Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
21.01.2018, 20:56,
#1
Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Zanim przejdę do sedna sprawy muszę uprzedzić iż w temacie jestem kompletnie zielony dlatego "łopatologia" w odpowiedziach jest mile widziana. Do rzeczy, całe dotychczasowe życie grałem na pianinach akustycznych, od jakiegoś czasu jestem posiadaczem pianina cyfrowego Yamaha Clavinova CLP 535. Pianinko sprawdza się rewelacyjnie jednakże chciałbym zwiększyć jego możliwości brzmieniowe (stosunkowo nie wielka liczba barw do wybrania). I tu pojawiają się pytania czy istnieje sposób, aby to zrobić. Wiem, że są urządzenia takie jak banki brzmień czy moduły brzmieniowe jednak nie mam bladego pojęcia czy można je do mojego instrumentu podłączyć i co jest do tego potrzebne. Stąd liczę na waszą pomoc w kwestii czy istnieją jakieś pudełka, które mógłbym do pianinka podłączyć, co one potrafią i czy macie jakieś godne polecenia modele?

Pozdrawiam,

Michalson

Odpowiedz
21.01.2018, 21:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.01.2018, 21:02 przez Valtari.)
#2
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Witaj.
Jakich brzmień potrzebujesz ? Innych barw fortepianów, inne brzmienia akustyczne tak jak gitary, smyki itp czy może barwy syntetyczne, jakieś analogowe brzmienia ? I jakim kosztem chciałbyś to osiągnąć ?

Odpowiedz
21.01.2018, 21:13,
#3
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Jeśli chodzi o budżet to szukam czegoś do 2k. W kwestii brzmień chodzi mi o instrumenty dęte, gitary, akordeon, smyczki, syntetyczne brzmienia również mile widziane, interesują mnie również brzmienia orkiestrowe i perkusja. W zasadzie wszystkie barwy poza fortepianowymi tych akurat instrument ma sporo Smile.

Odpowiedz
21.01.2018, 21:38,
#4
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Najprościej jest kupić moduł brzmieniowy i podłączyć go do Twojej Yamahy po przez MIDI (masz takie złącza w CLP535) i grać brzmieniami tego modułu z wykorzystaniem klawiatury z CLP.
Nie ma zbyt dużej oferty modułów, z nowych to Roland Integra ale będzie drogo, z używanych w tym budżecie wystarczyłoby na Yamahę MOTiF Es Rack. Możesz poszukać na Youtube jak brzmi ten moduł.
Inna droga to wtyczki VST wrzucone do kompa.
Czego potrzebujesz ? W miarę wydajnego laptopa, sterowniki ASIO4ALL no chyba że Twoja karta dźwiękowa posiada sterowniki Asio x32 i x64

tu masz przegląd darmowych wtyczek

http://www.vsti.pl/the-best-50-vst-of-20...nload.html

Żeby je odpalić na kompie potrzebny jest program hostujący VST dla Windows lub Linux

Tu darmowe programy

http://www.kvraudio.com/plugins/windows/...st-popular

Pozdrawiam

Odpowiedz
22.01.2018, 14:20,
#5
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Ja bym polecił zakup używanego modułu brzmieniowego. Tutaj warto posłuchać na YT następujących modeli:

Roland JV-1080, JV-2080, JV-1010, XV-3080
Yamaha MU-100, TG-500, Motif Rack
Korg Triton Rack,
Kurzweil K2500R
Alesis QSR, S4

Nie przejmuj się tym że są stare. Większość ma porządne przetworniki AD/AC i potrafią ładnie zabrzmieć, lepiej niż niektóre obecnie produkowane syntezatory. Z syntezatorami jest podobnie jak z autami. Lepszy starszy i zadbany niż nowy podbajerowany, odciągający muzyka od tego co najważniejsze - inspiracji brzmieniowej.

Pozdrawiam,

Azz

Kurzweil PC3K8+Kore64||Yamaha AN1X, CS1X||Waldorf Rocket, Streichfett, Pulse 2||Roland Juno-X, SH-4D, JV-1010+SR_98||KORG R3, Wavestate, 05/RW, X5DR, Monotron+Delay+Duo||Alesis SR18 i AirFX||KAWAI Q80||Novation Bass Station II ||Strymon BigSky||VSTi(KORG Legacy, Spectrasonics Omnisphere,Alpha-Ray)||Apple MacMini+Logic 9 Pro||PC+Cubase 12 Pro.
Odpowiedz
22.01.2018, 16:31,
#6
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Dziękuję za odpowiedzi, osłuchałem się na youtubie troszke tych modułów brzmieniowych i faktycznie mają spore możliwości. Szczególnie imponująco wygląda Roland Integra 7 posiadający 6000 brzmień. Przesłuchałem wybiurczo różne barwy i trzeba powiedzieć, że więkzość brzmi naprawdę fajnie i naturalnie. Dodatkowo ciekawy software pozwalający na szeroką gamę efektów. Cena co prawda odstrasza, ale może warto zainwestować jak to sie mówi w sprzęt na lata. Jak się na coś zdecyduję dam znać jak pierwsze wrażenia.

Pozdrawiam,

Michalson

Odpowiedz
22.01.2018, 20:38,
#7
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
To może poszukaj używanej Integry 7. Będzie to w miarę nowy instrument. Moduły które poleca Azzorek zabrzmią pięknie i inspirująco brzmieniami syntetycznymi. Co do brzmień instrumentów akustycznych to tu jednak nastąpił postęp w próbkowaniu i lepiej sprawdzi się właśnie coś nowszego.
Na Olx i Allegro widzę Integry za 4500 - 4700.

Odpowiedz
26.01.2018, 12:00,
#8
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Szukałem używanych i również znalazłem za 4,5k i 4,7k. Jeszcze taniej można dostać na amazonie razem z shippingiem wychodzi 3,5k. Trzeba tylko troszkę oszczędzić Smile.

Odpowiedz
21.08.2019, 10:25,
#9
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Witam wszystkich,
jako nowy spróbuję się podłączyć tutaj z pytaniem...
Szukam dobrego zestawu wtyczek albo modułu z brzmieniami orkiestrowymi.
Szczególnie dęte i perkusja. Możecie mi coś polecić?

Pozdrawiam,
Kajetan

Odpowiedz
21.08.2019, 16:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.08.2019, 16:46 przez kmk.)
#10
Wink  RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
Jakość rzuca na kolana faktycznie... cena też. ;-)
Trochę zainteresowała mnie Vienna Smart Orchestra.
Obejrzałem filmiki, mam wątpliwości - czy ktoś wie czy da się to posterować
przez midi? Pełne 16 ścieżek? Tak żeby w każdym kanale mieć inny instrument lub sekcję?

A druga rzecz to "Audition Credit", czy da się również tym co udostępniają
w ramach tych 18EUR/h coś nagrać? Wysterować z pliku midi i nagrać MP3?

W czym problem: robię trailer do gry. Muzykę skomponował mi student wydziału
kompozycji. Muzyka orkiestrowa, głównie dęte i perkusja. Utwór super, tylko te instrumenty... Nie powiem że złe, ale przydały by się lepsze. :-)

Mam to w postaci MP3 ale i midi. Spróbowałbym to przepuścić przez coś porządniejszego.

Pozdr.,
K.

P.S. Żeby nie było że nie to forum... ;-) to ja muzykujący jestem... trochę keyboard, akordeon elektroniczny+midi...
Ale tym razem muzyka jest bardzo porządna, żal zostawić na takich instrumentach z Abletona 9 Live . :-( A na wynajęcie
orkiestry mnie nie stać.

Odpowiedz
22.08.2019, 14:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.08.2019, 09:41 przez kmk.)
#11
RE: Banki brzmień/ moduły brzmieniowe co i jak ?
https://www.vsl.co.at/en/Starter_Edition..._Orchestra
https://www.vsl.co.at/en/Starter_Edition...ideo_Demos

Vienna Smart Orchestra to 175 EUR, jeszcze znośnie, ale wg. oglądanych przeze mnie demo filmików
można grać SEKCJAMI orkiestry plus tylko kilka instrumentów solo, ale może czegoś nie rozumiem...

P.S. [EDIT]

Po dyskusji na forum Vienna zaproponowano mi coś takiego - link poniżej.
Cena przystępna (295 EUR) za TAKĄ jakość, zestaw instrumentów wystarczający na niedużą orkiestrę,
do tego konieczny klucz za 25 EUR, oprogramowanie (ich) gratis. A sample można dokupić w razie potrzeb jak zrozumiałem.

https://www.vsl.co.at/en/Synchronized_Sp...ition_Vol1

Dzięki za skierowanie.

Pozdrawiam,
Kajetan

Odpowiedz


Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak najbardziej zbliżony do klasyka Aniseed 0 939 07.12.2021, 11:57
Ostatni post: Aniseed
  Jak wybrać pierwszy bardzo dobry sprzęt Muzyczny 63 56,784 09.08.2020, 20:08
Ostatni post: GoOrange
  Jak podłączyć Klawiaturę Sterującą Oberheim MC 1000/76 klawiszy? dabrowski2000 2 3,570 17.12.2019, 16:53
Ostatni post: dabrowski2000
  Czy jest Keyboard z dużą ilością elektronicznych dancowych brzmien? Dario 1 3,359 09.07.2019, 06:09
Ostatni post: Valtari
  jak wybrac pianino i dobrze je ograć asiaceg 2 4,702 26.11.2018, 13:42
Ostatni post: tomasz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum portalu Muzykuj.com | Wróć do góry | | Wersja bez grafiki | RSS