Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
06.09.2017, 14:48,
#1
co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Witam,
proszę o pomoc w wyborze instrumentu. Jestem uczniem szkoły muzycznej w klasie trąbki. Od roku gram też na klawiszu w zespole młodzieżowym. Gramy w kościele podczas mszy św. W domu mam klawisz Yamaha DGX 640. Do tej pory grałem na nim,jednak ze względu na ciężar i kłopoty z transportem muszę kupić coś łatwiejszego w przewożeniu, coś lżejszego.
Kwota jaką dysponuję to ok.1000. Zastanawiałem się nad keyboardem,jednak DGX 640 ma już funkcje keyboardu, więc nie chcę dublować funkcji. Dlatego pomyślałem o syntezatorze. Być może oprócz grania w zespole wykorzystam go do nagrywania w domu. Kombinuje, że lepiej kupić używany syntezator niż keyboard. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Proszę również o propozycję używanych syntezatorów w kwocie ok. 1000 zł.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odpowiedz
06.09.2017, 15:12,
#2
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Skoro DGX zostaje to faktycznie nie ma co pakować się w drugi keyboard i sensownym wyborem jest syntezator. 1000 zł nie daje dużych możliwości, modele które chciałbym Ci polecić niestety przekraczają Twój budżet. Dobrze by było żebyś napisał na jakich brzmieniach Tobie zależy, czy instrumentów akustycznych czy może chcesz barwy elektroniczne, typowo syntezatorowe, a może hammond, E-piana, Rhodes itp ?
Napisz czego oczekujesz pod względem brzmienia

Pozdrawiam

Odpowiedz
06.09.2017, 15:17,
#3
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Valtari, gównie używam brzmień piano plus smyczki w dualu i różnych brzmień organ, od klasycznych do jazzowych. Czyli generalnie brzmienia akustyczne.
co do budżetu, to może parę stówek jeszcze dozbieram :-).
pozdrawiam

Odpowiedz
06.09.2017, 15:41,
#4
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Hmm...no to spróbujemy czegoś poszukać. Na pierwszy strzał proponuję zapoznanie się z Korgiem TR. Głównie posłuchaj na Youtube różnych prezentacji i oceń jak brzmi, na OLX znalazłem modele w cenie nieco ponad 1000 zł za wersję z 61 klawiszy. Jest to instrument typu workstation czyli stacja robocza wyposażona w 16 ścieżkowy sekwencer, ale 62 głosowa polifonia nie pozwoli Ci poszaleć ze złożonymi kompozycjami. Model ten był tańszą wersją topowego w tamtym czasie Korga Tritona i właśnie z tego modelu pochodzą brzmienia.

Odpowiedz
08.09.2017, 12:52,
#5
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Słuchałem na YT jak brzmi Korg TR.Większość demo to dźwięki elektroniczne. Chociaż te akustyczne są ok.
Mam pytanie: czy jest coś czego można spodziewać się po kilkuletnim instrumencie. Czy ten model Korga ma swoje powtarzające się w wielu instrumentach usterki? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Jak na razie w promieniu 200 km ode mnie nie ma takiego modelu. W ciemno boję się zamawiać używany sprzęt.
Czy są jeszcze inne podobne w cenie i możliwościach używane syntezatory?
Dziękuję i pozdrawiam :-)

Odpowiedz
08.09.2017, 14:10,
#6
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Temat nie jest łatwy, zważywszy na Twój budżet poruszamy się wśród instrumentów 10-letnich a nawet starszych. Dobre brzmienia akustyczne ma Yamaha i mniej więcej w podobnej cenie do Korga TR jest Yamaha MO6, przeglądałem na OLX i trzeba by było dać troszkę więcej ok 1700zł. Brzmienia które usłyszysz w MO6 rozpoznasz ze swojej DGX.

Czego spodziewać się po 10-letnich klawiszach ? W sumie to wszystkiego jeżeli trafisz na intensywnie użytkowany lub po prostu zaniedbany egzemplarz. Pomijam walory estetyczno wzrokowe czyli rysy, odrapania, wytarte napisy opisujące funkcje przycisków itp.
Co do przycisków to te najczęściej używane jak "Enter", "Exit", "Edit" mogą już niedomagać i trzeba je mocniej naciskać lub kilka razy żeby zadziałały. Pokrętła i suwaki mogą trzeszczeć lub nie zmieniać płynnie parametrów tylko przeskakiwać. Również wyświetlacz może nie domagać, wypalić się mogą piksele a jeżeli ktoś kiedyś zahaczył o kabel i szarpnął to mogą być poluzowane wyjścia i na przykład na słuchawkach będzie słychać jeden głośnik lub mono i trzeba poruszać wtyczką.

Brzmi to wszystko przerażająco, ale celowo wymieniłem te możliwe usterki abyś w żadnym wypadku nie kupił instrumentu "przez telefon", bo gościu zapewniał że wszystko jest sprawne. Koniecznie trzeba samemu sprawdzić.

Odpowiedz
19.09.2017, 08:29,
#7
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
Witam ponownie, niestety w temacie tymczasem nie zmieniło się. Głównym powodem jest to,że proponowane tutaj instrumenty sa oferowane w dużej odległości od mojej miejscowości.
Stąd pytanie mam takie: jeśli chciałbym zmienić opcje i jednak kupić keyboard to jaki instrument używany do 1000 zł byłby warty zachodu?
Czy Korg is40 pomimo swojego wieku jest wart zainteresowania? Jest w dobrej cenie niedaleko Nysy.
Czas leci a ja wciąż dźwigam prawie 30 kg, stąd skłaniam się w stronę zmiany opcji.
pozdrawiam Miki

Odpowiedz
19.09.2017, 12:36,
#8
RE: co przenośnego zamiast pianina cyfrowego?
No hej, trochę rozejrzałem się po Twojej okolicy i oto kilka moich propozycji.

1. Roland GW-8

https://www.olx.pl/oferta/roland-gw8-zam...164ec9e6f5

http://www.muzykuj.com/baza-sprzetu/rola...8,106.html

2. Yamaha PSR-S 650

https://www.olx.pl/oferta/rewelacyjny-ke...oKdve.html

https://www.youtube.com/watch?v=uzQzcObQd1k

Sprzedający ocenił stan tej Yamahy na dobry (tylko) więc trzeba dokładnie zobaczyć

Przemknęły mi jeszcze wśród ogłoszeń z Twojej okolicy Yamaha PSR e433 i Korg PA50

Wszystkie te przykłady to keyboardy ale dużo nowsze od wspomnianego przez Ciebie Korga is40 który produkowany był od 1998 roku !

Wydaje mi się że któraś z tych dwóch propozycji z linkami powinna Ci przypaść do gustu. Zapoznaj się z tymi modelami.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  pianina hybrydowe ? LlamaDrama 2 539 18.09.2023, 20:18
Ostatni post: klezmer_stg
  Wybór pianina do 2300zł clavia 1 1,136 31.07.2022, 16:35
Ostatni post: pawelsz
Smile wybór pianina cyfrowego jaks 2 3,357 29.04.2022, 17:18
Ostatni post: bestspec
  Wybór pianina cyfrowego Wiking 14 13,929 01.02.2022, 14:45
Ostatni post: pawelsz
  wybór pianina cyfrowego 5-6k zł + mobilne do ćwiczeń dobryczlowiek 16 14,393 18.07.2020, 22:16
Ostatni post: dobryczlowiek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS