Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Klawisze na wesela
27.11.2017, 22:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.11.2017, 22:40 przez Przemek Dobosz.)
#1
Klawisze na wesela
Witam. Mam na imię Przemek.W zasadzie od dziecka grałem na instrumentach , szkoła muzyczna , w liceum rockowy zespół Wink , później zespoły parafialne, śluby itp. I tak do 25 roku życia. Nadszedł czas pomyśleć o rodzinie, żona , dom , dzieci niestety brakło czasu na pasje. Na 5 lat odłożyłem klawisz do futerału,w wolnych chwilach czasami grałem dzieciom kołysanki na pianinie. Ostatnio znajomy z lat młodości zaproponował mi grę na weselach ( zaspół gra już od kilku lat , ale chcieli zmienić klawiszowca ) pomyślałem , dlaczego nie. i tutaj zmierzam to pytania Wink Otóż wypadłem z rynku posiadam syntezator RS 5 ( nie powiem jest ok , ale jako drugi klawisz ) poszukuję czegoś na klawisz prowadzący . Ciągnie mnie do stage piano ,( a może coś innego ? ) chociaż pełne klawisze , cudny odgłos fortepianu - to jest to, Czy coś kupie do 2.5 - 3 tysięcy wartego uwagi ? Oczywiście 88 klawiszy. Szukam czegoś co będzie pasować do mojego Rolanda. Niestety nie mam wiedzy na temat dobierania instrumentów ( zawsze grałem jedynie na pianinach no i tym Rolandzie ) Czy będę potrzebował jakiś dodatkowych mikserów by razem ze sobą brzmiały te klawisze ? Wiem , że temat był już poruszany , ale mam mętlik w głowie

Odpowiedz
28.11.2017, 06:32,
#2
RE: Klawisze na wesela
Jeśli chodzi o wybór instrumentu do repertuaru weselnego, to trzeba przeanalizować jakie brzmienia będą nam potrzebne. Wielowarstwowa, pięknie wybrzmiewająca próbka fortepianu nie koniecznie znajdzie zastosowanie do gry na weselach, lepiej zmiksuje się z innymi instrumentami mniej bogate brzmienie fortepianu. Oczywiście z przyjemnością Pan pogra sobie takim brzmieniem solo w domu, ale w trakcie występów raczej będzie wybierane te prostsze Smile
Do chałturzenia będą potrzebne dobre saksofony, trąbki, akordeon itp.

Proszę przeczytać ten wątek, temat był podobny

http://www.muzykuj.com/forum/showthread.php?tid=1242

Koledzy z zespołu na pewno mają mikser, bo muszą się gdzieś wpiąć ze swoimi instrumentami, ustawić poziom głośności dla każdego z nich i dopiero puścić dalej sygnał na wzmacniacz.
Dla Pana muszą wygospodarować dwa wejścia stereo, dla dwóch klawiszy.

Odpowiedz
28.11.2017, 13:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 13:31 przez Przemek Dobosz.)
#3
RE: Klawisze na wesela
Tak ten wątek właśnie czytałem Roland Juno DS 61 lub DS 88. bardzo przypadł mi do gustu jednak 61 ( mało klawiszy - tyle mam w Rolandzie RS-5 a DS 88 za drogi ) W zespole jest saksofon, gitara elektryczna , gitara akustyczna,perkusja . Trąbki, i inne dźwięki ,, do solówek'' wydobędę z Rolanda RS 5 ( wydaje mi się , że w zupełności wystarczy, w drugim klawiszu chciałbym jednak postawić na dobre brzmienie piania, fortepianu i im pokrewne. Zależy mi aby klawiatura była ,, pianinowa ''( pełna ? ) .Gra na weselach ma być ,, dodatkiem'' chce instrument który się nada do gry na weselach , ale nie chce kupować typowo pod wesela ( bo musiałby to być jakiś keyboard z umca , umca )

Odpowiedz
28.11.2017, 20:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 20:04 przez Valtari.)
#4
RE: Klawisze na wesela
Juno DS88 to jedna z najtańszych propozycji, o ile nie najtańsza z taką klawiaturą i takim zestawem brzmień oraz możliwością rozszerzenia o dodatkowe. Konkurencyjna Yamaha MX88 jest droższa i nie ma możliwości ładowania dodatkowych brzmień.
Wiem w jakim instrumencie Pan by się zakochał, niestety budżet nie pozwala po niego sięgnąć. Mam na myśli Kurzweila Artis lub SP6.
Podsumowując - ważona klawiatura 88 klawiszowa i dobra barwa fortepianu to do 3 tys nie da rady.
Ktoś powie że jest przecież Yamaha P115 czy Kawai ES110, ale choć klawiatura Pana zadowoli i brzmienie fortepianu również, to oba te modele mają tylko po kilkanaście brzmień. To trochę mało.
Może warto rozważyć używany instrument, wówczas poszukałbym Kurzweila MPS20F

Odpowiedz
28.11.2017, 20:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 20:20 przez Przemek Dobosz.)
#5
RE: Klawisze na wesela
Ojj tak Kurzweila Artis lub SP6 , są wspaniałymi instrumentami , ale tak jak Pan stwierdził ceny są kosmiczne, a znalezienie używanego w moim przedziale cenowym również graniczy z cudem. Oczywiście w tych pieniądzach nie nastawiam się na nowy instrument . Miałem okazje grać na nord stage 2 , też świetny instrument , ale tutaj już mówimy o profesjonalnych estradowych klawiszach. Chociaż jak tak patrze to ceny Juno Ds 88 sporo spadły od 2016 r. https://www.ceneo.pl/40653838

Odpowiedz
28.11.2017, 20:28,
#6
RE: Klawisze na wesela
To prawda, Ds88 potaniał od momentu gdy pojawiła się wersja 88 Yamahy MX Smile. Wcześniej wyceniany był na 4000 - 4200. Proszę jeszcze poświęcić uwagę temu Kurzweilowi MPS20f (koniecznie z literką "F"), może znalazłby się taki do ogrania gdzieś niedaleko Pana.

Odpowiedz
28.11.2017, 21:00, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 21:02 przez Przemek Dobosz.)
#7
RE: Klawisze na wesela
Niestety w moich ,,okolicach'' sklepy są bardzo słabo wyposażone w instrumenty klawiszowe . Hmmm wiem że moje myślenie jest mylne ale jakoś Yamaha i Casio nigdy do mnie nie przemawiały, Rolandy zawsze lubiałem . I nie wiem dlaczego nawet bardziej mi brzmieniowo odpowiada niż Kurzwelow. Niestety Rolanda też będzie ciężko ograć, ale jeszcze przepatrzę Yamahy, ( chociaz nie chce takiej klawiatury ) zastanawiam się jednak czy instrument z wbudowanymi głośnikami nie byłby lepszy , wiem że są odsłuchy itp , ale jednak to zawsze coś innego.

Odpowiedz
28.11.2017, 21:28,
#8
RE: Klawisze na wesela
To może trzeba będzie poświęcić jakiś dzień i wybrać się gdzieś dalej do "wszystkomającego" sklepu Smile
Może jakby dobrze ponegocjować cenę Rolanda DS88 to udałoby się zbliżyć w okolice budżetu.
Wbudowane głośniki często zniekształcają brzmienie i nie pokazują pełnego potencjału. Można się o tym przekonać podłączając słuchawki. Raczej nie często użytkownicy są zadowoleni z wbudowanego nagłośnienia.

Odpowiedz
28.11.2017, 22:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.11.2017, 22:43 przez Przemek Dobosz.)
#9
RE: Klawisze na wesela
Ten model w większości sprzedawany jest w sklepach internetowych.No tak wiem to najlepiej używając Rolanda RS5 , ale potrzebowałbym jeszcze dobrych słuchawek które nie przekłamią dźwięku i będą dobrym ,, odsłuchem'' na weselach i podczas prób. Nie mam doświadczenia z nie wiadomo jaką ilością klawiszy , Roland wydaję się być prosty w obsłudze, nie skomplikowany i to mi się również podoba. No i klawiatura ciężka , na pewno będzie lepsza od niejednej syntezatorowej ( jakoś nigdy nie mogłem ich dobrze wyczuć , ale może to przez pianino )

Odpowiedz
29.11.2017, 21:00,
#10
RE: Klawisze na wesela
Jeśli ktoś wychował się na pianinie lub fortepianie to potem będzie krzywo patrzył na każdą klawiaturę z instrumentu elektronicznego. Ta z DS88 jest dobrą klawiaturą jak na instrument tego typu, wcześniej można ją było spotkać w Stage Piano Rd300Nx. Oczywiście są inne o niebo lepsze ale nie za te pieniądze, no chyba że mówimy o takich instrumentach jak Kawai Es110 czy Roland Fp30.
Ale to są instrumenty o małej ilości brzmień, fajne do nauki, do koncertowania solo grając barwą fortepianu. Do zespołu weselnego nie bardzo.
Na wybór słuchawek przyjdzie czas.

Odpowiedz
29.11.2017, 21:47,
#11
RE: Klawisze na wesela
To nie jest tak , że klawiatury syntezatorów są bee, ale fakt daleko im do tych fortepianowych . RS 5 to syntezator a i tak w 90% jego możliwości nigdy nie wykorzystałem, bo głównie używałem brzmień pianinowych i stringów Wink Wychodzę z założenia że inne brzmnienia mogą się przydać , ale jednak pianino , fortepian to dla mnie priorytet. (wiem że to odbiega od myślenia kapel weselnych )

Odpowiedz
29.11.2017, 22:15,
#12
RE: Klawisze na wesela
Zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać RS5, instrument ma już swoje lata, próbki zajmują zdaje się że 32 MB, macie w zespole saksofonistę ale czy barwa trąbki lub akordeonu jest na wystarczającym poziomie ? Mnie osobiście RS5 i większy Rs9 kojarzą się bardziej z barwami syntetycznymi i ambientowym padami.
Gdyby nazbierać na takiego DS88 miałby Pan właściwie wszystko, duży wybór brzmień, możliwość ściągnięcia dodatkowych z tej strony

http://axial.roland.com/category/juno-ds...88_xps-30/

oraz klawiatura, która powinna Pana zadowolić. Wystarczyłby wówczas jeden instrument

Odpowiedz
29.11.2017, 22:32, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.11.2017, 22:38 przez Przemek Dobosz.)
#13
RE: Klawisze na wesela
Nie Pan tylko Przemek. ..A fakt Rs 5 mam hmmmm z 15 lat, więc młody nie jest, ale wiążą się z nim miłe wspomnienia i jakieś sukcesy , więc cieżko mi go sprzedać , zresztą nie oszukujmy się wartości to on większej nie ma, zmysłu słuchu też nie powala na łopatki, ale chyba to ,, solóweczek '' biesiadnych się nada ?...i czy jakoś uda mi się zgrać te dwa instrumenty ?....Prędzej sprzedam Pianino ( w moich stronach coraz trudniej o stroiciela ) W zasadzie na DS 88 byłbym zdecydowany , ( wiem że w moim budżecie Norda nie znajdę , ale i tak jakoś Roland do mnie bardziej przemawia chociaż Roland RD-2000 to to nie jest ). Bazę dodatkowych brzmień zdążyłem już wczoraj przeanalizować , chociaż analizując dzisiejszy rozwój syntezatorów to moje ,, umiejętności'' ich obsługi i tak zostaną na stopniu podstawowym i niewiele z nich wykorzystam... Chociaż tak szczerze mówiąc chyba RS5 będzie bardziej,, wyglądać'' niż służyć....więc jest na dalekim planie...bardziej chce się skupić na wyborze klawisza podstawowego, i przypuszczam że w moim budżecie nic lepszego nie znajdę niż Roland Juno, no chyba że jakich używany..., ale ich też jest jak na lekarstwo

Odpowiedz
29.11.2017, 23:12,
#14
RE: Klawisze na wesela
Co do wykorzystania możliwości syntezatorów to uważam że obecne modele przeznaczone są bardziej dla programisty niż muzyka. Bawiąc się Korgiem Kronosem stwierdziłem że prędzej zacznę zbierać maliny w lesie niż stworzę coś na wewnętrznym sekwencerze tego Korga. Za to znam takich, którzy dobrze czują się w tak rozbudowanym świecie, potrafiąc wykorzystać mnogość funkcji, mając ten komfort współpracy z Kronosem że po USB to w tym instrumencie można chyba nawet wodę puścić Smile
Ja nie opanowałem syntezy w moim Kurzweilu Forte Se i chyba nawet nie bardzo próbowałem.
Za to przy Rolandzie Fa08 czułem się jak w domu, wszystko było dla mnie intuicyjne. Ds88 to nie workstation więc jego obsługa jest jeszcze prostsza od Fa, dodatkowo jest lekki co nie jest bez znaczenia a z ciekawostek to można podłączyć do niego mikrofon i wykorzystać wewnętrzny procesor efektów aby na przykład nałożyć na głos reverb

https://www.youtube.com/watch?v=hli-fPsm2O0

Swoją drogą piękne brzmienie wykorzystał Paweł do tej prezentacji. Piano + pad + reverse piano i jeszcze kotłujące się w tle przeszkadzajki oraz dużo efektów

Odpowiedz
30.11.2017, 08:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 08:03 przez Przemek Dobosz.)
#15
RE: Klawisze na wesela
Tak dokładnie , uwielbiam ten aranż , świetny jest i w zasadzie przez ten kawałek zdecydowałem , ze DS to jest to Wink Nie mówię , że nigdy nie zacznę się bawić efektami i nie będę chciał wykorzystać możliwości syntezatora, ale na dzień dzisiejszy najbardziej mi zależy na brzmieniu pianin i im pokrewnym Smile no i na 88 klawiszy RS5 pod tym względem jest za krótka Sad. Waga też ma znaczenie ( sprzęt będzie przecież przenoszony ) prostota obsługi instrumentu też ma znaczenie , zastanawia mnie jedynie jakość plastików ( użytkownicy narzekają , że mogły by być ciut lepsze , sprawiały by że DS wyglądał by szlachetnie mniej Keyboardowo )

Odpowiedz
30.11.2017, 10:23, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 10:24 przez Valtari.)
#16
RE: Klawisze na wesela
No cóż, instrument waży tyle, na ile wygląda Smile Na pocieszenie dodam że Fa08 kosztuje ponad 6 tys a wygląda nie lepiej, czarny panel na wysoki połysk bardzo łapie ślady palców ! W Yamasze Mx panel czołowy ugina się pod naciskiem palca.
To chyba trend zaczerpnięty z motoryzacji - co raz więcej bajerów a blacha i lakier cieniutkie że wiatr ją rysuje.
Zabawę efektami i eksperymentowanie z łączeniem brzmień producent Juno DS częściowo załatwił za nas, dzięki trybowi performance w którym mamy brzmienia łączone z już dopasowanymi efektami.
Coś na wzór Combi w Korgu czy Multi w Kurzweilu,

https://www.youtube.com/watch?v=AEvmf96ZupA

Odpowiedz
30.11.2017, 11:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 19:12 przez Przemek Dobosz.)
#17
RE: Klawisze na wesela
Czyli kolejny plus , prostota obsługi instrumentu. Ważne są klawisze Wink , obudowa mniej - chociaż nie ukrywam , że w RS 5 najbardziej podobało mi się szczotkowane aluminium. A fakt na codzień jeżdzę chevroletem w którym część deski jest lakierowana na czarno ,więc wiem o co chodzi z palcowaniem lakierowanego plastiku Winkhmmm a może KORG TR88 ?...a Czy możesz polecić jakieś słuchawki ? Nie wiem jakie będą lepsze : zamknięte czy otwarte , nauszne, czy wkładane do ucha

Odpowiedz
30.11.2017, 20:38,
#18
RE: Klawisze na wesela
Korg Tr pochodzi z tego okresu co Rs5 i odstaje już technologicznie, polifonia 62 głosowa wystarczy przy grze na żywo jednym brzmieniem, gdy połączymy kilka jak właśnie w trybie performance to może już nam się moduł przytkać. inna sprawa że nie ma w tym Korgu realistycznie brzmiących barw akustycznych.
Czy słuchawki w ogóle będą potrzebne ? Jak koledzy grają w zespole ? Mają jakieś odsłuchy skierowane w swoją stronę ? Najlepiej ich zapytać jakie się najlepiej sprawdzają.
Ja mogę polecić jedynie modele do podłączenia do instrumentu w celu grania sobie samemu w domu lub audiofilskie do słuchania muzyki

Odpowiedz
30.11.2017, 20:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 21:01 przez Przemek Dobosz.)
#19
RE: Klawisze na wesela
Ok rozumiem. Z tego co wiem to poprzedni klawiszowiec wpinał się w główny mikser ze słuchawkami, jako odsłuch to raz , a dwa nie wiem czy wytrzymam całe wesele obok perkusisty heh Wink więc dla własnej wygody chciałbym je mieć. ( czasami korzystałem ze słuchawek , ale były to jedynie jakieś ,, badziewki'' z MP3. Tylko zastanawiam się jak podpiąć jedne słuchawki pod dwa klawisze ?...Może jakiś mały wzmacniacz słuchawkowy? Totalnie na tym się nie znam , próbuje szukać jakiś informacji . Wiem że mogę się wpinać w główny mikser , ale jeżeli będzie daleko odemnie a np. będę siebie za mało słyszał to nie będe mógł tego skorygować, przy niezależnym mikserze mógłbym sam sterować odsłuchem ,tylko nawet nie wiem w jakich szukać no i czy w ogóle RS 5 ma wszystkie wejścia potrzebne do tego by cały zestaw ze sobą można było zgrać, nigdy nie próbowałem go łączyć z innymi instrumentami. A właśnie kilka postów wyżej wspomniał Pan o Kurzweila MPS20F , czyli Pana zdaniem jest to lepszy klawisz, niż Roland Juno Ds 88 ? ( wiem , że Roland to bardziej syntezator , a Kurzweila MPS20F pianino cyfrowe )

Odpowiedz
30.11.2017, 21:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 21:34 przez Valtari.)
#20
RE: Klawisze na wesela
Sprawa jest prosta, w obu instrumentach wpinasz kable w Audio out L/R a drugie końce kabli do dwóch wejść stereo w mikserze i w mikserze ustawisz potencjometrami poziom głośności poszczególnych klawiszy, bo z pewnością inna będzie moc sygnału wyjściowego. Oczywiście głośność klawiszy musi być również dopasowana do pozostałych muzyków, ale myślę że to nie Twój problem, każdy będzie coś tam brzdękał na próbie a jedna osoba ustawi odpowiednią głośność wszystkich instrumentów. Co do słuchawek to jak pisałeś poprzedni klawiszowiec wpinał je do miksera, standardowy kabel w słuchawkach to najczęściej od 1.2 m do 3m ale przecież są przedłużki, trzeba zobaczyć jakimi kablami dysponują koledzy. Słuchawki douszne uszkadzają słuch i jestem ich przeciwnikiem, więc najlepiej jakieś nauszne w obudowie zamkniętej. Jakie ? A do jakiej kwoty ? Smile

Przeczytaj ten wątek, ciekawe źródło wiedzy praktycznej

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1916840.html

Kurzweila MPS20F zdaje się że ciężko dostać, jedna osoba na forum interesuje się modelem MPS20f lub ewentualnie MPS10f i nie potrafi ich zdobyć. Nic mi nie wiadomo o zakończeniu produkcji a model jest na oficjalnej stronie Kurzweila więc nie wiem w czym jest problem.

Wielkim plusem tego Kurzweila jest klawiatura, to model TP40L od firmy Fatar. Bez rozpisywania się wspomnę tylko że jest bardzo trwała i lubiana przez muzyków za to jak pozwala kontrolować dynamikę w trakcie gry. Nie znam chyba nikogo komu by ta klawiatura nie leżała. To ta sama klawiatura co w modelu Forte za ok 12 tys ! Brzmień jest mniej niż w DS88 a ich ocena to indywidualna sprawa, trzeba samemu ocenić. Trzeba tylko uważać aby nie kupić modelu MPS20 (bez literki "F" w nazwie) bo tam klawiatura jest już inna.

Odpowiedz
30.11.2017, 21:57,
#21
RE: Klawisze na wesela
Rzeczywiście, nawet nowe są niedostępne...używek również brak, więc nie ma co myśleć. Słuchawki tak do 300 zł ,ale chciałbym by były jak najzgrabniejsze, najsubtelniejsze ( nie chce wyglądać przy klawiszu jak DJ ) WinkAle czy w obudowie zamkniętej nie będę zbytnio odizolowany od zespołu ? Zawsze wpinano mi jednego jacka w klawisz i jednego w mikser ( nie pamiętam w które gniazdo , a tutaj widzę zazwyczaj wpięte są dwa w klawisz ) dzięki za linka na pewno przestudiuję . I chodziło mi o zmianę głośności odsłuchu w słuchawkach bez zmiany głośności w głównym mikserze.

Odpowiedz
30.11.2017, 22:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2017, 22:35 przez Valtari.)
#22
RE: Klawisze na wesela
Nie wiem jaki koledzy mają mikser, możliwe że wyjście słuchawkowe jest regulowane. Jeśli nie ma to na prawdę nie problem, wystarczy coś takiego Smile

http://allegro.pl/przedluzacz-sluchawkow...25781.html

Co do modelu słuchawek to polecam coś z firm AKG, Bayerdynamic lub Sennheiser.
I tu koniecznie nie kupować w ciemno, tylko przetestować w sklepie.

W tym przedziale cenowym ja mam akurat AKG K92, brzmią raczej analitycznie i precyzyjnie niż melodyjnie, bez skłonności do uwypuklania któregoś zakresu pasma. No ale są zamknięte i jest dość dobra separacja od otoczenia (no ale skoro mamy obok siebie perkusistę...Smile )

Mam też Koss UR40, to model otwarty,lekki, ledwo wyczuwalny na głowie, ale jak ktoś lubi dużo basu to nie są to słuchawki dla niego.
Bardzo chwalony model to AKG K240 studio, można też wybierać z serii HD Sennheisera

Odpowiedz
08.02.2018, 12:30,
#23
RE: Klawisze na wesela
Hmm... a może CASIO PX -360 ?

Odpowiedz
08.02.2018, 17:13,
#24
RE: Klawisze na wesela
Czyli nie chcesz mieć na stojaku dwóch Rolandów Tongue

Px360 bym odrzucił, płacisz za sekwencer którego nie potrzebujesz.
Idąc w tym kierunku zamiast Px360 zainteresuj się PX5s. Cena taka sama a możliwości dużo większe, chociażby 4 strefy i każda posiada swój efekt ( w Px360 można użyć tylko jeden DSP)
W PX5s jest też dwa razy większa polifonia (256 głosów)

Zobacz test

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...t,468.html

oraz porównanie z PX5s z wyższym modelem PX560

http://www.muzykuj.com/testy/instrumenty...e,617.html

Odpowiedz
08.02.2018, 18:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.02.2018, 18:58 przez Przemek Dobosz.)
#25
RE: Klawisze na wesela
No właśnie trochę mi to koliduję Wink Jakoś lubię Rolandy mam do nich słabość no i taki zestaw fajnie by wyglądał. Ogólnie słyszałem opinie że Juno jest już przestarzały, ale czy ja wiem...Brzmieniowo bardziej podoba mi się Roland , wizualnie PX5 niby ok ,chociaż ta biel odstrasza Wink , PX 560 naprawdę ok , ale cena 1000 zł droższy od Juno, no i jakoś zawsze CASIO kojarzyło mi się z Keyboardami z niskiej półki Wink ( może dlatego że CASIO CTK 750 był pierwszym instrumentem jaki miałem Wink heh... A może jest coś jeszcze godnego uwagi w kwocie do 4 tysięcy ? Nie powiem że wbudowane głośniki również nie mają swoich plusów.

Odpowiedz
08.02.2018, 19:26,
#26
RE: Klawisze na wesela
Juno absolutnie nie jest przestarzały. To co powiesz na Korga Krome klepanego od czasów gdy kontynenty były jeszcze połączone Smile

Widziałeś porównanie, które zrobił Paweł z najnowszym Korgiem Kross 2 ?

https://www.youtube.com/watch?v=RBX1HRiiCqE
https://www.youtube.com/watch?v=ljiNz2hv9-Y

sam oceń czy "starszy" Roland brzmi gorzej

Odpowiedz
10.02.2018, 09:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.02.2018, 09:49 przez Przemek Dobosz.)
#27
RE: Klawisze na wesela
Tak widziałem , i rzeczywiście niczym nie ustępuję Korgowi, chociaż półka cenowa bardzo podobna. Z jednej strony tutaj jest test Juno Ds 61 i wydaje mi się że 81 brzmi lepiej , ( chociaż przypuszczam , że to tylko moje odczucie , dyktowane ważoną klawiaturą Wink Roland prócz świetnych barw piano ma niesamowite smyczki, akordeony, i syntezatory. ( zaraz okaże się że mój Roland RS 5 ,będzie jedynie,, wyglądać '' na scenie Wink Najgorsze jest to że jedyny model Juno DS 88 znalazłem w Warszawie ( czyli jakieś 350 km ode mnie ) Sad więc zamawiałbym w ciemno , no ale cóż ... w zasadzie bazuję na Twoich opiniach i testach instrumentów. A czy DS 61 różni się jedynie klawiaturą od DS 88 ? Brzmienia w obydwu modelach są takie same ? Smile

Odpowiedz
10.02.2018, 13:08,
#28
RE: Klawisze na wesela
Nie zamawiaj w ciemno ! Skoro aktualnie najbliżej można znaleźć tego Juno w Warszawie do której masz daleko, to może spróbuj namówić gościa ze sklepu w Twojej okolicy żeby ściągnął go dla Ciebie.
Wersja 88 ma oczywiście inną klawiaturę niż 61, ta z wersji 88 pozwala lepiej kontrolować dynamikę brzmienia.
Firmy oferują instrumenty w różnych wariantach klawiaturowych, podstawowa wersja to najczęściej 5 oktaw (61klawiszy), w Yamasze Mx mamy też wersję 49, można też spotkać 73 lub 76 no i 88.
To są tylko różnice w klawiaturze, możliwości i brzmienia są takie same.

Odpowiedz
10.02.2018, 14:30,
#29
RE: Klawisze na wesela
Tak zależy mi na 88 właśnie przez klawiaturę no i oczywiście ilość oktaw Smile RS 5 ma 61 i niestety dla mnie mało RS 9 byłby na pewno lepszy. Niestety jedyny sklep muzyczny w moim mieście nie sprowadzi mi tego klawisza bo jak to stwierdził ,, ROLAND ma ciężko politykę i nie opłaca nam się handlować ich klawiszami '' , dlatego zacząłem się rozglądać za innymi. Chociaż w moim mieście zbytniego wyboru i tak nie mam, bo głównie mają instrumenty ,, z niższych półek ''

Odpowiedz
10.02.2018, 15:18,
#30
RE: Klawisze na wesela
Trudna sprawa, zaglądałem za używkami żeby mniejszym wydatkiem zrekompensować sobie zakup w ciemno, no ale jest tylko jedna za 3.500, to nowego można wyrwać za podobną kwotę.

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Co na początek Korg EK-50 czy Yamaha PSR-473 rba79 8 2,053 01.08.2023, 08:43
Ostatni post: rba79
  Casio CDP-220R na początek Emilia_Matylda 0 421 08.04.2023, 08:40
Ostatni post: Emilia_Matylda
  Pytanie na temat sklepu i Korga LP-380U Gaspard 4 1,733 24.11.2022, 19:43
Ostatni post: Gaspard
  Klawisz na wesela Majki 17 40,063 23.10.2022, 21:19
Ostatni post: klezmer_stg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS