Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
29.10.2017, 10:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2017, 11:09 przez Pedrito.)
#1
Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy istnieje instrument który spełnia moje oczekiwania. Generalnie chodzi mi o syntezator i workstation który posiada następujące cechy:
- dobra klawiatura i pianino ( jak rd 800 ,fp 30etc)
-sekwencer ogólny jak i krokowy (jak w Korg Crossa)
- dużo wiarygodnych brzmien to tworzenia aranżacji które potem będzie można zamienić na żywe instrumenty w zespole. Mowa o basie, smyczkach, gitarach, sekcjach dętych, perkusji etc
- wejście GUITAR/ MIC IN z możliwością nagrywania całej partii wokalnej bez i z vocoder jako roboczy ślad ale długości na przykład 4 minut czyli całego utworu (nie wiem czy FA 08 to posiada czy tylko nagrywa krótkie sample)
- dobre brzmienia syntezatorowe do aranżacji z zespołem na żywo
- opcjonalnie dotykowy wyświetlacz i praca na baterie.

CZY ISTNIEJE TAKI INSTRUMENT A JEŻELI NIE TO CZY ROLAND FA-08 JEST NAJBLIŻEJ WSZYSTKICH WYTYCZNYCH ?

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
29.10.2017, 11:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2017, 11:29 przez zagoor.)
#2
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
9Mam fa 08 i potwierdzam - sample mogą być długie, są odtwarzane bezpośrednio z karty sd. Co do brzmień syntezatorowych to raczej starsze, ale samemu można stworzyć całkim nowoczesne. Nie ma opcji pracy na baterii, ma ją słabszy pod wieloma względami juno ds, choć on ma trochę nowoczesnych synthów.

Hardware: Roland FA 08, Kurzweil PC361, Yamaha DGX-670, Arturia Beatstep, Focusrite Scarlett Studio 2nd Gen., Behringer XR18, Native Instruments Komplete Audio 6, JBL LSR 306p
Software: Native Instruments Komplete 13, Arturia V Collection 8, Hauptwerk, Yoshimi, ZynAddSubFX, Addictive Keys Studio Grand
Odpowiedz
29.10.2017, 11:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2017, 11:54 przez Pedrito.)
#3
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Czy FA 08 chodzi też na baterie w razie potrzeby ? Mamy np. sytuację : jestem gdzieś w przestrzeni świata naszego z FA 08 I mikrofonem pod pacha nie mam dostępu do prądu i nagle eureka ! Potrzebuje nagrac pomysł na utwór i i Roland zastępuje mi dyktafon tylko że do wszystkich śladów Smile czyli podłączam FA 08 nagrywam partie perkusji, linie basowa i harmonię instrumentami pokładowymi a potem podłączam mikrofon i dogrywam sciezke audio na całą długość utworu wokalnie alternatywnie gitarowo i jest to jednym z tych 16 śladów w sekwencerze ? Gdyby jeszcze tylko miał głośniki ... Wink
Przy okazji Poszerze jeszcze nieco wymagania. Czy jest taki instrument który spełnia wszystkie dotychczasowe wymagania i będąc scenicznym jednocześnie może być wpinamy i służyć jako część home piano w salonie Wink

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
29.10.2017, 14:18,
#4
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Myślę że musisz bardziej zejść na ziemię i pogodzić się z faktem, że nie ma takiego instrumentu, który spełnia wszelkie nasze wymagania. Zawsze trzeba pójść na jakiś kompromis. Nie wierzę w to, że chodziłbyś na spacer z FA-08 pod pachą, bo nawet wersja 06 byłaby sporym klockiem, nie żartujmy.
Zainwestowałbym raczej w jakiś lekki program muzyczny do telefonu czy tableta, który pozwoli szybko zapisać Ci własne pomysły a przede wszystkim łatwiej będzie go mieć zawsze ze sobą. Potem zapisany materiał można zgrać na kompa. No i finalnie poszedłbym w FA-08. Tą opcję z zasilaniem bateryjnym bym odpuścił.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.10.2017, 14:24,
#5
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
POD PACHA mowie metaforycznie generalnie żeby mieć ze sobą. Z tym programem też niezły pomysł tylko czy są takie które zarejestrują więcej niż jeden ślad i mają sekwencer ?

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
29.10.2017, 15:04,
#6
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
W kwestii programów do urządzeń przenośnych pytałbym hammonda.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
29.10.2017, 16:07,
#7
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Jako zwolennik multi-kombajnów również mam pewien obraz instrumentu idealnego i najbliżej do tego ideału ma (a raczej miał ) Roland Fantom G. Dla przypomnienia do 128 ścieżek w sekwencerze + 24 ścieżki audio ! Przypuszczam, że gdyby wyszła kontynuacja to możliwe że byłby to koniec poszukiwań Smile Rozszerzyli by polifonię do co najmniej 256 głosów, troszkę mniej skomplikowana i bardziej intuicyjna obsługa ( chyba nikt nie powie że instrument jest łatwy ) oraz fabryczne lepsze brzmienia ( instrument potrafi zabrzmieć rewelacyjnie ale trzeba trochę pogrzebać )
Dla mnie szkoda że nastąpił odwrót od workstation.

Odpowiedz
29.10.2017, 21:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2017, 21:24 przez Pedrito.)
#8
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
A jak brzmiały pianina w fantom G i jaka była klawiatura ? Jak prezentowały się inne brzmienia ?

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
29.10.2017, 23:30,
#9
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Przed twoją edycją postu, czytałem że pytałeś, czy są pianina sceniczne, które po zapięciu w stojak będą wyglądały jak klasyczne pianino cyfrowe. Jeśli o to Ci chodziło, to raczej nie ...ale!
Clavia ma w swojej ofercie bardzo gustowne nóżki retro oraz czerwony, bardziej zabudowany stojak do swoich instrumentów i jeśli preferujesz nordycki styl umeblowania, niczym z Ikea, to całkiem ładnie by Ci się wkomponował na takich nóżkach, taki czerwony diabełek jak nord piano czy stage Wink
http://www.nordkeyboards.com/products/No...ccessories
Jednak jak dla Ciebie, to chyba raczej FA-08 lub inne workstation plus porządny statyw Quikloka na 4ech nogach.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
30.10.2017, 05:37,
#10
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Na temat Fantoma G chyba najwięcej wie Alien, niestety dawno tu nie zaglądał.
Ma jednak swoją stronę i tam dużo uwagi poświęcił Rolandowi Fantom G

http://aliensynthesizer.prv.pl/index3.html

A tu wątek na forum, gdzie od postu nr 19 kolega Alien przekonuje mnie jak bardzo nie doceniam Fantoma G Smile

http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=1243

Odpowiedz
31.10.2017, 20:50,
#11
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
A może Korg Kross 2 88 ?

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
31.10.2017, 20:56,
#12
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Możliwości ciekawe, ale klawiatura nie ma startu do tej z Fa08, praca na wyświetlaczu Krossa w porównaniu z Fa to średniowiecze Smile za to w trybie combi znalazłbyś wiele inspiracji.
5 efektów insert do nałożenia, oj braknie Cię Smile
Nie mniej jednak sam również się interesuję tym modelem bo syntetycznie jest całkiem nie źle.

Odpowiedz
01.11.2017, 01:25,
#13
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Tylko jakoej jakości są prpbki. Klawa może byc ta z61 bo piano zostawie sobie .ES 110 jest zajebisty Smile

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
01.11.2017, 07:37, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.11.2017, 07:39 przez Valtari.)
#14
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Paweł zrobił porównanie z Yamahą Mx. Słychać z niego że nie ma jednoznacznego faworyta w każdej kategorii brzmieniowej. Niektóre lepsze w Yamasze a inne w Korgu. Można jednak usłyszeć że wiele brzmień u Yamahy jest fabrycznie ustawiona z wyższym poziomem reverb i dopiętym delay , przez co wyjściowo brzmią lepiej, lecz nie koniecznie jest to zasługa lepszej próbki, Po prostu w Korgu trzeba troszkę pogrzebać w ustawieniach, aby uzyskać efekt, który Yamaha oferuje fabrycznie.

https://www.youtube.com/watch?v=8hdo5DyhaGE

Podsumowując całość brzmień to dla mnie jednak przewaga Yamahy, no ale Mx nie ma sekwencera, nie posiada go również trzeci z konkurentów czyli Roland Juno Ds, więc wracając do Twoich oczekiwań i potrzeb odnośnie funkcjonalności , to i tak tylko Kross w tym przedziale cenowym.

Zajrzałem jeszcze do Twojego pierwszego postu w tym wątku, żeby zobaczyć na jakich brzmieniach Tobie zależy. Brzmienia akustyczne to jednak przewaga Yamahy, no ale w porównaniu z MOXF to w Mx nastąpiły bardzo duże cięcia w próbkach. Zobacz - w MX próbki zajmują 166 MB a w MoXF 741 MB i to słychać szczególnie na akustykach, jak chociażby gitary akustyczne gdzie w MX nie ma już tych dodatkowych artykulacji, próbki są hmm...skromniejsze w swej szczegółowości.

Podsumowując, jeżeli praca na bateriach nie jest wymogiem koniecznym to postawiłbym albo na Yamahę MOXF6 (brzmienia) lub Roland Fa06 (zajebistość obsługi) Smile

Odpowiedz
01.11.2017, 11:24,
#15
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Jest jeszcze Korg krome który ma próbki pokemnosci 3,5 GB i dają rady żeby tylko miał jeszcze padydo sekwencera krokowego i podpięcie MIC IN...

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
01.11.2017, 20:25,
#16
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Fajna prezentacja brzmień combi Krossa 2 przez nie bardzo umiejącego grać osobnika Smile
Ale Kross 2 na prawdę brzmi ciekawie

https://www.youtube.com/watch?v=HtgEJxOYuAQ

Odpowiedz
05.11.2017, 11:41,
#17
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
No właśnie i nie kosztuje fortuny a oferuje multum mozliwosci

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
05.11.2017, 19:01,
#18
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Myslałem ze jakbym zamienił swoje kilku miesieczne KAWAI ES 110 + Mininova + IMpulse 49 na FA 08 to mialbym 3 w 1 jedyne co mnie powstrzymuje to klawiatura FA chyba

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
05.11.2017, 19:55,
#19
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Lepsza opcja to dokupienie Krossa 2 61 klawiszy. Szkoda pozbywać się ES110

Odpowiedz
05.11.2017, 20:04,
#20
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
(05.11.2017, 19:55)Valtari napisał(a): Lepsza opcja to dokupienie Krossa 2 61 klawiszy. Szkoda pozbywać się ES110

Popieram w 100%

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.11.2017, 22:18, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.11.2017, 22:20 przez Pedrito.)
#21
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Taka opcje najbardziej rozwazam i miec 2 klawisze. Ae jest jeszcze 3cia opcja. Sprzedac ES 110 i domowe RP501 bo jeszcze mam na to 2 tygodnie (troche slabe glosniki i petluje cos ta barwa w RP/..) i kupic FP 90 jako jedno pianino tylko wtedy jest jeden problem. Noszenie 22kg to juz nie jest przyjemnosc...

Przy okazji co sadzicie o tym instrumencie ?
https://www.thomann.de/pl/studiologic_nu..._stock.htm

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
05.11.2017, 23:39,
#22
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Wydaje mi się a właściwie jestem tego pewien, że powinieneś jeszcze kilka razy wybrać się do sklepu muzycznego i ograć więcej instrumentów, zanim podejmiesz kolejną decyzję o zakupie.
Co do wagi instrumentu, to wolałbym nosić cięższy instrument ale być z niego w pełni zadowolony, niż na odwrót.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
05.11.2017, 23:41,
#23
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Al jakbym go miał nosic niemal codziennie ze studia do domu i z powrotem to troche ciezki temat

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
06.11.2017, 01:00,
#24
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Tak jak piszesz - trochę ciężko, czyli nie powinno być problemu. Ewentualnie jakieś auto?

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
06.11.2017, 11:18,
#25
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Pedrito, masz Es110 a Paweł właśnie przetestował ten model. W teście zwraca uwagę na jeden dźwięk na klawiaturze charakteryzujący się inną dynamiką, myślę że winne jest oprogramowanie i da się to wyeliminować uaktualnionym softem. Ciekawe czy u Ciebie też to zjawisko występuje.

Zajrzyj do testu, jest nagrana próbka.

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,729.html

Odpowiedz
06.11.2017, 15:23,
#26
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
A to ciekawe. Jak będę w studiu to zajrzę z pewnoscia

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
14.11.2017, 12:41,
#27
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
jakby byl korg kross 2 z klawiatura od Rolanda FP 30 tez byloby fajnie

ROLAND RP501, KAWAI ES 110 ,ARTURIA KEYLAB Essential 61 , Novation Mininova, AKAI MPK mini, Keyscape, Waves Grand Rhapsody (Fazioli 228), Synthogy Ivory II Grand Pianos i American Concert D, Analog Lab 3,UVI Grand

Odpowiedz
14.11.2017, 14:02,
#28
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
No właśnie, zawsze coś jest nie tak Smile Albo instrument brzmi świetnie ale dziadowska klawiatura, lub brakuje jakichś bardzo potrzebnych funkcji. Innym razem wydaje się że mamy już wszystko ale obsługa jest nielogiczna i męcząca.
Dla Ciebie do pomysłów na szybko to na dzisiaj myślę że Kross 2, albo poczekać na NAMM Show pod koniec stycznia lub na Musikmesse w kwietniu. Może przy okazji targów ktoś coś nowego pokaże.

Odpowiedz
15.11.2017, 18:53, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.11.2017, 18:54 przez Azzorek.)
#29
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
A dla mnie najlepszym syntezatorem jest Kurzweil PC3K8. Barwy, klawiatura, jakość brzmienia na przetwornikach, efekty FX, wszystko jest jak trzeba. Jak się korzysta z komputera to nie przeszkadza nawet niewielki wyświetlacz. Na pewno PC3K8 nie sprzedam chyba, że sytuacja finansowa przyciśnie mnie do ziemi.Tyle ode mnie Smile .

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
06.03.2018, 05:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.03.2018, 03:29 przez zajax75.)
#30
RE: Czy Mój wymarzony instrument istnieje ?
Zalezy jakimi srodkami dysponujesz ? Ja swoj wymazony isntrument juz mam i nie chce lepszego .

Bawie sie KORG Pa4x oriental .Polecam

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy ktoś śpiewa? garit 0 317 16.06.2023, 12:07
Ostatni post: garit
  Italo disco/spacesynth/eurodisco music - czy ktoś posiada multitracki lub/i sample ? MaroX 0 583 18.10.2022, 13:52
Ostatni post: MaroX
  Czy to jeszcze muzykowanie? garit 3 10,624 24.02.2020, 11:48
Ostatni post: Rychubil
  Na jaki instrument czekacie ? Valtari 46 71,316 24.02.2020, 11:41
Ostatni post: Rychubil
  Kupic stado syntezatorow i dobre piano czy.. Mac na scene ?? Pedrito 27 34,310 01.12.2018, 17:37
Ostatni post: endorfin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS