Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowości Korga 2017
02.09.2017, 13:06,
#1
Nowości Korga 2017
Korg sypnął nowościami, nie tak dawno pokazali Grandstage a teraz mamy dwa nowe keyboardy Pa700 i Pa1000

http://www.korg.com/us/products/synthesizers/pa700/

http://www.korg.com/us/products/synthesizers/pa1000/

oraz nowego Krossa

http://www.korg.com/uk/products/synthesizers/kross2/

Odpowiedz
02.09.2017, 17:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2017, 17:57 przez KrzysztofZ.)
#2
RE: Nowości Korga 2017
Nowy Kross 2 (fajna czerwona, marmurkowa wersja Wink ) funkcjonuje też jako interfejs audio. Jak zwykle, jestem ciekawy, jak bedzie przebiegać współpraca z DAW.
Druga sprawa, to waga - nie powinni przesadzać z lekkością instrumentów. Jakaś stabilność zawsze obowiązuje, a tutaj... przy dobrym glissando możesz przesunąć klawisz Wink
No i trzecia sprawa- baza, czyli brzmienia. Jakoś nie czuję ich i wydaje mi się, że np. Yamaha MX w tym względzie jest lepsza. Ale moze mi sie tylko wydaje?

Odpowiedz
02.09.2017, 19:01,
#3
RE: Nowości Korga 2017
Tak, ten czerwony wygląda super Smile szkoda że w wersji 88 nie ma do wyboru tych kolorów.
Faktycznie podstawowa wersja z 61 klawiszami rozmiarami przypomina mini klawiatury Akai z serii MPK Smile
W porównaniu z poprzednikiem który miał sekwencer krokowy teraz jest również pełny sekwencer, czego niema w Yamasze MX ani Rolandzie Juno DS, no ale tak jak piszesz raczej instrument przeznaczony do współpracy z DAW.

Paweł jak to jest z ilością brzmień ? bo w filmie wspominasz o pona 2 tysiącach a na stronie producent podaje "Program - 1280"

Odpowiedz
02.09.2017, 19:36,
#4
RE: Nowości Korga 2017
Valtari, a jak Ty postrzegasz brzmieniowo Korga? Ciekawe z czego przełożyli brzmienia do Kross 2? I czy, podobnie jak w MX vs Motif, te same brzmienia będą brzmieć mniej dynamicznie za sprawą innego (gorszego) toru sygnałowego instrumentu?
Możliwościami Kross2 raczej wyprzedza konkurencję, ale czy brzmieniowo (pomijam sampling) lepiej zabrzmi jako Worskstation? Nie wiem...

Odpowiedz
02.09.2017, 22:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.09.2017, 23:01 przez Valtari.)
#5
RE: Nowości Korga 2017
Wiesz, nie bardzo można porównać duetu Kross- Kronos do duetu Mx- Motif. W przypadku Yamahy Mx ma brzmienia z Motifa, przynajmniej w teorii bo w Mx wiele brzmień zostało okrojonych, na przykład barwy akustyczne są pozbawione różnych niuansów, artykulacji które jako dodatkowo wyzwalane próbki zajmują dużo pamięci.
Co do Korga to Kross brzmieniowo raczej nie ma nic wspólnego z topowym Kronosem. Nawet wyższy model, czyli nie kontynuowany Krome też nie był tańszym odpowiednikiem Kronosa., jedynie próbkę fortepianu miał z Kronosa.
Co do porównań Kross vs Mx vs Juno Ds to wiadomo że to kwestia gustu oraz tego kto jakich brzmień potrzebuje. Syntetycznie Kross powinien brzmieć dobrze bo to zawsze była mocna strona Korga, za to w barwach akustycznych już tak dobrze nie będzie, gitara akustyczna jest słaba, dużo lepiej brzmi w serii keyboardów Pa.
Inna sprawa że fani poszczególnych marek zawsze chętnie przywitają nowy model Smile

Odpowiedz
03.09.2017, 09:33,
#6
RE: Nowości Korga 2017
Masz rację.
Dla mnie w tej chwili rządzi Yamaha. Brzmienia + system operacyjny + współpraca instrument -> DAW.
Montage, oczywiście kusi coraz bardziej... Wink

Odpowiedz
03.09.2017, 14:28,
#7
RE: Nowości Korga 2017
No tak, Montage kusi Smile kupując jakiś wybrany model ciężko znieść fakt że istnieją jeszcze modele wyżej i gdzieś tam co jakiś czas zaglądamy za tym topowym, dołując się jeżeli nie możemy sobie na niego pozwolić.

Odpowiedz
03.09.2017, 17:47,
#8
RE: Nowości Korga 2017
Trochę lżej sie robi, gdy pomysleć, że montage będzie trwać na rynku jak niegdys Motif Wink

Odpowiedz
03.09.2017, 18:55,
#9
RE: Nowości Korga 2017
Oczywiście...a potem wychodzi Montage 2 i zaczynasz interesować się kolejnym Smile
No może trochę przesadziłem, to nie świat smartfonów za które ludziska płacą 2 czy 3 tysiące a za rok wychodzi nowy model i już kombinują żeby sprzedać "starego"

Odpowiedz
03.09.2017, 19:57,
#10
RE: Nowości Korga 2017
No no, wracam z wakacji a tu tyle nowości.
Valtari wchodzisz w coś, pamiętam że chodziło Ci po głowie coś na kształt Pa.
Ale ten Kross też ciekawie się zapowiada.

Odpowiedz
03.09.2017, 20:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.09.2017, 20:36 przez Valtari.)
#11
RE: Nowości Korga 2017
Witaj, myślę że to nie koniec na ten rok i coś się jeszcze ukaże z nowości Smile
Co do Krossa to uważam że instrument dojrzał i spoważniał. W pierwszym Krossie nie podobało mi się nic, teraz jest dużo lepiej, usłyszałem kilka ciekawych próbek, powiększyli polifonię i funkcjonalnie zrobiło się ciekawiej. Teraz to już workstation z pełnym sekwencerem i z pewnością będzie to silny konkurent w tym przedziale. Cena pewnie ok 3 tys za wersję 61 i 4 tys za 88.

Keyboardy też musiał Korg w końcu odświeżyć, Yamaha zrobiła to już jakiś czas temu a Roland chyba jakby odpuszczał ten temat. Wiesz, fajnie się obsługuje te Pa, a teraz jak dali wyświetlacz z PA4x to już w ogóle jest wypas Smile.
Osobiście uważam że model Pa1000 jest zbyt drogo wyceniony, myślę że gdzieś ok 1000 zł za dużo bo ok 8 tys to lekka przesada, mogliby chociaż powiększyć klawiaturę do 76 klawiszy.
Są to aranżery i teoretycznie można je traktować jak workstation bo sekwencer w seri Pa jest dość rozbudowany pod względem edycji itp. Problem jest inny, niewielka ilość efektów które można wykorzystać na raz nakładając na brzmienia w poszczególnych ścieżkach. Oba nowe Pa mają tylko 2 efekty insert i dwa master. To już ten Kross ma 5 insertów.

Więc czekam na dalszy ruch Yamahy, czyli nowy MOXF ewentualnie Krome od Korga.
Chociaż nie pogardziłbym tym nowym Krossem jako dodatkowy instrument, akustycznie raczej lipa chociaż fortepian jakoś tam się broni, w poprzedniku było gorzej. No ale syntetycznie chyba jest całkiem ciekawie.

Odpowiedz
03.09.2017, 21:07,
#12
RE: Nowości Korga 2017
Ok, to ja też poczekam. Jak coś ograsz to dawaj znać. Ja na pewno też ogram nowości jak tylko trafią do sklepów. Wiadomo, klawiaturę trzeba dotknąć a to, obawiam się, będzie słaby punkt zarówno Krossa jak i Pa700.

Odpowiedz
03.09.2017, 21:35,
#13
RE: Nowości Korga 2017
Myślę że ta w Krossie będzie nawet gorsza od klawiatury w Pa700/1000. Ja jednak nie chciałbym już klawiatury 5 oktawowej, minimum dla mnie to 73/76 klawiszy, a takiego Krossa raczej nie będzie. Tylko Roland Fa ma wersję 7, oczywiście pomijając topowe modele.

No cóż, w każdym razie jakieś nowości są, cieszę się że powstał Kross 2 ale pora na ruch półkę wyżej bo tam chyba samotnie rządzi wspomniany Roland Fa i powiem że jestem na 100% przekonany że max do roku zobaczymy coś konkurencyjnego od Yamahy Smile. Na razie wszystkie siły skupiają na Genosie który ma być jeszcze w tym roku, ale wierzę że nowy MOXF gdzieś tam jest w zaawansowanej fazie projektowania.
Krossa na pewno będę chciał ograć.

Odpowiedz
03.09.2017, 21:54,
#14
RE: Nowości Korga 2017
Ja mam klawiaturę sterującą 88 fortepianową więc tak sobie myślę, że wystarczyłaby mi nawet 61 teraz na górkę. Ale 61 dobrej jakości, jak w Motifie np. A propos Yamahy to czytam, że zniknęły w Thomannie zarówno Tyrosy jak i Montage, coś się kroi chyba.

Odpowiedz
04.09.2017, 23:59,
#15
RE: Nowości Korga 2017
Faktycznie Tyrosy zniknęły z oferty ale o Montage nie słyszałem że też nie ma. Nie wiadomo jaki jest powód braku Montage, swojego czasu zabrakło Kronosa i powodem był jakiś problem z poddostawcą elementów elektroniki, bodajże Sanken nie dostarczał tranzystorów.

Jeżeli chodzi o klawiatury w tanich syntezatorach to miałem Rolanda Juno Di, kupiłem właśnie jako drugi klawisz na górę i szybko go sprzedałem bo klawiatura była dla mnie tragiczna.
Nowy Kross jest ciekawą propozycją jako drugie dodatkowe źródło brzmień, no ale obawiam się że z klawiaturą będzie równie kiepsko jak w tym Juno Di

Odpowiedz
07.09.2017, 18:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.09.2017, 18:10 przez KrzysztofZ.)
#16
RE: Nowości Korga 2017
(04.09.2017, 23:59)Valtari napisał(a): Faktycznie Tyrosy zniknęły z oferty ale o Montage nie słyszałem że też nie ma. Nie wiadomo jaki jest powód braku Montage, swojego czasu zabrakło Kronosa i powodem był jakiś problem z poddostawcą elementów elektroniki, bodajże Sanken nie dostarczał tranzystorów.

Jeżeli chodzi o klawiatury w tanich syntezatorach to miałem Rolanda Juno Di, kupiłem właśnie jako drugi klawisz na górę i szybko go sprzedałem bo klawiatura była dla mnie tragiczna.
Nowy Kross jest ciekawą propozycją jako drugie dodatkowe źródło brzmień, no ale obawiam się że z klawiaturą będzie równie kiepsko jak w tym Juno Di

Dzisiaj rozmawiałem z jednym ze znanych sklepów. Sprawa Montage wygląda tak, że... niestety, będzie drożej o jakieś 1000zł Sad (Może dlatego w tej chwili nie ma jej w Thomannie?) Wychodzi na to, że możemy mówić co chcemy, że stanowczo za drogo itp., ale to nie polski rynek decyduje o "sprzedawalności" Montage, a ta, jak widać ma się świetnie.

(04.09.2017, 23:59)Valtari napisał(a): Faktycznie Tyrosy zniknęły z oferty ale o Montage nie słyszałem że też nie ma. Nie wiadomo jaki jest powód braku Montage, swojego czasu zabrakło Kronosa i powodem był jakiś problem z poddostawcą elementów elektroniki, bodajże Sanken nie dostarczał tranzystorów.

Jeżeli chodzi o klawiatury w tanich syntezatorach to miałem Rolanda Juno Di, kupiłem właśnie jako drugi klawisz na górę i szybko go sprzedałem bo klawiatura była dla mnie tragiczna.
Nowy Kross jest ciekawą propozycją jako drugie dodatkowe źródło brzmień, no ale obawiam się że z klawiaturą będzie równie kiepsko jak w tym Juno Di

Dzisiaj rozmawiałem z jednym ze znanych sklepów. Sprawa Montage wygląda tak, że... niestety, będzie drożej o jakieś 1000zł Sad (Może dlatego w tej chwili nie ma jej w Thomannie?) Wychodzi na to, że możemy mówić co chcemy, że stanowczo za drogo itp., ale to nie polski rynek decyduje o "sprzedawalności" Montage, a ta, jak widać ma się świetnie.

Odpowiedz
13.10.2017, 22:03,
#17
RE: Nowości Korga 2017
Chyba mój ulubiony prezenter Korga tym razem pokazuje, że do Pa700 możemy podpiąć gitarę i wykorzystać blok efektów.

https://www.youtube.com/watch?v=9HRgf1XPA7Y

Odpowiedz
28.10.2017, 10:20,
#18
RE: Nowości Korga 2017
https://www.youtube.com/watch?v=iHz606PPN3s

Odpowiedz
28.10.2017, 21:04,
#19
RE: Nowości Korga 2017
Tak jak pisałem Krzysztofie, Kross 2 wydoroślał i stał się pełnym workstation. Jak sobie radzi brzmieniowo ? Tu porównanie z Yamahą Mx

https://www.youtube.com/watch?v=8hdo5DyhaGE

Odpowiedz
01.12.2017, 12:16,
#20
RE: Nowości Korga 2017
Ten czerwony model PA1000 całkiem interesujący. Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  KORG Grandstage X - Odświeżone flagowe stage piano od Korga bestspec 1 228 20.01.2024, 18:40
Ostatni post: pawelsz
  Korg Pa5X - nowy topowy keyboard od Korga bestspec 10 4,141 03.10.2023, 06:05
Ostatni post: GoOrange
  Nowości Korga NAMM 2021 Valtari 0 1,374 20.01.2021, 20:35
Ostatni post: Valtari
  Korg Opsix - DX7 w wydaniu Korga bestspec 5 6,298 17.01.2020, 00:44
Ostatni post: Valtari
  Słuchawki od Korga Valtari 0 1,630 08.01.2020, 20:50
Ostatni post: Valtari

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS