Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dave Smith Instruments
05.12.2017, 19:33,
#1
Dave Smith Instruments
Przymierzam się do jakiegoś analoga Smile Czytam, oczywiście w necie, słucham prezentacji. Doszedłem do instrumentów jak w temacie. Powiedzcie, co sadzicie o tych analogach? Brzmią i wyglądają pięknie... A jak wygląda praktycznie np współpraca z DAW? Czy wszystkie gałki wysyłają komunikaty MIDI? Myślałem tez o Korgu Minilog, ale on właśnie komunikatów MIDI nie wysyła (Monolog tak).

Odpowiedz
08.12.2017, 10:18,
#2
RE: Dave Smith Instruments
jak bym miał doradzać, to nie słuchać prezentacji, tylko samemu pokręcić i zobaczyć czy o to chodzi

Odpowiedz
15.12.2017, 03:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.12.2017, 03:23 przez zajax75.)
#3
RE: Dave Smith Instruments
Fajna zabawka a co powiesz o tym instrumencie ?


1 Nord Stage 2
2 Arturia MatrixBrute

Odpowiedz
15.12.2017, 14:27,
#4
RE: Dave Smith Instruments
Nord Stage, to jak sama nazwa wskazuje. Nie sprawdzałem, ale chyba ma na pokładzie A1? Czyli analog modeling.
MatrixBrute dopiero zamierzam sie przyjrzeć. Teraz Minilog u mnie na tapecie Wink

Odpowiedz
05.04.2018, 16:40,
#5
RE: Dave Smith Instruments
Odkopuję temat analogów. Tym razem chodzi o firmę elektron, konkretnie AnalogKeys. Ma ktos jakieś doswiadczenia? Wydaje się, że w Polsce, choć przez fachowców doceniana, to chyba mało znana firma?

Odpowiedz
06.04.2018, 05:51,
#6
RE: Dave Smith Instruments
W Polsce mało znana, ale można kupić co nieco z ich oferty.
Zwróciłem jakiś czas temu uwagę na Digitone, ciekawa zabawka z syntezą FM.
Podobny projekt to Analog Four Mk2.
https://www.youtube.com/watch?v=zSur1HrJZzY

Odpowiedz
06.04.2018, 13:21,
#7
RE: Dave Smith Instruments
Analog Four Mk2 to chyba to samo, co AnalogKeys, tylko bez klawisza?

Odpowiedz
06.04.2018, 14:47,
#8
RE: Dave Smith Instruments
Nie jestem pewien. Zerknąłem na ceny i zdaje się że kosztują podobnie, co wskazywałoby na większe możliwości wersji bez klawiatury. Musze przyjrzeć się na spokojnie

Odpowiedz
18.04.2019, 22:38,
#9
RE: Dave Smith Instruments
Mi po głowie chodzi Polyend/Dreadbox Medusa tylko gdzie to ograć ;-)
Trochę mała polifonia ale z kombinacji 3 cyfrowych i 3 analogowych oscylatorów na głos mozna naprawde sporo wykręcić. Trochę słabo ze nie ma efektów jesli dobrze zrozumiałem opis: https://www.musicradar.com/reviews/dread...end-medusa

Hardware: Kurzweil PC3K8,  Yamaha Modx 6,  Access Virus Ti2 desktop, Roland Fantom XR, M-Audio ProFire 610, iPad Pro, HP Omen 17
DAW / VST hosts: Cubase 12 Pro, Bendlab Cakewalk, Ableton Lite, Akai VIP 3 i inne...
VSTi: NI Komplete 13 Ultimate, Arturia V Collection 9 + Pigments 3.5, Korg Collection 3,IK Multimedia: Sample Tank 4 MAX, Syntronik 2 Deluxe,Hammond B-3X, Miroslav Philharmonik 2, AAS Ultra Analog VA-3, Roland Zenology, UVI Falcon, Steinberg Absolutee 4 i inne...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS