Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
23.06.2017, 11:13,
#1
Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Witam,

Rozważam kupno klawisza pomiędzy dwoma jak w tytule posta. Czy ktoś jest w stanie pomóc w decyzji. Nie miałem jeszcze okazji bezposredniej konfrontacji instrumentów jednak opierając się na testach i próbkach wydaj mi się, że Roland brzmi nieco lepiej. A jak z klawiaturami?

Pozdrawiam,

Odpowiedz
23.06.2017, 11:49,
#2
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Klawiatura też dużo lepiej, na korzyść Rolanda. Dodatkowo do DS88 można ładować nowe brzmienia stąd:
http://axial.roland.com/category/juno-ds...88_xps-30/

Jakbyś napisał do czego Ci potrzebny instrument i w jakiej muzyce chcesz się odnaleźć to można by głębiej się zastanowić co by było dla Ciebie najlepsze

Odpowiedz
23.06.2017, 12:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2017, 12:16 przez stary_brzeg.)
#3
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Hej,

Granie na żywo głównie mocniejsze brzmienia w stylu progessive rock/metal ale także zdarza się projekt z muzyką popularną np. z filmów. Do tego lubię/tworzę instrumentalne wstępy, części utworów, tutaj tak naprawdę zależy mi na piano, smykach i synthach do podkładów, czasem z elektronicznymi podkładami perkusyjnymi.

Czy tym zakresie cenowych i parametrach inni producenci mają coś do zaoferowania? Yamaha mx 88?

Pozdrowienia

Odpowiedz
23.06.2017, 21:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.06.2017, 21:42 przez Valtari.)
#4
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Mx88 również bym wziął pod uwagę, choć klawiatura GHS z Yamahy nie jest tak dobra jak w DS88. No ale trzeba ją dotknąć bo wcale nie jest pewne że akurat Tobie spasuje.
W muzyce filmowej jak również w progressive rock fajnie znajdują się instrumenty Kurzweil ale to już inny budżet. Yamaha ma dużo nowoczesnych brzmień do muzyki popularnej i choć moduł brzmieniowy pochodzi od topowego Motifa to jest tak tylko w teorii, bo objętość próbek jest znacznie okrojona i to słychać.
Jeżeli 88 klawiszy nie jest koniecznością to można zamiast MX88 przymierzyć się do MOXF6 a zamiast DS88 zainteresować się FA06. Zarówno MOXF jak i FA to workstation z sekwencerem na pokładzie który być może nie jest Ci potrzebny ale brzmieniowo będzie lepiej.

Odpowiedz
25.06.2017, 00:01, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.06.2017, 00:01 przez stary_brzeg.)
#5
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Klawiatura 88 raczej dla mnie nie do ruszenia warunek. Po pierwsze przyzwyczajenie jeszcze po szkole muzycznej, a i niektóre partie fortepianowe nie do zagrania na krótszej. Także niestety wyższe modele odpadają, choć z żalem FA06. Widzę, że o Krossie już w ogóle nie wspominasz. Roland na prowadzeniu.

Odpowiedz
25.06.2017, 14:08,
#6
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Kross jak dla mnie traci na brzmieniach akustycznych, ale synthy i pady ma ciekawe, jak to u Korga.
Ogólnie w modelach określanych jako budżetowe problem polega na oszczędnościach, które producenci są zmuszeni wprowadzić aby udało się osiągnąć niski koszt produkcji.
Tak więc oprócz gorszej jakości klawiatury w porównaniu z modelem topowym oraz wszędobylskim plastikiem oszczędności dotykają również elektroniki. Czyli cały tor audio, przetworniki, tranzystory itp.
Więc jak podłączysz na przykład Yamahę Mx88 czy MOXF oraz powiedzmy Motifa XS do tego samego nagłośnienia to usłyszysz różnicę w dynamice na korzyść Motifa. Motif zagra głośniej i głębiej, potężniej.
Więc jeśliby budżet na to pozwolił to przemyśl kupienie używanego Motifa XS. Zaglądałem na OLXa i niestety trzymają cenę ale znalazłem MOXF8 za 5 tysi i myślę że warto przemyśleć

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-moxf-8-...b;promoted

Odpowiedz
28.06.2017, 14:43,
#7
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
A starsza wersja Yamahy? MOX8? Mógłbyś coś więcej o niej dopowiedzieć i jak ten model wygląda na tle wcześniej wspomnianych?

Pozdrawiam,

Odpowiedz
28.06.2017, 18:55, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.06.2017, 18:57 przez Valtari.)
#8
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
MOX to oczywiście poprzednik MOXFa, brzmieniowo będzie podobnie zarówno jeżeli chodzi o jakość jak i klimat tych brzmień. Najbardziej wśród parametrów rzuca się w oczy mniejsza polifonia MOXa czyli 64 głosy, MOXFie mamy 128. Jeżeli masz zamiar komponować używając pokładowego sekwencera to przy użyciu wielu efektów oraz przytrzymując brzmienia pedałem "sustain" to bardzo szybko może się okazać że instrumentowi brakuje już polifonii. A nawet grając na żywo jakimś bogatym wielowarstwowym brzmieniem możesz szybko "zatkać" instrument.
Podobny problem dotyczy Kurzweila PC3Le, który również ma 64 głosową polifonie i z tego powodu wiele osób skreśliło ten model.

Odpowiedz
29.06.2017, 13:31,
#9
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
W podobnej cenie co Roland Juno DS-88 znalazłem używaną Yamahę MOX8. Teraz biorąc pod uwagę to, że z jednej strony mamy używany instrument, brak gwarancji i jakieś tam zużycie (nie byłem ogrywać bo 200km od mojego miejsca zamieszkania i nie udało mi się jeszcze "wyrwać") a z drugiej nowy instrument na gwarancji prosto z fabryki. Dodatkowo ta polifonia - jeżeli wogóle problem w Yamasze się pojawi to będzie to wyjątkowo. Yamaha ma pełnoprawny sekwencer - Roland tylko 8-taktowy do nagrywania patternów. Jeżeli chodzi o brzmienia to tutaj mam największy problem. Słucham obydwu instrumentów z różnych źródeł już drugi dzień i Roland na moje ucho i preferencje brzmi po prostu lepiej.

W swojej okolicy (opolskie, dolnośląskie) mam też mały problem z dostaniem się do jakiegoś sklepu żeby Rolanda ograć więc decyzja lekko na ślepo będzie...

Odpowiedz
29.06.2017, 17:02,
#10
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Ten sequencer to w daw sobie można rozbudować. Ja też ds88 brałem pod uwagę ale ostatecznie kupiłem fa08 (klawiatura ta sama).

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
29.06.2017, 20:35,
#11
RE: Korg Kross 88 vs Roland Juno DS-88
Używanego MOXa trzeba by było dobrze sprawdzić. Nie mam tu na myśli tylko klawiatury czy jest wyklepana, ale działanie przycisków (koniecznie tych najczęściej używanych), czy suwaki i potencjometry nie trzeszczą przy zmianie parametrów, poruszać wtykiem w gnieździe wtykowym od słuchawek oraz Audio Out L/R czy ktoś kiedyś nie szarpnął lub zahaczył za kabel i nie uszkodził gniazd.
Jeżeli wszystko byłoby ok, to ponegocjować cenę a po zakupie sprawdzić czy istnieje jakiś aktualniejszy OS.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG WAVEDRUM hammond 0 87 19.02.2024, 10:59
Ostatni post: hammond
  Korg LP-180 Kligler 4 336 07.02.2024, 14:14
Ostatni post: Valtari
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,187 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Roland FP10 vs Yamaha P45 vs Casio CDP-S110 Borys17 0 333 22.11.2023, 13:59
Ostatni post: Borys17
  Roland FP-10BK vs GO88 therjm_ 2 413 13.11.2023, 17:33
Ostatni post: pawelsz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS