Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Krome pytanie
10.06.2017, 10:15,
#1
Korg Krome pytanie
Dzień dobry. Jestem świeżym użytkownikiem Korga Krome 61 i jestem pod wrażeniem jego możliwości Smile Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników:
Mam klawiaturę podzieloną na lewą i prawą rękę, tylko na lewą rękę chcę ustawić sobie np. skrzypce + bas w ten sposób żeby bas dawał mi dźwięk z akordu niezależnie od przewrotu jaki stosuję w lewej ręce. Np jak złapię akord D-dur: D-Fis-A to bas daje mi dźwięk D, natomiast jak złapię Fis-A-D to bas daje mi dźwięk Fis i trochę mi się to gryzie. Czy jest jakiś sposób, żeby to ustawić? Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Odpowiedz
11.06.2017, 07:45,
#2
RE: Korg Krome pytanie
(10.06.2017, 10:15)jartar napisał(a): Dzień dobry. Jestem świeżym użytkownikiem Korga Krome 61 i jestem pod wrażeniem jego możliwości Smile Mam pytanie do bardziej zaawansowanych użytkowników:
Mam klawiaturę podzieloną na lewą i prawą rękę, tylko na lewą rękę chcę ustawić sobie np. skrzypce + bas w ten sposób żeby bas dawał mi dźwięk z akordu niezależnie od przewrotu jaki stosuję w lewej ręce. Np jak złapię akord D-dur: D-Fis-A to bas daje mi dźwięk D, natomiast jak złapię Fis-A-D to bas daje mi dźwięk Fis i trochę mi się to gryzie. Czy jest jakiś sposób, żeby to ustawić? Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Na pewno się to gryzie bo lewą ręką w basie grać akordami .....średnio, to nie keyboard. Albo lewą grasz oktawy, albo można by to chyba zrobić w ten sposób że ustawić żeby bas był odgrywany przez arpeggio (takie wybrać które reaguje tylko na podstawę akordu) ale wtedy musiałbyś korzystać z gry arpeggiem..... Moim zdaniem się nie da , za dużo kombinowania, grałbym to inaczej , nie akordami w lewej łapie.

Odpowiedz
11.06.2017, 11:28,
#3
RE: Korg Krome pytanie
Zgadza się. Prawdopodobnie jesteś przyzwyczajony do gry na keyboardach (lewa ręka podkład, prawa melodia). Krome to worstation, możesz użyć sekwencera i po prostu nagrać nuta po nucie ścieżkę basową tak, jak chcesz żeby zabrzmiała a resztę grać na żywo.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korg Krome ex, niechciane efekty w trybie combi Benko 0 88 17.02.2024, 21:37
Ostatni post: Benko
  Korg Kronos 73 - ucinanie dźwięku kamilm21 43 71,965 20.09.2020, 21:49
Ostatni post: Valtari
  Krome/Krome EX vs PA700/1000 edycja brzmienia Feather 6 9,290 19.08.2019, 09:41
Ostatni post: Feather
  Korg Kross - nagrywanie przez DAC hoiraq 0 3,266 25.04.2018, 10:44
Ostatni post: hoiraq
  Korg Krome hammond 70 159,300 01.11.2017, 07:52
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS