Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nektar Panorama P4
13.06.2017, 09:41,
#1
Nektar Panorama P4
Cześć, czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć jak podzielić klawiaturę w Panoramie tak aby na każdej strefie grał inny instrument? W opcjach w strefie Zone rzeczywiście można podzielić klawiaturę że jedna jej część gra a inna nie w zależności od tego którą strefę zaznaczymy natomiast nie wiem jak przypisać do danej strefy dany instrument tak by np. od C1 do C2 grał bas a od D2 do D3 pianino a bas już w tej strefie się nie przebijał. Gdyby ktoś mógł punkt po punkcie mi to wyjaśnić to byłbym wdzięczny. Pracuję na Cubase. Napiszę od razu jak ja to robię:


1. Ustawiam na Panoramie (Zone 1 od C1 do C2, Channel 1) (Zone 2 od D2 do D3, Channel 2)i zaznaczam dwa zony żeby były aktywne.
2. W Cubase wybieram powiedzmy Kontakt i tam instrument w którym wybieram Channel 1.
3. Wybieram drugi instrument powiedzmy Jakiś tam pad w Omnisphere i w tym instrumencie wybieram channel 2
4. W Cubase na wejściu wybieram All midi Inputs
5. Na wyjściu jest instrument czyli Kontakt lub Omnisphere.
6. Zaznaczam na Cubase aby dwa instrumenty grały i rzeczywiście grają obydwa ale razem. Nie trzymając się swojej strefy tak jakby instrument nie czytał kanału do którego jest przypisany...:/
Ktoś z Was ma jakiś pomysł ?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS