Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psr s770 czy tyros 2?
14.08.2017, 19:07,
#1
Psr s770 czy tyros 2?
Hej Smile
Zwracam się do Was z ogromna prośbą o pomoc w podjęciu decyzji który instrument z w/w wybrać? Dodam jeszcze że aktualnie posiadam s550 z góry dzieki za wszystkie za i przeciwSmile

Odpowiedz
14.08.2017, 20:45,
#2
RE: Psr s770 czy tyros 2?
Witaj.
To dopytam jeszcze do jakich celów ten instrument ? Tak ogólnie zabawa, gra i jakieś tam komponowanie w domu, czy może gra na weselach ? I jaki repertuar grasz, na czym najbardziej Ci zależy, w jakiej muzyce się odnajdujesz !

Odpowiedz
15.08.2017, 07:44,
#3
RE: Psr s770 czy tyros 2?
Tak ogólnie to raczej do użytku w domu, ale kiedyś kto wie ? Może coś więcej ? A repertuar raczej mieszany. Nie ma czegoś w czym bym się w jakiś sposób nie odnalazł.

Odpowiedz
15.08.2017, 13:55,
#4
RE: Psr s770 czy tyros 2?
Zapewne sam już sporo rozeznałeś w temacie tych dwóch modeli Yamahy, coś tam posłuchałeś na Youtube i poczytałeś ale spróbuje dorzucić trochę przemyśleń jak ja to widzę.

Tyrosa 2 i PSR-s770 dzieli 10 lat, co w tym czasie mogło się wydarzyć ? Jeżeli chodzi o rozwój instrumentów to chyba nie aż tak wiele. Natomiast z pewnością zmieniła się sama muzyka oraz brzmienia w niej wykorzystywane. Mam tu na myśli tak zwaną nowoczesną muzykę elektroniczną, pójście w kierunku elektronicznych basowych brzmień w gatunku dubstep, to co słyszymy w radiu też brzmi inaczej niż przeboje sprzed 10 lat. Piszę o tym dlatego, że producenci do swoich instrumentów starają się wsadzić brzmienia "na czasie" dzięki którym można zagrać aktualne przeboje.
I tutaj będzie "plus" dla nowszej PSR-S770, bank brzmień jest uaktualniony o nowoczesne brzmienia. Dlatego pytałem o Twój repertuar, aby dowiedzieć się czy właśnie takie brzmienia są Ci potrzebne.

Oba instrumenty są obecnie w mniej więcej tej samej cenie - to na pewno wiesz, stąd Twój wybór - Tyros 2 był flagowym aranżerem, ma lepszej jakości klawiaturę wyposażoną w efekt docisku aftertouch, czego nie ma w serii PSR-S, nawet w wyższym PSR-S970. Zastosowano elektronikę bez większych cięć wymuszonych przez księgowego, więc będą lepsze przetworniki, cały tor audio co wpływa na dynamikę instrumentu, mamy wrażenie jakby Tyros grał potężniej, głośniej ( pomijam lepsze nagłośnienie dołączone do Tyrosa bo to już dodatkowy efekt)
Bawiąc się w kompozytora w obu klawiszach masz do dyspozycji sekwencer oraz jednakową 128 głosową polifonię.

Grając z wykorzystywaniem akompaniamentu (styli) też trzeba zaznaczyć że trochę się tu zmieniło na korzyść nowszego modelu. O co chodzi ? Style w Tyrosie 2 są oparte o starszy format SFF (Style File Format). Natomiast od Tyrosa 3 i nowszych seriach PSR-S mamy format SFF2. Nowszy styl SFF2 wprowadza wiele zmian, w tym najważniejszą czyli Guitar Mode. Dzięki temu parametrowi znacznie bardziej realistycznie brzmią gitary. Inna sprawa że stary format jest "tackożerny" (różne elementy stylu wymagają zaprogramowania dodatkowych tracków . W nowym stylu SFF2 wiele elementów stylu można zaprogramować na jednym tracku dzięki nowym opcjom, takim jak choćby strefy low-hi.

Oprócz różnic w możliwościach po między instrumentami trzeba się teraz zastanowić nad tym czy wybrać spokój i bezpieczeństwo posiadania nowego klawisza z gwarancją, czy zaufać sprzętowy mającemu już dobrych parę lat. Nawet jak wszystko dokładnie sprawdzisz i będzie ok, to nikt nie zagwarantuje Ci czy któryś przycisk nie kończy właśnie żywota i nie przestanie działać za nie długi czas, lub - co z pewnością irytujące - będzie działał ale przy dużo mocniejszym naciśnięciu lub kilkukrotnym naciśnięciu żeby zareagował.
Ważne też z jakich rąk kupujemy instrument, od domownika czy weselniaka tłuczącego się po weselach i imprezach w plenerze Smile bo instrument może być sprawny ale wizualnie może odstraszać.

Nie wiem jaka jest Twoja górna granica budżetu ale ja będąc na Twoim miejscu miałbym pewnego rodzaju problem, otóż nie lubię jeżeli w ofercie jest kilka modeli wyższych od mojego Smile
I tu z Tyrosem 5 nie miałbym problemu bo jego cena odstrasza, ale jest jeszcze PSR-S970...Smile
Więc gdyby znalazło się gdzieś ogłoszenie z używaną PSR-S970 w cenie powiedzmy nie dużo przewyższającą nową 770 to już nie miałbym żadnych wątpliwości co wybrać Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
16.08.2017, 10:54,
#5
RE: Psr s770 czy tyros 2?
Wielkie dzięki Valtari za wyczerpującą odpowiedź.
Dzięki niej rozwiałeś większość moich wątpliwości, ale również dałeś do myślenia nad s970 chociaż to już pewnie nie osiągalny temat poniewaz mój budżet który chce przeznaczyć to max 4tyś.
Pozdrawiam Smile

Odpowiedz
13.09.2017, 11:25,
#6
RE: Psr s770 czy tyros 2?
I tak oto dzieki Valtari stałem się szczęśliwym posiadaczem psr s 770 którą udało się kupić jeszcze w starej cenie przed podwyżką.
Jeszcze raz wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Pozdrawiam.
Temat zamknięty.

Odpowiedz
13.09.2017, 12:59,
#7
RE: Psr s770 czy tyros 2?
No i super Smile
Mam nadzieję że pozostaniesz na forum i będziesz tu zaglądał. Za jakiś czas być może ktoś będzie szukał opinii o PSR S770 to wtedy byś pomógł.

Odpowiedz
22.11.2017, 20:11,
#8
RE: Psr s770 czy tyros 2?
A jeśli ktoś gra sam repertuar z lat 60-80 to jednak Tyros jest tu lepszą opcją? Tyros 2 mimo wielu lat słyszalnie brzmi po prostu lepiej, (mniej sterylnie) niż nawet PSR S-950,
tutaj link do porównania:
https://www.youtube.com/watch?v=fIb1jfqXozo

Czy ktoś potwierdza powyższą tezę?

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy Roland FP-E50 to dobry wybór dla początkującego? pga 8 1,380 15.12.2023, 01:08
Ostatni post: pga
  Yamaha dgx, czy może... Jarbrz 0 321 10.10.2023, 06:25
Ostatni post: Jarbrz
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,792 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,186 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Co wybrać? Korg B2, czy Roland FP-10? Skirlexx123 0 487 19.07.2023, 18:07
Ostatni post: Skirlexx123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS