Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
09.01.2018, 13:41,
#1
pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
witam. jak w temacie. kilkanaście lat temu ukończylem szkołę muzyczna w klasie fortepianu i perkusji. łącznie 10 lat nauki. Po egzaminach kończących dałem sobie spokój z instrumentami( pewnie w tym czasie (wiek pewnie gimnazjum) miałem dużo ciekawsze rzeczy do robienia..jako że muzyka w moim życiu towarzyszy mi od urodzenia po dziś dzień , ze względu na "przekazanie jej w genach"( tata jest nauczycielem w klasie gitary w szkole muzycznej) również dziadek grał cale życie, wujek z reszta też gra Smile odczuwam brak pogrania na jakimś instrumencie. W sumie do wyboru mam tylko te 2 na których kiedyś się uczyłem. wybrałem instrument klawiszowy (bardziej bliski mojemu sercu). Mój problem z wyborem polega na tym że chciałbym mieć w instrumencie 88 klawiszy do pogrania klasyki, ale chciałbym mieć też możliwość luźnego pogrania z akompaniamentem, z tego względu że z klasyki na dziś dzień nic nie pogram bo praktycznie muszę uczyć się gry na nowo. ( nuty i oznaczenia na pięciolini pamiętam Smile ) zależy mi żebym mógł siąść do instrumentu i w "przerwach" uczenia się gry na pianinie otworzyć Zagraj to sam i coś sobie zagrać z akompaniamentem. mam nadzieję że w miarę opisałem o co mi chodzi Smile budżet nie duży bo 3000zł, (chciałbym nowy instrument) . W grę wchodziłaby Yamaha z seria DGX, ale jakoś nie mogę się przekonać ale nie wiem w sumie dlaczego. Wczoraj przeglądając internet natknąłem się na instrument firmy Kurzweil model ka110, nie ukrywam że dość mocno mnie zainteresował. Brzmienie pianina bardzo przypadło mi do gustu, no i ma jakieś tam barwy i style. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego klawisza? Z góry dzięki za odpowiedzi Smile

Odpowiedz
09.01.2018, 14:18,
#2
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Witaj, Modele Kurzweila KA90 i Ka 110 kuszą ceną ale odpuść sobie oba.
Zapoznaj się z tym wątkiem, tam wyjaśniam dlaczego

http://www.muzykuj.com/forum/showthread....4#pid10274

DGX660 lub używany DGX650 to dobra propozycja rozpatrując jako komplet (klawiatura, brzmienia, podkłady). Jest jeszcze Korg Havian 30 no ale cena znacząco poza budżet.
Nie ma zbyt wiele instrumentów które by tak jak w DGX łączyły keyboard i stage piano.

Odpowiedz
09.01.2018, 14:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.01.2018, 14:35 przez gores87.)
#3
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Wiedziałem że ?Kurzweil musiał podjąć jakiś kompromis ale nie zdawałem sobie sprawy że aż taki. I jeszcze reklamuje to swoją marką, słabe trochę.

https://www.youtube.com/watch?v=t9jjMJm4Qrs rozumiem że przepuszczony dźwięk przez jakiś pragram?

Odpowiedz
09.01.2018, 17:59,
#4
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Wejście we współprace z chińczykami z Medeli według mnie niszczy dorobek firmy i zakopuje głęboko pod ziemie całą legendarność, jaką wypracowała sobie firma prze lata dzięki takim instrumentom jak seria "K", Pc3 a teraz Artis i Forte.
Ktoś kto słyszał o magii brzmienia Kurzweila ale nie miał jak dotąd styczności z tymi instrumentami napotka gdzieś w sklepie takiego KA110 i będzie się zastanawiał kto tu kogo robi w konia.
W tych dwóch modelach KA tylko barwa fortepianu pochodzi z Kurza, reszta brzmień to jakiś chiński moduł. Jakość dźwięku porównywalna jest ze ścieżką dźwiękową przemówienia Adolfa Hitlera na ceremonii otwarcia letnich igrzysk olimpijskich w Berlinie z 1 sierpnia 1936 roku, odtworzoną przez klaksony samochodowe Smile

Co do linku który wrzuciłeś, uważasz że podejrzanie za ładnie brzmi ? Smile
Dźwięk jaki usłyszysz z wbudowanych głośników nie będzie tak dobry jak ten, który zarejestrujemy jakimś rejestratorem podpiętym pod wyjścia Audio lub ten słyszany przez słuchawki.

Dźwięk zarejestrowany z wyjść Audio zabrzmi na przykład tak

https://www.youtube.com/watch?v=hIlSb9Koqa4

a na z wbudowanych głośników mniej więcej tak

https://www.youtube.com/watch?v=2A6MvDB8E4A

Odpowiedz
09.01.2018, 19:07,
#5
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Wielkie dzięki za odpowiedzi w wątku. Czyli zostaje mi tylko Yamaha, model 650 czy lepiej dopłacić do 660?

Odpowiedz
09.01.2018, 19:53,
#6
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Nowy to gwarancja i spokój, chyba że używana DGX650 byłaby w naprawdę dobrej cenie i świetnym stanie.

Odpowiedz
12.01.2018, 11:53,
#7
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
od wczoraj Yamaha DGX 660 jest w moim posiadaniu. Jestem zadowolony, poza jedną rzeczą...jest naprawdę sporych rozmiarów Smile Dzięki Valtari za pomoc . Pozdrawiam

Odpowiedz
12.01.2018, 14:07,
#8
RE: pianino i keyboard w jednym :) co wybrać do 3000zł
Miłego grania oraz poznawania instrumentu Smile

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ktory Keyboard? bartwylye 9 441 08.03.2024, 14:03
Ostatni post: bartwylye
  Pianino cyfrowe na początek iskierkowo3@gmail.com 3 531 15.02.2024, 21:38
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe no name smallhill 2 395 01.12.2023, 00:31
Ostatni post: Valtari
  Pianino cyfrowe do 5000-5500 Evcia80 5 803 21.11.2023, 19:13
Ostatni post: klezmer_stg
  Mały podróżny keyboard - a może klawiatura midi + laptop? lipek 0 255 13.10.2023, 10:46
Ostatni post: lipek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS