Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
18.12.2017, 20:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.12.2017, 21:01 przez manio.)
#1
Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
Cześć,

Szukam pianina elektronicznego dla córki (zaraz kończy 6 lat i ma już zajęcia z pianina w przedszkolu). Sam oczywiście chciałbym wykorzystać okazję, bo kiedyś uczyłem się bardzo krótko, grałem za to dość często na keybordzie.

Jestem po tygodniu czytania specyfikacji, oglądania porównań oraz czytania opinii (miałem czas, bo się mocno rozchorowałem). Byłem również "pomacać" kilka egzemplarzy i jestem mocno nastawiony na Casio px760.
Czemu akurat to:
- praca klawiszy bardziej przypomina mi pianino na którym kiedyś sporadycznie grałem na wagarach
- klawisze mają fakturę - bardzo przyjemne i gdzieś w zaletach jakiegoś wyższego modelu, bodajże Yamahy - czytałem, że spocone palce mniej się na takich ślizgają (obym miał taki zapał, żeby aż palce się pociły)
- jest to całkiem ładny mebel i do tego bardzo płytki (aktualnie to nie mam miejsca na cokolwiek, ale sądzę, że łatwiej będzie znaleźć miejsce dla pianina, które jest co najmniej 12cm płytsze)

Nie do końca rozumiem czemu na forum raczej negatywnie oceniają tą firmę i na prawdę bardzo chętnie dowiedziałbym się jakich problemów mogę się doczekać wybierając powyższy model.

Czytając tutaj wątki mniej więcej wiem jakie modele mogłyby mi zostać polecone w podobnej cenie
- Kawai ES110 (nie znalazłem, jedynie ES100 i sprzedawca odradzał dla początkującego, nie wnikałem w szczegóły, bo i tak byłem raczej zainteresowany ES110)
- Roland F30 (nie miałem okazji zobaczyć)
- Yamaha P115 (brałem pod uwagę model "brzmieniowo" i "klawiszowo" identyczny - DGX660)

Długo się leczyłem z DGX, bo dla mnie to byłaby cudowna zabawka, dla dziecka dodatkowo mikser i piecyk, którego jeszcze nie mamy (córa już 2 lata uczęszcza na naukę śpiewu). Obawiam się jedynie, że PRIMO - dziecku będzie trudniej skupić się na nauce, SECUNDO - to duży instrument, który będzie bardziej ingerował w przestrzeń i może służyć jako standardowa powierzchnia płaska przez co się szybciej zniszczy.

Co ciekawe wymieniłem tutaj urządzenia przenośne, a zdecydowałem się na mebel.... Mebel w atrakcyjnej cenie, bo za 3150zł nie kupiłbym tych "przenośnych" wraz ze stojakiem i pedałami.

Odpowiedz
19.12.2017, 00:03,
#2
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
(18.12.2017, 20:51)manio napisał(a): Szukam pianina elektronicznego

Cyfrowego dla ścisłości. 

(18.12.2017, 20:51)manio napisał(a): Jestem po tygodniu czytania specyfikacji, oglądania porównań oraz czytania opinii (miałem czas, bo się mocno rozchorowałem). Byłem również "pomacać" kilka egzemplarzy i jestem mocno nastawiony na Casio px760.

Jak wyzdrowiejesz, czego serdecznie Ci życzę, to radzę koniecznie wybrać się do sklepu muzycznego i ograć kolejne kilka egzemplarzy pianin cyfrowych ale nie znowu tylko jednego producenta ale różnych, bo za dużo czytasz a za mało (właściwie prawie wcale) ogrywasz. 

(18.12.2017, 20:51)manio napisał(a): Nie do końca rozumiem czemu na forum raczej negatywnie oceniają tą firmę i na prawdę bardzo chętnie dowiedziałbym się jakich problemów mogę się doczekać wybierając powyższy model.

Jeśli masz w miarę dobry słuch muzyczny i pograsz na kilku pianinach ale różnych producentów, to powinieneś szybko się przekonać w czym rzecz. Nikt tu też na siłę nie będzie Cię do niczego przekonywał ani zniechęcał. Wybór instrumentu to kwestia gustu o której się nie dyskutuje a skoro brzmienie casio tak urzekło twoje ucho muzyczne, to tym bardziej. Jednak rozsądnie i logicznie byłoby porównać go z innymi modelami, innych producentów. Nieprawdaż? ‎

Tak nawiasem jeszcze, to instrumentów nie ocenia się tylko na podstawie tego jak się zachowują kiedy są nowe ale jak wytrzymują upływ czasu i częstego używania. 

(18.12.2017, 20:51)manio napisał(a): Co ciekawe wymieniłem tutaj urządzenia przenośne, a zdecydowałem się na mebel.... Mebel w atrakcyjnej cenie, bo za 3150zł nie kupiłbym tych "przenośnych" wraz ze stojakiem i pedałami.

Atrakcyjna cena wg mnie to to nie jest a tak dla przypomnienia jeszcze, to inni producenci też oferują pianina cyfrowe w zabudowie.

Pozdrawiam
 ‎

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.12.2017, 00:27,
#3
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
Dzięki za odpowiedź, mile słowa i w ogóle.
Niestety sprzęt ma trafić pod choinkę, więc czasu niewiele. Nie powiem, że ograniczyłem się do sprawdzenia jednego producenta, wręcz przeciwnie, napisałem czego nie znalazłem, ale w Gdyni i Gdańsku są dobrze wyposażone sklepy i 3 odwiedziłem. Niestety niewiele się skupiałem na samym dźwięku, bardziej na pracy klawisza, przyjemności w dotyku z osłuchaniem mam raczej problem z powodu choroby.

Tak mnie zaciekawiło co napisałeś, czy mógłbyś rozwinąć poniższe?
(19.12.2017, 00:03)Rychubil napisał(a): Tak nawiasem jeszcze, to instrumentów nie ocenia się tylko na podstawie tego jak się zachowują kiedy są nowe ale jak wytrzymują upływ czasu i częstego używania. 

Odpowiedz
19.12.2017, 02:29,
#4
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
(19.12.2017, 00:27)manio napisał(a): Tak mnie zaciekawiło co napisałeś, czy mógłbyś rozwinąć poniższe?
(19.12.2017, 00:03)Rychubil napisał(a): Tak nawiasem jeszcze, to instrumentów nie ocenia się tylko na podstawie tego jak się zachowują kiedy są nowe ale jak wytrzymują upływ czasu i częstego używania. 

Chodzi o ogólną jakość materiałów z jakich został wykonany instrument i jego mechaniczną trwałość na zużycie. Czasem wystarczy popukać w obudowę, żeby się przekonać czy użyty w niej plastik po niedługim czasie będzie trzeszczał przy nieco głośniejszym graniu lub wygnie się przy kolejnym przenoszeniu instrumentu.
Miła w dotyku klawiatura to nie wszystko, ważniejsze raczej są jej elementy mechaniczne i użyte do nich materiały, które powinny jednak wytrzymać nie tylko lekką rączkę dziecka ale też ciężką łapę faceta, który będzie na niej walił ciężkiego rocka. Zdarza się, że z czasem, po takich wyczynach klawisze zaczynają bujać się na boki albo nierówno odbijają i regulacja na wiele się nie zda, bo materiał się po prostu wyrobił.

Kawai VPC1, Pianoteq 6 PRO, Synthogy Ivory II, GarageBand, Roland Quad Capture, Neumann KH120, Grado SR225i
Odpowiedz
19.12.2017, 07:43,
#5
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
Wspomniałeś, że w sklepie "pomacałeś" kilka egzemplarzy, jakie inne modele udało się Tobie dotknąć ? Oczywiście pytam tylko o modele pianino-podobne (w zabudowie).
Przypuszczam że żadnego. Dlaczego ? Lubię odwiedzać sklepy muzyczne i ograć to i owo, aby potem wypowiadając się na forum mieć własną opinie a nie sugerować komentarzami z internetu. Do jakiego bym nie wszedł sklepu wszędzie otacza mnie Casio ! Oczywiście znajdzie się keyboard Yamahy, gdzieniegdzie spotkam aranżer Korga z serii Pa i coś by się jeszcze znalazło, ale reszta instrumentów sugeruje jakby był to sklep firmowy Casio !
I do takich sklepów przyjdzie rodzina wybrać instrument dla dziecka, które zaczyna naukę gry na pianinie i nikt im nie powie że istnieją takie instrumenty jak Roland RP102, czy seria Arius od Yamahy. Za to usłyszą od sprzedawcy że jedynym i słusznym wyborem jest seria PX od Casio. Taki też potem pada wybór, bo i tak nie ma nic innego do porównania.

Nie będę krytykował modelu PX760, uważam że nadaje się on do nauki. Inna sprawa, że i tak już chyba za późno, aby zdążyć przed świętami i nabyć coś innego. Chyba że trafi się wyjątkowo jeszcze gdzieś w innym sklepie coś nie z oferty Casio. Tyle tyko że zajęć i obowiązków przed świętami przybywa i trudno wygospodarować teraz czas na poszukiwania. Więc zakładam że decyzja o nabyciu Px760 już zapadła. Instrument spełni swoje zadanie ale sam zakup można podsumować tak, że "wzięliśmy co było" Smile

Pozdrawiam

Odpowiedz
19.12.2017, 12:45,
#6
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
(19.12.2017, 02:29)Rychubil napisał(a): Chodzi o ogólną jakość materiałów z jakich został wykonany instrument i jego mechaniczną trwałość na zużycie. Czasem wystarczy popukać w obudowę, żeby się przekonać czy użyty w niej plastik po niedługim czasie będzie trzeszczał przy nieco głośniejszym graniu lub wygnie się przy kolejnym przenoszeniu instrumentu.
Miła w dotyku klawiatura to nie wszystko, ważniejsze raczej są jej elementy mechaniczne i użyte do nich materiały, które powinny jednak wytrzymać nie tylko lekką rączkę dziecka ale też ciężką łapę faceta, który będzie na niej walił ciężkiego rocka. Zdarza się, że z czasem, po takich wyczynach klawisze zaczynają bujać się na boki albo nierówno odbijają i regulacja na wiele się nie zda, bo materiał się po prostu wyrobił.

Dzięki za konkret, czyli warto popukać w obudowę, sprawdzić, czy jest stabilna, ale jak sprawdzić czy klawisze przeżyją ciężkiego rocka? Są jakieś modele, które mogą mieć z tym problem?

(19.12.2017, 07:43)Valtari napisał(a): Wspomniałeś, że w sklepie "pomacałeś" kilka egzemplarzy, jakie inne modele udało się Tobie dotknąć ? Oczywiście pytam tylko o modele pianino-podobne (w zabudowie).
Przypuszczam że żadnego. Dlaczego ? Lubię odwiedzać sklepy muzyczne i ograć to i owo, aby potem wypowiadając się na forum mieć własną opinie a nie sugerować komentarzami z internetu. Do jakiego bym nie wszedł sklepu wszędzie otacza mnie Casio ! Oczywiście znajdzie się keyboard Yamahy, gdzieniegdzie spotkam aranżer Korga z serii Pa i coś by się jeszcze znalazło, ale reszta instrumentów sugeruje jakby był to sklep firmowy Casio !
I do takich sklepów przyjdzie rodzina wybrać instrument dla dziecka, które zaczyna naukę gry na pianinie i nikt im nie powie że istnieją takie instrumenty jak Roland RP102, czy seria Arius od Yamahy. Za to usłyszą od sprzedawcy że jedynym i słusznym wyborem jest seria PX od Casio. Taki też potem pada wybór, bo i tak nie ma nic innego do porównania.

Moje doświadczenie jest raczej skąpe, ale raczej odwrotne. Spory wybór, zaledwie kilka modeli Casio, do tego w AmbitMusic przekonywał mnie sprzedawca do klawiszy Yamaha, a w Riff ledwo znalazłem to Casio, które ostatecznie wpadło mi w oko, a pierwszy model jaki pokazał mi sprzedawca to Yamaha p115. Bardzo mi zależy na rzeczowych argumentach, wiem, że wybierając instrument "kompaktowy" stracę na jakości dźwięku, bo w takim głośniki muszą być gorzej rozmieszczone, prawdopodobnie mniejsze, ale sam będę ćwiczył tylko w słuchawkach, bo czas dla siebie mam dopiero jak wszyscy inni już śpią.

(19.12.2017, 07:43)Valtari napisał(a): Nie będę krytykował modelu PX760, uważam że nadaje się on do nauki. Inna sprawa, że i tak już chyba za późno, aby zdążyć przed świętami i nabyć coś innego. Chyba że trafi się wyjątkowo jeszcze gdzieś w innym sklepie coś nie z oferty Casio.

Zdążę zmienić zdanie, bo na miejscu w Gdańsku jest tyle różnych modeli, że można wybierać.
Myślisz, że znajdzie się konkurent dla tego PXa?

Odpowiedz
19.12.2017, 13:26,
#7
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
Nie wspominajmy o takich modelach jak Yamaha P115 czy Roland FP30 czy Kawai ES110 ponieważ jak zauważyłeś są to modele kompaktowe które mają w opcji możliwość dokupienia standa. Jako konkurencję dla PX760 można rozpatrywać modele tak samo zaprojektowane i wyposażone w listwę trój-pedałową. Pisałem wcześniej jakie modele należy rozpatrywać jako alternatywę, czyli Rolanda RP102 lub coś z Yamahy serii Arius (YDP143, YDP163), mamy też Kawai KDP90. Czy któryś z tych modeli był w sklepie ?
Co do PX760 to zauważyłbym że jest to jakby nie patrzeć model schodzący, który właśnie został zastąpiony PX770. Jednak co zyskał nowy model i jakie są różnice pomiędzy PX760 a PX770 niestety nie wiem.
Tak więc podsumowując, nie odciągam od zakupu Casio ale chciałem pokazać że nie jest tak, że nie ma nic lepszego, problem tylko z tym co możemy spotkać w sklepie.

Odpowiedz
19.12.2017, 16:11,
#8
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
(19.12.2017, 13:26)Valtari napisał(a): Nie wspominajmy o takich modelach jak Yamaha P115 czy Roland FP30 czy Kawai ES110 ponieważ jak zauważyłeś są to modele kompaktowe które mają w opcji możliwość dokupienia standa. Jako konkurencję dla PX760 można rozpatrywać modele tak samo zaprojektowane i wyposażone w listwę trój-pedałową. Pisałem wcześniej jakie modele należy rozpatrywać jako alternatywę, czyli Rolanda RP102 lub coś z Yamahy serii Arius (YDP143, YDP163), mamy też Kawai KDP90. Czy któryś z tych modeli był w sklepie ?
Co do PX760 to zauważyłbym że jest to jakby nie patrzeć model schodzący, który właśnie został zastąpiony PX770. Jednak co zyskał nowy model i jakie są różnice pomiędzy PX760 a PX770 niestety nie wiem.
Tak więc podsumowując, nie odciągam od zakupu Casio ale chciałem pokazać że nie jest tak, że nie ma nic lepszego, problem tylko z tym co możemy spotkać w sklepie.

KDP90 oraz YDP były na miejscu - nie testowałem. O Kawai zapomniałem, a Yamaha - uznałem, że to jest identyczna półka jak DGX660. Przypominam, że choroba trochę wyklucza wypatrzenie subtelnych różnic dzwięku. Ceny tych modeli są wyższe niż zasugerowany przeze mnie instrument.

Kawai zauważyłem ciekawy model - CL26. Zdaje się, że nie można tam podpiąć kompletu pedałów, więc pewnie nie należy się nastawiać na ten model.

Co ciekawe, to model, który zarezerwowałem to px770 w cenie 3149, pomyłka wzięła się z faktu, że po powrocie do domu znalazłem w ofercie na stronie sklepu jedynie modele px750 i px760. DGX 660 to kwota o 10zł mniejsza + dodatkowo nieoprocentowane raty, ale nie wiem czy nauka nie pójdzie w las przy takim modelu.

Odpowiedz
19.12.2017, 17:37,
#9
RE: Wiem co chciałbym kupić - chyba, że mnie zniechęcisz
DGX660 to taki trochę kombajn wszystko mający, albo inaczej aranżer - keyboard z 88 ważonymi klawiszami. Z pewnością nie prezentuje się tak jak modele pianio-podobne ale widzę że ciągnie Ciebie do tych dodatkowych możliwości, dziecko miałoby na czym się uczyć a i zabawy też by trochę było przy tym modelu. Ja jednak postawiłbym na klasyczne rozwiązanie aby skupić się na nauce i nie zaglądać do jakichś niepotrzebnych i odwracających uwagę funkcji.

Co do CL26 i podpięcia potrójnego pedału to ten link rozwieje wątpliwości

https://www.musicartestore.com/en/kawai-...06155.html

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czy mnie słuch nie myli? FP-10 vs P45 cs S110 AntKampino 6 1,633 18.08.2023, 11:01
Ostatni post: Valtari
  Podróż ze stage piano - jaki pokrowiec/futerał wybrać bartek 1 2,703 19.04.2022, 16:47
Ostatni post: pawelsz
  Jaki kupić keyboard gbr 16 14,276 26.08.2020, 16:00
Ostatni post: Valtari
  Jaki keyboard/pianino elektryczne kupić? bilinska18 4 6,730 02.04.2019, 22:28
Ostatni post: Rychubil
  Nie wiem jaki instrument wybrać sqrl 23 37,974 07.02.2019, 23:08
Ostatni post: bestspec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS