Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pianino cyfrowe z drewnianą klawiaturą
12.11.2017, 20:41,
#1
Pianino cyfrowe z drewnianą klawiaturą
Witam wszystkich

Poszukuje pianina cyfrowego z drewnianą klawiaturą do 9500zł. Zanim ktoś napiszę że "lepiej kupić pianino akustyczne" to informuje że czas na grę mam tylko po godz. 19 oraz w moim bloku roi się od dzieciarni.Raz doszło nawet do takiej sytuacji że sąsiadowi przeszkadzał dźwięk młoteczkòw w klawiaturze keyborowej Tongue
Wracając do tematu myślę o takich modelach jak Yamaha CLP645/545
Kurzweil cup320 ,Roland HP 603/605 oraz kawai ca 17/65.Miałem okazję ograć tylko yamaha, resztę pianin słyszałem na YouTube.

Aktualnie faworytem na mojej liście jest Roland zastanawia mnie w nim tylko typ wytwarzania przez niego dźwięku. W odròżnieniu do reszty pianin nie ma sampli tylko dźwięk generowany z algorytmu. Dla części ludzi jest to plus dla części minus jednak mi się jego brzmienie podoba.klawiatury nie ogrywałem wiem tylko że jest hybrydowa(klawisza ma po bokach dwa kawałki drewniana) nikt z użytkownikòw tego pianina na nią nie narzeka.

pytanie moje brzmi. Ktòre z tych pianin jest wart swej ceny i najlepiej naśladuje pianino akustyczne.Jestem otwarty na inne modele.Zastanawiam się troszkę nad Nordem ,ale jego klawiatura mnie odpycha.

Odpowiedz
13.11.2017, 08:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.11.2017, 10:17 przez Dafik.)
#2
RE: Pianino cyfrowe z drewnianą klawiaturą
Od niecałego roku jestem szczęśliwym posiadaczem Rolanda HP605.
Wcześniej miałem Kawai MP 11.
Klawiatura Kawai jest bardziej naturalna ale dla mnie była zbyt ciężka a i brzmienie jakoś nie zachwycało.
Z Rolanda jestem bardzo zadowolony. Ręce polubiły klawiaturę a ucho brzmienie.
Poza brzmieniem fortepianu w technologii modelowania pozostałe brzmienia są kompletnie przeciętne.
Nie przeszkadza mi to, zależy mi na fortepianie.
Ale uwaga. Moim zdaniem wewnętrzny system nagłośnienia zniekształca brzmienie.
Na siłę Roland chciał je podrasować a wyszło źle.
Używam kolumn odsłuchowych dobrej klasy z odcięciem wewnętrznego nagłośnienia instrumentu.
Na odsłuchach dźwięk nie jest taki ostry, zdecydowanie bardziej naturalny.
Tak przyzwyczaiłem się do brzmienia Rolanda, że przestałem akceptować brzmienie Kawai.
Zastanawiam się jak przez 2 lata mogłem go tolerować.

Roland HP 605, Yamaha P125
Odpowiedz
16.11.2017, 13:39,
#3
RE: Pianino cyfrowe z drewnianą klawiaturą
Witaj,

Wiem, że również Elpiano ma model z drewnianą klawiaturą (DPR 3500), ale nie testowałem niestety (mam ich starszy model).

Rafi

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 397 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek
  Pianino cyfrowe dla dziecka... toniq 17 9,902 25.04.2023, 09:50
Ostatni post: tata

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS