Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakup keyboarda
28.11.2017, 00:18,
#1
zakup keyboarda
Witam
Z góry przepraszam za temat jakich wiele ale z okazji zbliżających się świąt nie bardzo mam już czas na przeglądanie sieci a mianowicie chcąc odciągnąć 8 letniego syna od konsoli, telefonu i tym podobnych gadżetów oraz po rozmowie z nim stwierdziłem że zakupię mu keyboard. Jak to zwykle bywa przy okazji spełniam swoje niezrealizowane marzenia Smile lecz w odróżnieniu ode mnie syn ma poczucie rytmu i ma dobra pamięć.
Nie potrafię racjonalnie tego wytłumaczyć ale padło na produkty firmy Yamaha, i tak ciągle pnąc się w górę zatrzymałem się na modelu E453 (wiem że czekają mnie godziny brzękolenia więc wolę żeby wydawany dźwięk nie przypominał tego z dziecinnych zabawek)
Niestety jak już wspomniałem jest to po część i moje marzenie więc zrobiłem najgorszą możliwą rzecz i oglądałem liczne prezentacje wyższych modeli. No i narodził się problem ponieważ chciałbym już coś dla syna do nauki jak i dla siebie. Nie ukrywam że spodobał mi się s670 lecz nie wiem czy dla syna (i pewnie dla mnie) to odpowiedni instrument. W opisach jest informacja o systemie nauki gry Follow Lights, Any Key, Karao Key lecz nic mi to nie mówi. W sieci znalazłem prezentację Follow Lights ale na modelach CVP który według mnie jest świetny ale na 670 nie widziałem żadnych diodek przy klawiszach.
Więc przechodząc do meritum czy s670 nadaje się do nauki gry? czy ktoś może udzielić więcej informacji czy w ogóle jest tam jakiś system nauki gry jeżeli tak to na czym polega. Bądź wskazanie innego klawisza z jakością s670 systemem nauki jak w CVP bądź lepszej.
Wyprzedzając uwagi że startuję od modeli w tym przedziale cenowym to uzasadniam to tym że w ramach motywacji jeżeli wydam więcej to tak szybko nie odstawię tego w kąt z uwagi na wydatek (pewnie to tak nie działa ale tak to sobie tłumaczę)

Odpowiedz
28.11.2017, 06:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 06:46 przez Valtari.)
#2
RE: zakup keyboarda
Witam.
Jeśli nauka miała by być na poważnie i ma Pan nadzieję że syn nauczy się dobrze grać a nie "coś tam brzdękolić" Smile to keyboard nie jest dobrym pomysłem. Trzeba rozejrzeć się za nauczycielem lub szkołą muzyczną a w instrumencie postawić nacisk na klawiaturę, czyli koniecznie 88 klawiszy jak w akustycznym pianinie. Celowanie palcem w podświetlony klawisz to żadna nauka, trzeba zacząć od ćwiczeń pod okiem nauczyciela który wyeliminuje błędy.

Odpowiedz
29.11.2017, 14:44,
#3
RE: zakup keyboarda
W pełni się zgadzam lecz jak mówiłem chciałbym coś aby sprawdzić czy syn się wciągnie i będzie mu to sprawiało przyjemność jeżeli tak to oczywiście szkoła muzyczna a z drugiej strony coś dla mnie do zabawy bo sam bardziej brzdąkam niż gram ale może faktycznie nie ma co czekać zapiszę do szkoły a przy okazji jego nauki sam coś z tego wyniosę

Odpowiedz
29.11.2017, 15:52,
#4
RE: zakup keyboarda
(28.11.2017, 00:18)MarcinKos napisał(a): w ramach motywacji jeżeli wydam więcej to tak szybko nie odstawię tego w kąt z uwagi na wydatek (pewnie to tak nie działa ale tak to sobie tłumaczę)

A mi się wydaje, że to właśnie tak działa. W każdym razie też sobie to tak tłumaczę.

Ludzie nakupują jakichś pierdziawek a potem się dziwią, że dziecko nie chce grać.

W pana przypadku to trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy to musi być klawisz z automatycznym akompaniamentem, bo jak nie to też optowałbym za klawiaturą fortepianową, coś jak Yamaha P45 czy P115. Na przykład.

Odpowiedz
29.11.2017, 16:17,
#5
RE: zakup keyboarda
Jak w dużej liczbie przypadków bywa chęć aby dziecko grało na instrumencie jest przeniesieniem jakiś swoich niespelnionych marzeń i ambicji. Uwielbiam muzykę elektroniczną za młodego nie było takiego dostępu do sprzętu do nauki też człowiek nie miał chęci. Teraz gdy człowiek zaczyna oglądać się za siebie i zauważyłem że syn może mieć coś wiecej niż ja czyli słomiany zapał chciałem przenieść na niego moje niespełnione marzenia a że wyraził chęć nauki ale na gitarze chciałem przekonać go może podstępem do swojego. Teraz faktycznie dotarło do mnie że nie tedy droga niech podejmie NAUKĘ muzyki.

Odpowiedz
29.11.2017, 20:21,
#6
RE: zakup keyboarda
No skoro uwielbia Pan muzykę elektroniczną to inna sprawa Smile Jak jeszcze przeczytam że wychował się Pan na Tangerine Dream to czuję że muszę Wam obojgu pomóc Smile
Zaproponuję dwa instrumenty które pogodzą potrzeby syna i Pana

Pierwszy to Casio Px5s
Casio można różnie odbierać i ja też odbieram tą firmę "różnie Smile Robią zegarki i tanie keyboardy nie brzmiące zbyt ambitnie, ale mają też model PX5s
Czemu ten model ? - 88 ważonych klawiszy, klawiatura nada się jak najbardziej na pierwsza lata nauki. A dla Pana jest tryb Hex Layer.
Proszę przeczytać test i odnaleźć film z prezentacją tego trybu, na prawdę jest czym się inspirować.

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,468.html

Drugi instrument to Yamaha DGX-660
Co w nim mamy ? Brzmi tak jak wspominana przez Pana na początku PSR-S670 a do tego mamy klawiaturę 88 klawiszy, jest to typ klawiatury GHS, czyli taka jaką można spotkać w modelu stage piana o którym wspomniał Garit czyli P45.
Więc do nauki dla syna również się nada a Panu brzmieniowo też przypasuje skoro PSR-S670 się podobało.

https://www.youtube.com/watch?v=2W0G_AR7qaQ
https://www.youtube.com/watch?v=Nz3nvY4KxIg

Więc najpierw wykupić synowi kilka lekcji żeby nauczyciel określił "jaki mamy potencjał" a potem o ile budżet pozwala, zastanowić nad jednym z tych dwóch propozycji. Obaj będziecie zadowoleni Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
30.11.2017, 08:51,
#7
RE: zakup keyboarda
Odkładając na bok naukę dziecka i automatyczny akompaniament i jeśli to ma być elektronika to można by jeszcze spróbować z Yamahą MX, nawet w wersji 49.

Odpowiedz
30.11.2017, 10:14,
#8
RE: zakup keyboarda
Wtedy potrzeba dwa instrumenty, Yamahę P45 dla syna do nauki i MX49 lub 61 dla siebie Smile

Odpowiedz
30.11.2017, 17:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 19:49 przez garit.)
#9
RE: zakup keyboarda
No to by było najlepsze. A MX88 po ile chodzi bo nawet nie sprawdzałem, ale dotykałem ostatnio w sklepie i nawet niezła ta klawka.

Sprawdziłem i trzeba by dać prawie 4000 zł.

A tak sobie sprawdzając natknąłem się jeszcze na coś takiego za ok. 1500 zł:
https://www.youtube.com/watch?v=_9WcNQVZzbk

ktoś miał pod palcami?

Odpowiedz
30.11.2017, 20:24,
#10
RE: zakup keyboarda
W Mx88 też jest GHS, ta samo co w DGX660, P45, YDP143, więc to też ciekawa propozycja.

Co do Alesis Recital Pro to przy tej cenie nie mam wątpliwości, że jest to numer zrobiony podobnie jak w przypadku Kurzweila Ka90 i KA110.
Czyli Kurzweil we współpracy z chińskim Medeli, od Medeli mamy obudowę, klawiaturę i prawie wszystkie brzmienia oprócz Grand piano, którego próbka to Kurzweilowska Triple Strike
W przypadku tego Alesisa wszystkie próbki brzmią lepiej niż te które powtarzają się w instrumentach z chińskim modułem brzmieniowym. Więc myślę że brzmienia od Alesisa a reszta to jakiś chinol

Odpowiedz
02.12.2017, 20:50,
#11
RE: zakup keyboarda
Bardzo dziękuję za pomoc obie propozycje ciekawe w tym zakresie cenowym.
Troszkę mało w sieci pokazanych możliwości keyboardowych Yamahy z tego co udało mi się znaleźć wychodzi gdzieś na poziomie modeli edukacyjnych jak ew400. Dlatego pomino iż jestem mega podatny na produkty Yamahy (nie wiem jakieś podprogowe przekazy Wink ) bardziej podoba mi się Px5s. Jednak na razie wstrzymuje się z zakupem ponieważ jak się okazało rodzice jednego z uczniów z klasy syna chcą sprzedać p45 jeżeli zaproponują dobrą cenę to może dla mnie starczy na jakąś zabawkę. Współczucia dla mojej żony tym bardziej że mam jeszcze młodszego tylko ten po swoim pradziadku upodobał sobie saksofon. Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Odpowiedz
03.12.2017, 00:14,
#12
RE: zakup keyboarda
P45 wystarczy dla syna na pierwszy okres edukacji, z Panem będzie gorzej Smile na pokładzie mamy 10 brzmień, ciężko będzie wykręcić z nich klimat muzyki elektronicznej. No ale dla Pana może udałoby się kupić osobny instrument, Yamaha MX o której wspominał Garit lub tego PX5s.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS