  vl . Virus ti Polar, Korg M3 76, Yamaha s90xs, Hammond Sk1 chętnie pomogę.
Odpowiedz
17.02.2018, 19:09, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.02.2018, 19:10 przez Qaroll.)
#17
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Ogrywałem dzisiaj Vivo S7. O losie, jak to brzmi! Brzmienie pełne niuansów, ciemne i ciepłe. Piękne do grania ballad czy klasyki. Duże możliwości edycji. Domyślnie efekty trochę przeholowane (szczególnie KeyOff noise i Damper noise), ale po ich przytemperowaniu piano brzmi jak trzeba. Szkoda, że Panowie z Rolanda nie poszli tą drogą. Klawiatura w S7 to TP40M - powiem szczerze, że średnio mi się na niej grało. PHA50 Rolanda bije ją na głowę, no ale to nowe w pełni modelowane brzmienie to regres tonalny w stosunku do starych Supernatural. Swoją drogą, brzmienie Dexibell ma w sobie coś ze starego, dobrego Rolanda (korzenie firmy też mocno Rolandowskie..).

Pomimo, iż byłem praktycznie zdecydowany na któregoś z Rolandów, zamówiłem sobie Vivo P7. Mam nadzieję, że jakoś przeżyję TP100LR, a raczej, że się do niej przyzwyczaję. Jak do mnie dotrze i ogarnę obsługę, pewnie nagram jakieś demo.

PS. Podobno Dexibell ma niedługo wypuścić 2 nowe fortepiany: Japanese Grand i German Grand Smile

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
17.02.2018, 20:48,
#18
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(17.02.2018, 19:09)Qaroll napisał(a): Klawiatura w S7 to TP40M - powiem szczerze, że średnio mi się na niej grało. PHA50 Rolanda bije ją na głowę, no ale to nowe w pełni modelowane brzmienie to regres tonalny w stosunku do starych Supernatural. ‎

Czyli ta sama co w nord piano 2 i 3, tak więc tutaj w pełni podzielam zdanie o wyższości pracy Rolanda PHA50. Tak samo uważam w kwestii brzmienia SuperNatural i modelowanego - szkoda, że tak to poszło w Rolandzie.

(17.02.2018, 19:09)Qaroll napisał(a):
PS. Podobno Dexibell ma niedługo wypuścić 2 nowe fortepiany: Japanese Grand i German Grand Smile

Będę musiał koniecznie ograć to piano, zwłaszcza kiedy wypuszczą niemiecki fortepian Smile

Porównywałeś może tego H7 do najnowszego nord piano 3?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
17.02.2018, 22:58,
#19
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(17.02.2018, 20:48)Rychubil napisał(a): Porównywałeś może tego H7 do najnowszego nord piano 3?

Nie, ale natknąłem się na to nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=PqJNMqKJHzc

Co do Norda.. czerwone lubię tylko mięso, samochody i usta mojej ulubienicy. Jakoś mnie ich fortepiany nie urzekają, co innego e-piana w serii Electro.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
18.02.2018, 01:21,
#20
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(17.02.2018, 22:58)Qaroll napisał(a): ... natknąłem się na to nagranie: https://www.youtube.com/watch?v=PqJNMqKJHzc

Słyszałem już to porównanie i moje odczucia akurat są odwrotne, no ale wiadomo - rzecz gustu i smaku. W każdym razie ten przykład kompletnie mnie nie przekonuje do Dexibella ale nie mówię jeszcze ostatecznie NIE, póki go sam nie ogram.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.02.2018, 15:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2018, 15:23 przez Qaroll.)
#21
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Wczoraj drogą kupna stałem się posiadaczem Dexibell Vivo S7. Do TP40M idzie się jednak przyzwyczaić, aczkolwiek muszę poeksperymentować z Velocity Curve. W nowym OS wypuścili możliwość zdefiniowania krzywej dla każdego z soundów. Jednak wielką zaletą Rolandów jest to, że siadasz do niego i od razu wiesz jak grać w pełnym zakresie dynamiki.

Piano brzmi pięknie, może kapkę za ciemno na użytek muzyki rozrywkowej. Mała uwaga, gdyby komuś przeszkadzał przesadzony efekt pedału: sprawa wygląda inaczej, kiedy używamy dampera z trybem continuous (np. Rolanda DP10), bo efekty są uzależnione od dynamiki jego używania, nie są 0-1.

Co do nowych fortepianów, będą dostępne do pobrania najpóźniej do końca przyszłego tygodnia (info od producenta).

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
20.02.2018, 15:42,
#22
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(20.02.2018, 15:22)Qaroll napisał(a): Do TP40M idzie się jednak przyzwyczaić, aczkolwiek muszę poeksperymentować z Velocity Curve.

Napisz za jakiś czas czy się do niej przyzwyczaiłeś, czy nadal jednak irytuje, bo Ja akurat się nie przyzwyczaiłem i to było m.in. powodem pozbycia się norda.

(20.02.2018, 15:22)Qaroll napisał(a): Jednak wielką zaletą Rolandów jest to, że siadasz do niego i od razu wiesz jak grać w pełnym zakresie dynamiki.

To prawda choć w Kawaiu jest jeszcze lepiej Wink

(20.02.2018, 15:22)Qaroll napisał(a): Piano brzmi pięknie, może kapkę za ciemno na użytek muzyki rozrywkowej.

No i nareszcie jakieś ciemniej brzmiące piano Smile

(20.02.2018, 15:22)Qaroll napisał(a): Co do nowych fortepianów, będą dostępne do pobrania najpóźniej do końca przyszłego tygodnia (info od producenta).

Fajnie, będę śledził dema, bo na razie nie mam kiedy wybrać się do sklepów Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
20.02.2018, 16:04,
#23
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(20.02.2018, 15:42)Rychubil napisał(a): To prawda choć w Kawaiu jest jeszcze lepiej Wink

Oj, każdy ma inne paluszki jednak, a raczej przyzwyczajenia. Kiedy miałem MP7, za każdym razem musiałem bardzo uważać, żeby nie grać ciągle fortissimo na tej lekkiej klawiaturce. W drugą stronę z kolei, RH3 w Korgu to byla katorga, niewiele lepiej jest w nowych Casio. Chociaż to może nie tyle kwestia 'ciężkości' klawiszy, co ich 'twardości'?

Szkoda, że Dexibell nie 'ukradło' trochę Rolandowskiej technologii w tym aspekcie, ale widocznie nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
20.02.2018, 16:08,
#24
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(20.02.2018, 16:04)Qaroll napisał(a):
(20.02.2018, 15:42)Rychubil napisał(a): To prawda choć w Kawaiu jest jeszcze lepiej Wink

Oj, każdy ma inne paluszki jednak, a raczej przyzwyczajenia. Kiedy miałem MP7, za każdym razem musiałem bardzo uważać, żeby nie grać ciągle fortissimo na tej lekkiej klawiaturce.

Miałem na myśli topowe klawiatury jak RM3 czy GF/GF2 - moje niedoprecyzowanie Wink

(20.02.2018, 16:04)Qaroll napisał(a): ... nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.

Bardzo piękne i prawdziwe Big Grin

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.02.2018, 15:07,
#25
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Wczoraj eksperymentowałem z SF2, znalazłem nawet bardzo fajne piano - Salamader Yamaha C5, z 16 warstwami, a tu proszę, Dexibell udostępnił dzisiaj Japan i German grand do pobrania Smile Przetestuję i dam znać, jak to wygląda!

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
22.02.2018, 19:05,
#26
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(22.02.2018, 15:07)Qaroll napisał(a): Wczoraj eksperymentowałem z SF2, znalazłem nawet bardzo fajne piano - Salamader Yamaha C5, z 16 warstwami

Czy możesz przybliżyć temat, co to SF2?

(22.02.2018, 15:07)Qaroll napisał(a): Dexibell udostępnił dzisiaj Japan i German grand do pobrania Smile Przetestuję i dam znać, jak to wygląda!

Wiesz może jakie modele fortepianów akustycznych zostały do nich użyte? Najbardziej ciekawi mnie niemiecki model - Bechstein czy Steinway?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
22.02.2018, 19:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22.02.2018, 21:24 przez Qaroll.)
#27
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
SF2 - SoundFont. Chyba najpopularniejszy otwarty standard brzmień. Dexibell umożliwia ich import w swoich pianach, obok swojego własnego formatu.

Co do German Grand - obstawiam Steinwaya D Hamburg. Ogram to dzisiaj i zobaczę. Podpytam bezpośrednio w Dexibell, może się przyznają. Jak dotąd są bardzo responsywni Smile

Update!
Ograłem nowe piana. Jestem trochę rozczarowany. Rychubill, pewnie już widziałeś moją mikro-recenzję 'na tym drugim forum', ale zostawię tutaj, gdyby ktoś się zastanawiał nad Dexibell.

1. Japan Grand - obstawiam Kawai. Metaliczny, bardzo dźwięczny rezonans, dla niektórych pewnie za bardzo. Piano raczej z gatunku 'mellow'. Nie wydaje mi się, żeby to była Yamaha.
2. German Grand - brzmi bardzo podobnie do drugiego programu z modułu GEM RP-X, a to był zsamplowany Steinway D Hamburg. Brzmienie ciemne, czyste, raczej do grania klasyki. Niespecjalnie mi się spodobało.

Klawiszowy samouk. Pop, soul, jazz i worship Angel
Roland FP10, Pianoteq (Electric Pianos, Steinway B, Steingraeber, YC5), Ravenscroft 275, Garritan CFX Lite, Emberton Walker 1955, Addictive Keys Modern Upright
Odpowiedz
23.02.2018, 00:22,
#28
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
(22.02.2018, 19:36)Qaroll napisał(a): SF2 - SoundFont. Chyba najpopularniejszy otwarty standard brzmień. Dexibell umożliwia ich import w swoich pianach, obok swojego własnego formatu.

1. Japan Grand - obstawiam Kawai. Metaliczny, bardzo dźwięczny rezonans, dla niektórych pewnie za bardzo. Piano raczej z gatunku 'mellow'. Nie wydaje mi się, żeby to była Yamaha.
2. German Grand - brzmi bardzo podobnie do drugiego programu z modułu GEM RP-X, a to był zsamplowany Steinway D Hamburg. Brzmienie ciemne, czyste, raczej do grania klasyki. Niespecjalnie mi się spodobało.

Dzięki za wyjaśnienie tematu SF2.

Możesz wrzucić bezpośredni link do tych sampli Japan i German? Nie mogę znaleźć żadnych informacji o nich na stronie Dexibella.

Ja czekam na jakieś twoje dema tych brzmień. Zrobisz? Byłbyś pierwszy Smile

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
23.02.2018, 20:03,
#29
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
Tu są brzmienia i próbki.

http://www.dexibell.com/index.php?route=.../downloads

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
23.02.2018, 20:55,
#30
RE: Dexibell Vivo S7 - opinie użytkowników.
dzięki Smile
Zapomniałem że u Dexibella trzeba się zarejestrować żeby wejść głębiej w ich specyfikacje.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dexibell Vivo S9 garit 27 32,886 22.02.2024, 10:53
Ostatni post: pawlowski81
  Dexibell SX8 moduł brzmieniowy pawelsz 2 2,032 18.11.2021, 20:46
Ostatni post: pawelsz
  DAW-Studio One 3 Pro/PreSonus - Wasze opinie benek80 6 14,590 31.03.2020, 23:37
Ostatni post: Pedrito
  Dexibell Vivo H10MG i H10S Rychubil 0 2,410 26.01.2019, 13:07
Ostatni post: Rychubil
  Dexibell Combo J7 hammond 10 16,063 26.12.2017, 12:18
Ostatni post: Rychubil

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS